Dershane Müdürü Kurnazlığı

Bugs bunny

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
6
-13
32
Merhabalar kpss kursu için geçen gün dershaneye kayıt oldum. Parayı da peşin verdim. Dün başladı kurs. Bana söylemediler, sınıf önlisans-lisans karışık gibi. Daha kendimden başka da lisans görmedim. Muhtemelen önlisans hepsi. Sınıfın düzeyi çok düşük. Anlama kapasiteleri çok düşük. İki arkadaş var. Ve sürekli dersi bölüyorlar. Verim alamıyorum. Sinir oldum. Ben dershaneden ayrılmak istiyorum. Bu baya dolandırıcılık. Adam bana sınıf önlisans dese yazılmıyacaktım belki. 3.000 nakit elden verdim. Makbuz var. Vazgeçersem ne kadarını alabilirim. Vermek istemezse neler yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sözleşme imzaladınız mı? Sözleşmede cayma bedeli falan öngörülmüş müydü? (işte işbu sözleşmeden cayıldığında şu kadar ücret ödenir gibisinden) sözleşme imzalanmadıysa bu tür kurumlar aylık ücret alarak çalışır. Bir ay bile olmamış kurs dün başladı demişsiniz. Yani tek bir gün hizmet almışsınız. Paranızın tamamını alabilmeniz lazım.

Son düzenleme:
MEB ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ madde 56:

b) Öğrenim ücretini ders saati ücreti olarak belirleyen kurumlarda dönem
başlamadan ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu dışındaki kısmı iade edilir.
Dönem başladıktan sonra ayrılanlara öğrenim ücretinin yüzde onu ile öğrenim
gördüğü ders saati sayısına göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı iade edilir.
c) Öğretime başladıktan sonra ayrılan öğrenci veya kursiyerlerden alınacak ücret
kurumun öğrenim ücretinden fazla olamaz.
(4) (Ek:RG-19/2/2020-31044) Kurumlardan ayrılan öğrenci/kursiyerlerin
ücret iadeleri ayrılış tarihinden itibaren en geç bir ay içerisinde yapılır.

Kanuni dayanak anlamında yardımcınız olabilir bu hüküm.

X