Bahçe Bakımı ve Çiçekler Değerli çiçeğimin dalı koptu :(

Aginu85

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2016
42
9
38
Orkidemin ciçek dalı koptu ve çok değerli birinden gelmişti nasıl kurtarabilirim. Geç kalmadan bişiler yapmak istiyorum

Nasil koktenmi koptu?
Dali koptuysa kok saglamsa buyur orkide vitaminkeri var onlardan alip suyuna katin yine cicekler acar

tek derdiniz bu olsun

kopan dalı kurutun

kopunca daha çabuk açıyor

solsa idi bir sonraki çiçek geç çıkardı ama kopunca yeniden çiçek çıkarıyor

İstemsizce güldüm derdine:confused:
11 tane orkidem var,çoğu eşimden hatta kızımın doğumunda aldığı en özelidir.Dalı kırılsa ne olur ki?Çiçeğe böceğe eşyaya gereksiz anlam yüklemeyin.

Orkidemin ciçek dalı koptu ve çok değerli birinden gelmişti nasıl kurtarabilirim. Geç kalmadan bişiler yapmak istiyorum

valla gecen esim benimkininkini yanlislikla kirdi birdaha o daldan hayir gelmedi, kisaca bakimina devam et diger dallardan cicek cikar illaki yada bazen kokunden yeni dal cikiyor, kisaca sabretmen gerek

Bişey olmaz yeniden çıkar. Ama uzun sürer. Benim orkide 4 yıldır Çiçek veriyor dipten Budadığım halde
Bakımını Nasıl yapıyorsunuz benim de var ama sanki solacak gibi hafif yapraklarında lekelenmeler oldu anneler gününde almıştı eşim dha bir ay oldu bakamıyorum sanırım.

Bakımını Nasıl yapıyorsunuz benim de var ama sanki solacak gibi hafif yapraklarında lekelenmeler oldu anneler gününde almıştı eşim dha bir ay oldu bakamıyorum sanırım.
Onun yaprakları çok uzun zaman durmuyor zaten. Bazısı 6 ayda yeni yaprak veriyor bazısı 9 ayda. Direk su verme başka bi saksıya su koy onun içine oturt. Direk Güneş'e koyma dolaylı yoldan alsın Güneş'i. Yeşil Yapraklarımı arada sil toz olunca nefes alamaz o kadar. Bakımı kolay aslında kendi kendine büyüyor. dalı kurursa kes yenisi çıkar

Onun yaprakları çok uzun zaman durmuyor zaten. Bazısı 6 ayda yeni yaprak veriyor bazısı 9 ayda. Direk su verme başka bi saksıya su koy onun içine oturt. Direk Güneş'e koyma dolaylı yoldan alsın Güneş'i. Yeşil Yapraklarımı arada sil toz olunca nefes alamaz o kadar. Bakımı kolay aslında kendi kendine büyüyor. dalı kurursa kes yenisi çıkar
Çok Tşk ederim yardımın için dediklerini uygulayacağım :KK200:

Çok Tşk ederim yardımın için dediklerini uygulayacağım :KK200:
Bak mesela benim mutfakta perdesini hiç açmadığım bi yer var perdesi zebra peder ışığı perdeden süzerek alıyor yani çok seviyor Orayı. Doğada da büyük yaprakların altında bulunuyormuş ışığı yaprakların arasından alıyormuş. Ben hiç 4 yıldır ne vitamin verdim be bişey hatta Zaman'ı geçince hep dibinden budadım ama 6 ayda bir Çiçek açar :)

Bak mesela benim mutfakta perdesini hiç açmadığım bi yer var perdesi zebra peder ışığı perdeden süzerek alıyor yani çok seviyor Orayı. Doğada da büyük yaprakların altında bulunuyormuş ışığı yaprakların arasından alıyormuş. Ben hiç 4 yıldır ne vitamin verdim be bişey hatta Zaman'ı geçince hep dibinden budadım ama 6 ayda bir Çiçek açar :)
Aa bunu söylemen çok iyi oldu benimde salonum aynı şekilde zebra ve direk güneş almıyor ama hep aydınlık Oray'a koyayım bende çok Tşk ler :KK200:

çiçeği kuruduktan sonra da zaten o dalı kesin diyorlar.annemde var o öyle yapıyor.sonra zamanla tekrar çiçekleniyor üzülmeyin yani:)

X