Bebek Beslenmesi Çoklu gıda alerjisi olan anneler bebeklerinize ek gıda olarak ne veriyorsunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Emziren anneler yumurta diyeti açarken nasıl yapıyorsunuz?
Hangi tepki olunca alerji diyorsunuz?
Biz daha diyeti açmaya Geçmedik 1 yaşından sonra kontrolü var o zaman belli olacak bizim ki çok yüksekti çünkü alerjisi.. yumurta direk vücutta döküntü yapıyor canım karın ağrısı huzursuzluk pişik bunlar en önemlileri bence ha bide kusma tabi

Zaten testler doğru sonuç vermeyebiliyormuş o yüzden en iyi biz biliriz gözlemleyerek 3gün kuralıyla git 3 gün aynı şeyi ye yada yedir eğer her hangi Bi tepki olmazsa 3 günden sonra yanına başka bişey ekle onla beraber dene anca bu şekilde bulabilirsin
Canım yediğim bi patates bi tavuk meyve falan... Dr un verdiği diyet listesine ragmen. Ki hersey yasak sayılır. Kan gitmedi hala var. Dr en son emzirmeyi kes dedi

Mama ya alıştırayım diyorum. Almıyo. Cok aşırı aglıyo dayak yemiş gibi. Ne yapacagımı şaşırdım

Kan testi yapıldı negatif cıktı. Diğer testleri yapmadı dr negatif cıkacak zaten yapmaya gerek görmedi
Bence deri testi yaptırın ve bi çocuk alerji doktoruna götürün.Çocuk doktorları bu konuda çok bilfiil değiller benim kızımında yumurta alerjisi var deri testi yaptı doktor hemen çıktı ona göre diyet yapıyorum ve düzeldi çok şükür

Bence deri testi yaptırın ve bi çocuk alerji doktoruna götürün.Çocuk doktorları bu konuda çok bilfiil değiller benim kızımında yumurta alerjisi var deri testi yaptı doktor hemen çıktı ona göre diyet yapıyorum ve düzeldi çok şükür
Kaç aylıkken test yapıldı ? Belirtiler neydi?
Ben iki tane alerji doktoruna gittim ikiside test yapmadı 3 aylık bebeğim kakası düzelir gibi oldu yumurtfa sarısı yedim haşlanmış mukus yine arttı biraktim.
Diyeti nasıl aciyorsunuz? Nekadar süre diyet yaptınız?

Merhabalar,
Herkese geçmiş olsun
Muz alerjisi yaşayan oldu mu oğlum 7 aylık 2 kere muz verdim ikisinde de çok kustu ya da muz alerji yapar mi

Merhabalar,
Herkese geçmiş olsun
Muz alerjisi yaşayan oldu mu oğlum 7 aylık 2 kere muz verdim ikisinde de çok kustu ya da muz alerji yapar mi
muz alerji yapabilir hatta muz alerji yaptiysa patates verirkende dikkatli olun o da dokunabilir.

Kızlar merhaba bebeğim 7 aylık süt süt ürünleri yumurta buğday pirinç patates domates kabak yani kısacası nerdeyse herşeye alerjisi var özel mama kullanıyoruz ama artık yemek istiyor biz yemek yerken sürekli ağzını çarpıştırıyor çok üzülüyorum bu durum da olupta bebeğine neler veriyorsunuz acaba yardımcı olursanız karşılıklı burda bi menü listesi oluştursak paylaşsak..
Bir yakınım için soruyorum mama olarak ne kullanıyorsunuz acaba bebeği 1 yaşını geçti sadece organik buğday unu yulaf unu salatalık pirinç pilavı sadece zeytinyağ ile yapılmış olacak o da bunlardan başka hiçbir şey yiyemiyor :KK43:

Merhaba hanımlar,
Benim kızımda 1,5 aylık. Süt ürünleri ile başlayıp, hayvansal protein, kuruyemiş,çiğ meyve-sebze derken kese kese yiyecek bişey kalmadı.
Patates-ıspanak-kabak-muz yiyerek idare ediyordum. Diyeti bozmadığım halde yine mukuslu kaka yapmaya başladı. Sonradan da olabiliyor mu bu alerji? Bu yediklerim başta alerji yapmayıp sonradan oluyor mu? Yoksa ekmekten olabilir mi? Ay çıldırıcam artık deli gibi kıvranıyor 3 gündür

Merhaba hanımlar,
Benim kızımda 1,5 aylık. Süt ürünleri ile başlayıp, hayvansal protein, kuruyemiş,çiğ meyve-sebze derken kese kese yiyecek bişey kalmadı.
Patates-ıspanak-kabak-muz yiyerek idare ediyordum. Diyeti bozmadığım halde yine mukuslu kaka yapmaya başladı. Sonradan da olabiliyor mu bu alerji? Bu yediklerim başta alerji yapmayıp sonradan oluyor mu? Yoksa ekmekten olabilir mi? Ay çıldırıcam artık deli gibi kıvranıyor 3 gündür
Merhaba. Benim kızım da süt alerjisiyle başladı, 4. ay yumurta eklendi, 6. ay inanılmaz geniş bir alerji başladı. Ben hicbir meyveyi yiyemiyordum, bir iki çeşit sebzeyle yaşadım o dönem. Sonradan farkettim ki alerji sıçramaları hep aşıdan sonraki bir hafta içinde oldu. Sonra aşılamayı kestik. Aşıların yan etkilerinden bir tanesi alerji. Diğer yandan bebek ya da siz antibiyotik aldıysanız da alerji genişleyebilir. Ya da sütünüz çoksa ve bebek yanlis emzirme sebebiyle sütün sulu kısmıyla besleniyorsa da alerjiye benzer belirtiler veren geçici laktoz hassasiyeti oluşur.

Patates, ıspanak, kabak, muz ne kadar süre yediniz de bebek tepki vermedi bilmiyorum ama ıspanak ve muz alerjiktir. Ispanak yerine pazı deneyin derim. Ekmek çok büyük alerji sebebi. Özellikle sizin ya da bebeğinizin kan grubu 0 ise ekmek daha tehlikeli. Hem gluten sebebiyle hem maya sebebiyle. Ekmekten vazgeçmek zor olacaksa doğal un bulup evde mayasız lavaş deneyebilirsiniz. Karbonatlı ekmek tarifleri de var. Bir de yemeklere zeytinyağı dışında yağ kullanmamanızı tavsiye ederim.

Alerjiler vücutta biriken ağır metal ve diğer toksik maddelerin bağışıklık sistemini strese sokup yanlış çalışmasına sebep olarak ortaya çıkardığı bir hastalık. Vücut toksisitesini düşürmeye başladığınız anda alerjiler hafifliyor. Ben bu bilgiye bebeğim 14 aylıkken ulaştım ve detoksa başladım. Bir hafta içinde alerji yuzde yetmiş geriledi. Detoks ayrıntılarını aşağıdaki konuda yazmıştım ilgilenirseniz.

Merhaba. Benim kızım da süt alerjisiyle başladı, 4. ay yumurta eklendi, 6. ay inanılmaz geniş bir alerji başladı. Ben hicbir meyveyi yiyemiyordum, bir iki çeşit sebzeyle yaşadım o dönem. Sonradan farkettim ki alerji sıçramaları hep aşıdan sonraki bir hafta içinde oldu. Sonra aşılamayı kestik. Aşıların yan etkilerinden bir tanesi alerji. Diğer yandan bebek ya da siz antibiyotik aldıysanız da alerji genişleyebilir. Ya da sütünüz çoksa ve bebek yanlis emzirme sebebiyle sütün sulu kısmıyla besleniyorsa da alerjiye benzer belirtiler veren geçici laktoz hassasiyeti oluşur.

Patates, ıspanak, kabak, muz ne kadar süre yediniz de bebek tepki vermedi bilmiyorum ama ıspanak ve muz alerjiktir. Ispanak yerine pazı deneyin derim. Ekmek çok büyük alerji sebebi. Özellikle sizin ya da bebeğinizin kan grubu 0 ise ekmek daha tehlikeli. Hem gluten sebebiyle hem maya sebebiyle. Ekmekten vazgeçmek zor olacaksa doğal un bulup evde mayasız lavaş deneyebilirsiniz. Karbonatlı ekmek tarifleri de var. Bir de yemeklere zeytinyağı dışında yağ kullanmamanızı tavsiye ederim.

Alerjiler vücutta biriken ağır metal ve diğer toksik maddelerin bağışıklık sistemini strese sokup yanlış çalışmasına sebep olarak ortaya çıkardığı bir hastalık. Vücut toksisitesini düşürmeye başladığınız anda alerjiler hafifliyor. Ben bu bilgiye bebeğim 14 aylıkken ulaştım ve detoksa başladım. Bir hafta içinde alerji yuzde yetmiş geriledi. Detoks ayrıntılarını aşağıdaki konuda yazmıştım ilgilenirseniz.

Merhaba, öncelikle çok teşekkür ederim. Bana bu karanlık günlerimde bir ışık oldunuz. Kendimi yalnız ve çaresiz hissetmeye başlamıştım. Benimle aynı durumu yaşayan birinin böyle yol göstermesi iyi geldi🙏
Aşı hiç aklıma gelmeyen bir faktördü ama sanırım haklısınız 1.ay aşısından sonra yeni alerjiler türedi. Peki siz aşılamayı kestiniz ama riskler konusunda nasıl tedbirler aldınız?
Sütümün de arttığı bir dönemdi. O zaman bir kısmını sağıp kalan kısmı emzireceğim artık iyi ki söylediniz.
Yaklaşık 1 aydır bu şekilde besleniyorum ama dediğiniz gibi aşıdan sonra işler değişti. Aynen dediğiniz gibi bebeğin kan grubu da 0. Yazınızı mutlaka okuyacağım. Bir de ricam sizin yiyebildiğniz sebzeler hangileriydi bende denemek isterim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Doktorundan bile bu bilgileri alamamıştık. 🌸

Merhaba, öncelikle çok teşekkür ederim. Bana bu karanlık günlerimde bir ışık oldunuz. Kendimi yalnız ve çaresiz hissetmeye başlamıştım. Benimle aynı durumu yaşayan birinin böyle yol göstermesi iyi geldi🙏
Aşı hiç aklıma gelmeyen bir faktördü ama sanırım haklısınız 1.ay aşısından sonra yeni alerjiler türedi. Peki siz aşılamayı kestiniz ama riskler konusunda nasıl tedbirler aldınız?
Sütümün de arttığı bir dönemdi. O zaman bir kısmını sağıp kalan kısmı emzireceğim artık iyi ki söylediniz.
Yaklaşık 1 aydır bu şekilde besleniyorum ama dediğiniz gibi aşıdan sonra işler değişti. Aynen dediğiniz gibi bebeğin kan grubu da 0. Yazınızı mutlaka okuyacağım. Bir de ricam sizin yiyebildiğniz sebzeler hangileriydi bende denemek isterim. Tekrar tekrar teşekkür ederim. Doktorundan bile bu bilgileri alamamıştık. 🌸
Rica ederim, benim yaşadıklarımı bir anne daha yaşamasın, yavrum kadar bir bebek daha çekmesin diye denk geldikçe yazmaya gayret ediyorum konulara ve bu bana da iyi geliyor 🌱

Aşının bir hasta üretme pazarı olduğunu ben kızım vesilesiyle 3 sene okuduktan sonra anladım. O yüzden aşı yaptırmadığımda önlem almamı gerektiren bir şey de kalmamış oldu ortada. Bu fikrin ne kadar çılgınca geldigini biliyorum. Kızıma olanlara rağmen aşı benim de kutsalım gibiydi. Bir doktor 1 yaş aşısına karşı uyardı bebeğimin alerjisinin çok geniş olduğunu söyleyince. Her aşıda virüsü çoğaltmak için bir canlı hücre kullanılmak zorunda.1 yaş aşısı virüsleri yumurta hücresinde çoğaltılıyor ve aşı teknolojisi virüsün cogaltildigi canlı hücre kalıntılarını tamamen temizleyemediği için bebeğe aşıyla birlikte bu hucre kalıntıları da verilmiş oluyor. 1 yaş aşısı bebeğime damardan yumurta verilmiş olacağı için anafilaksi riski taşıyormuş bizim için. Doktordan bunu duyunca yaşadığım şoku tarif edemem. Araştırmaktan başka secenek yoktu. Doktordan çıkıp aşıları okumaya başladım, hala okuyorum. Aşı dahil bir çok ayrıntıyı link attığım konuda uzun uzun konuştuk diğer alerjik bebek anneleriyle. Konunun son 30-40 sayfasında yazdım. Sohbet dertleşmeden çok bilgi içeren mesajlar çoğunlukla, o yüzden vakit buldukça okumanızı tavsiye ederim, birbirimizden çok şey öğrendik. Sadece aşı konusunda daha çok okuma yapmak isterseniz yeni bir kitap çıktı, literatürdeki aşı eleştirisinde bulunan hakemli çalışmaların özetini içeren, kendisi de 4 kez hakem heyetinden geçmiş bir kitap. Sadece linkini verdiğim sitede satışı var, ben de buradan temin ettim.

Bu arada eklemeyi unutmuşum, pazı, soğan, patates, zeytin, kabak yemiştim ama bunlara rağmen hiç belirtileri sıfırlayamadık, muhtemelen hala diyette kacak veriyorduk ama artik daha fazla kesmeye gücüm kalmamıştı, böyle devam ettim. Bir arladas bebeğine patates ve soğanın dokunduğunu yazmıştı, belki benim kizima da dokunuyordu bilmiyorum.

Canım benim kinin bütün tahıllara elmaya muza yulafa hepsine var 🥴bal kabağını yemek istemiyor semiz otunu daha vermedim hiç onu deneyeyim Bi artık sadece özel mama yiyor başka bişey vermiyorum inşallah tez vakitte atlatır çocuklarımız
Merhaba nasıl oldu alerjiniz gectimi artık

Kızlar merhaba bebeğim 7 aylık süt süt ürünleri yumurta buğday pirinç patates domates kabak yani kısacası nerdeyse herşeye alerjisi var özel mama kullanıyoruz ama artık yemek istiyor biz yemek yerken sürekli ağzını çarpıştırıyor çok üzülüyorum bu durum da olupta bebeğine neler veriyorsunuz acaba yardımcı olursanız karşılıklı burda bi menü listesi oluştursak paylaşsak..
Merhaba çok geçmiş olsun alerjiniz ne durumda gectimi acaba şuan aynı şeyleri ben yaşıyorum kızımda 🥺

X