Değişime Nerden Başlamalı?

benimkafamcokguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2015
13
17
37
Hayatında sürekli yolunda gitmeyen bir şeyler varsa belki değişimin vakti çoktan gelmiştir. Peki nereden başlamalı bu değişime? Nasıl yapmalı?
Aslında her değişimin başlangıcı doğru sorular sorarak olur. Buraya senin için beş güçlü soru bırakıyorum. Kendi dönüşüm rehberliğini kendin yapabilmen için ufak bir başlangıç.
1. Eğer hayatını dilediğince yaşayabiseydin ilk neyi değiştirirdin?
2. Hayatında kimlere ve nelere katlanıyorsun?
3. Hayatında neyin daha FAZLA olmasını isterdin?
4.Hayatında neyin daha AZ olmasını isterdin?
5. Hayallerini gerçekleştirmek için atabileceğin ilk adım ne olurdu?

Cevaplarını benimle de paylaşır mısın?

Hiçbirine sanki cevap veremiyorum neden
Bunun nedenini sadece sen bilebilirsin. Belki biliyorsun ama dile getiremiyorsun. Belki dönüşüme henüz hazır değilsin.Her soruya aynı anda cevap da bulamayabiliriz. Belki de sormamız gereken başka sorularımız vardır. Sordukça öğrenir, gelişir ve dönüşürüz. 🧘‍♀️

Hayatında sürekli yolunda gitmeyen bir şeyler varsa belki değişimin vakti çoktan gelmiştir. Peki nereden başlamalı bu değişime? Nasıl yapmalı?
Aslında her değişimin başlangıcı doğru sorular sorarak olur. Buraya senin için beş güçlü soru bırakıyorum. Kendi dönüşüm rehberliğini kendin yapabilmen için ufak bir başlangıç.

1. Zamanında silmem gerekip silmedigim insanların hayatımda bulunma sürelerini degistirirdim
2. Hayatımda zamaninda katlandigim insanlar olmuştu artık büyüdüm ve gelistim katlanmak durumunda kaldığım insanlardan uzak durmayı tercih ediyorum.
3. Hayatımda fazla olmasını istediğim şey kesinlikle kendime ayırdığım zaman olurdu.
4. Sanırım umursamazlık seviyemin biraz az olmasını isterdim.
5. Hayallerimi gerçekleştirmek için atabilecegim ilk adım gerçekçi hayaller kurmak olur.

1. Zamanım olsun isterdim
2. İş arkadaşlarıma , müşterilere , zorunlu olarak görmek zorunda kaldığım kişilere
3. Zamanımın ve de maddi imkanlarının
4. Az olmasını istediğim bir şey yok
5. İlk adımı bilsem atacağım zaten ama bilmiyorum 🤷‍♀️

X