Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Çok ağrımm var bir fikir istiyorum lütfen

gibigibi88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2015
832
266
Arkadaşlar kanımda romatizma çıkmadı ama belırtılerımı yazıyorum
1. ellerimdekı eklemler cok ağrıyor parmak şıklatamıyorum soğuklar başlayınca zonkluyor
2.sabahları uyandığımda ayaklarımda tutukluluk oluyor bıraz yürüyünce açılıyor.
3.sonbaharın gelmesıyle ağrılarla beraber gözlerimdekı kuruluk çıldırıyor
4.geceleri sağa yatıyorum kalçamın orası eklem yeri ve hangı tarafa yatıyorsam o tarafın omuzum oyle acıyorki anlatamam. bir sağ bir sol yapıyorum
5.ellerim dizlerim ayaklarım kalça eklem ve omuzlarım ağrıyor.

ağrılarım geçen yıla göre daha da arttı halam eklem romatizmasından 25 yıl yatalak yattı
geçen yıl tahlılımde çıkmadı ne yapmalıyım?

Çok geçmiş olsun... Hangi bölüme gittiniz acaba? Doktor genel olarak ne dedi bu ağrılarınız için?

Fibromiyalji hastasıyım ben. Benzer şeyler yazmışsınız fakat benim ağrılarım bahsettiğinizden daha fazla bölgede ve devamlı oluyor malesef. Soğuk havalarda, yağışlarda, rüzgara maruz kalınca artıyor ağrılarım... Normalde sabah uyandığımda tüm vücudum tutulmuş oluyor ve ellerimi kapatıp açamıyorum mesela.

Bir Fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoruna gitmenizi tavsiye ederim. Sizi hastalık öykünüze göre yönlendirecektir doktorunuz mutlaka.

2 yıl önce dahiliyeye gittim onda d vitamini eksikliği çıktı 4 tüp d vıtamını ıctım d vıtamını yukseldı ama ağrılar geçmedi.
geçen yılda fizik tedavi doktoruna gittim ondada kan tahlıllerı yapıldı birşey yok dedi.

2 yıl önce dahiliyeye gittim onda d vitamini eksikliği çıktı 4 tüp d vıtamını ıctım d vıtamını yukseldı ama ağrılar geçmedi.
geçen yılda fizik tedavi doktoruna gittim ondada kan tahlıllerı yapıldı birşey yok dedi.
Özellikle fibromiyalji için gidip sorun derim. Bir muayenesini yapsın doktor. Teşhis koyabilmek için ağrıların 2yıl sürüyor olması lazım en az. Diğer hastalıkları eleyip öyle teşhis koyuyorlar fibromiyaljide. Ona özel bir tahlil yok malesef.

Dahiliyeye gidip romotolojıye yonlendırme isteyecegım. Ağrılarımın artmasıyla göz kuruluğumda artıyor. şirketten cıkıyorum arabaya bınene kadar ellerım zonkluyor sabahlarıda uyanınca ayaklarım. kalcalarımın bacaklarla bırlestıgı yer yanlarım derler ya oralarım agrıyor otursam bıle agrıyor. Okadar yorgunumkı anlatamam sabahları dayak yıyerek uyanıyorum sankı.

Bel fıtığı ameliyatı olmam söylendi.bu sitede bulduğum Ankarada fizyoterapist selma zor manuel terapi ile çözdü.inanamadım.öneririm

5 aralıkta romatolojıye gıdecegım tum sıkayetlerım romatızmaya benzıyor ama kanımda cıkmadı. bakalım romatolojı ne dıyecek

gıttım ramotolojıye kan testlerım temız cıktı sonra kalca ultrasonu ıstedı onuda kotu cekmısler dedı sonrada ilaç lı mr çekildi verilen kağıtta temiz çok şükür sonucu henüz göstermedim doktora. daha öncede nörolojiye gittim dahiliyeye gittim yok yok yok niye ağrıyor bellı degıl eldivensiz çıkmıyorum soğuk mahvediyor.

gıttım ramotolojıye kan testlerım temız cıktı sonra kalca ultrasonu ıstedı onuda kotu cekmısler dedı sonrada ilaç lı mr çekildi verilen kağıtta temiz çok şükür sonucu henüz göstermedim doktora. daha öncede nörolojiye gittim dahiliyeye gittim yok yok yok niye ağrıyor bellı degıl eldivensiz çıkmıyorum soğuk mahvediyor.

basima geleni anlatmak istiyorum. Benimde tüm romatizma degerlerim normal, iltihap degerlerim yüksekti. Ben bir enfeksiyon gecirdim buna bagli artrit yasadim malesef. romatizma degerleriniz mi temiz yoksa Enfeksiyon degerleriniz ne durumda? Bazi otoimmun hastaliklarida Artrit yasanabiliyor. Sanirim 200-400 arasi romatizma hastaligi var ve her hastada farkli oldugu icin bir hastalik teshisi koymasi cok zor. Benim henüz bir tam kesin bir tanim yok ama büyük olasilikla tepkili artrit var sükürki katiksal gibi degil ve gecme, duraksama sansim var. Benim yanimdaki kizda (romatizmal artrit vardi kendisinde) gözlerinde sizin gibi kuruluk vardi. Lütfen isin ucunu birakmayin cünkü malesefki zaman icinde eklemlerde geri cevirilmez hasarlar olusabiliyor. birde bazi hastalarda romatizma degeri negatif oluyor ama vucuta antikor oluyor. tüm degerleriniz mi normal? yanimdaki bir kadinda mesela kan degerleri tümü normaldi hatta kemik sintigrafisi falan yapilmisti onda bagdokusu romatizmasi cikmisti. Tüm belirtileriniz romatizmal bir hastalik gibi duruyor bence bir baska romatizma doktoruna görünün. Tanisi zor bu tür hastaliklarin

Kan tahlılerımım hepsı temız dedıgınız sey tahlılde ne oluyor hangı ısım altında yapılıyor bakayım tahlılıme..
2 yıl önce kışın başladı ağrımaya geçen kış dahada ağrıdı bu kış geçen seneye göre dahada çok ağrıdı. Soğuk su soguk hava parmaklarımı ağrıtıyor sabah tutulmalarım var kalçamdan ilaçlı mr çektiler sonucum temiz. inanın dahılıye ortopedı norolojı ve ramotolojıye gıttım artık utanıyorum yenı randevu almaya

Çörek otu yağı kullanmanızı tavsiye ederim.Ben ra hastasıydım çörek otu yağıyla iyileştim

X