Çocuk Hastalıkları Cocukta ayak tabani kizariklik

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba kızımda dün aksam el ve dizlerde basladı sonra ayak altına ilerledi sabah acile gittik alerji ignesi yapıldı.Gün icinde el ve diz biraz düzelse de ayak altı aynı sekilde.Salgın mı var anlamadım suan..
Tekrar merhaba kiziniz nasil oldu neden olmus doktor randevunuz vardi bende goturdum viral enfeksiyona bagli dokuntu dendi zamanla duzelecektir dendi

Tekrar merhaba kiziniz nasil oldu neden olmus doktor randevunuz vardi bende goturdum viral enfeksiyona bagli dokuntu dendi zamanla duzelecektir dendi
Merhaba suan hastanedeyiz bizde de urtiker dediler.Enfeksiyon kaynaklıymış.Bu sene bu moda herhalde.

Merhaba suan hastanedeyiz bizde de urtiker dediler.Enfeksiyon kaynaklıymış.Bu sene bu moda herhalde.
Aynen öyle bu senede bu moda bizimkide ayak bileklerine kol altlarina yayildi kaşıntılı ayni seyler kış bitene kadar yasicaz bunlari galiba

Arkadaşlar çıldırıcam kizimin ayaklarindaki kizarikliklarin kaşıntısı artti bileklerine ve kol altina sicradi burun akintisi öksürük mide bulantisı basladi daha sabah doktora goturdum mide bulantisi yoktu kaşintı yoktu nöbetteyim resmen basında uyanip uyanip agliyor öğürüyor nedir bu illet sabahi bekliyorum tekrar doktora goturucem sizlerde de varmi bu sikayetler

Aynen öyle bu senede bu moda bizimkide ayak bileklerine kol altlarina yayildi kaşıntılı ayni seyler kış bitene kadar yasicaz bunlari galiba
Eğitim araştırmada ürtiker dendi.Sizinkiyle aynı durum kesinlikle.Kaşıntılı ve vucutta kırmızı kabartılar seklinde.Yerleri sürekli değişiyor.Çok artarsa getirin serum takalım dediler.
Su cocuklar hastalandı mı tüm sistemim çöküyor gerçekten.İnsallah düzelsinler biran önce🥺

Arkadaşlar çıldırıcam kizimin ayaklarindaki kizarikliklarin kaşıntısı artti bileklerine ve kol altina sicradi burun akintisi öksürük mide bulantisı basladi daha sabah doktora goturdum mide bulantisi yoktu kaşintı yoktu nöbetteyim resmen basında uyanip uyanip agliyor öğürüyor nedir bu illet sabahi bekliyorum tekrar doktora goturucem sizlerde de varmi bu sikayetler
Simdi okudum bu belirtiler olursa direkt getirin dediler bize Ne yaptınız ne dedi doktor? Gittiniz mi?

Simdi okudum bu belirtiler olursa direkt getirin dediler bize Ne yaptınız ne dedi doktor? Gittiniz mi?
Simdi acilden ciktik ayak ustundekiler bilektekiler söndü ayak tabanindakiler duruyor. Atsesi en yuksen 37.6 larda suan halsiz degil bikere kustu rahatladı. Idrarinda falan bisey cikmadi. Cocukta enfeksiyon var zeten dedi bu tip enfeksiyonlar yol aciyomus boyle seylere. Atesi 38 i gecerse tekrar getirin dedi. Ayaktaki kizarikliklarida takip edin 1 hafta sonra hala ayni veya cogalirsa yine getirin dedi. Allerset alerji surubu kullanicaz ve ates dusurucu baska yapabilecek hic bisey yok dedi beklicez insallah gecer.sizin nasıl suan

Simdi acilden ciktik ayak ustundekiler bilektekiler söndü ayak tabanindakiler duruyor. Atsesi en yuksen 37.6 larda suan halsiz degil bikere kustu rahatladı. Idrarinda falan bisey cikmadi. Cocukta enfeksiyon var zeten dedi bu tip enfeksiyonlar yol aciyomus boyle seylere. Atesi 38 i gecerse tekrar getirin dedi. Ayaktaki kizarikliklarida takip edin 1 hafta sonra hala ayni veya cogalirsa yine getirin dedi. Allerset alerji surubu kullanicaz ve ates dusurucu baska yapabilecek hic bisey yok dedi beklicez insallah gecer.sizin nasıl suan
Cok gecmis olsun.
Bizde yeni geldik acilden🤦🏻‍♀️ igne yaptırdık.Aşırı kaşıntı ve kabarma var.Orada 2 yaslarında bir bebekte de aynı durum vardı.Şu illet biran önce bitsin gercekten cok sinir bozucu.

Cok gecmis olsun.
Bizde yeni geldik acilden🤦🏻‍♀️ igne yaptırdık.Aşırı kaşıntı ve kabarma var.Orada 2 yaslarında bir bebekte de aynı durum vardı.Şu illet biran önce bitsin gercekten cok sinir bozucu.

Eklentiler

• 20221203_235007.jpg
    20221203_235007.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 423
  • 20221203_234957.jpg
    20221203_234957.jpg
    66,6 KB · Görüntüleme: 677
Dün ayaklar bu sekildeydi ateslendiginde suan ateside yok kizarikliklarda cook cook azaldi resimleri ekleyeyimde basina gelen olursa görsun korkmasin diye insan ne yapacagni sasiriyor ya ne illetmis gercekten sonuc olarak viral enfeksiyon kaynakli alerji dendi Allerset surup veriyorum sabah aksam atesinide dolven calpol donusumlu verdim sukur daha iyi igne etki edicektir sizin kizinizada insallah toparlanirlar biran önce yavrucaklar da perisan oluyor hastanelerde 🤲

Dün ayaklar bu sekildeydi ateslendiginde suan ateside yok kizarikliklarda cook cook azaldi resimleri ekleyeyimde basina gelen olursa görsun korkmasin diye insan ne yapacagni sasiriyor ya ne illetmis gercekten sonuc olarak viral enfeksiyon kaynakli alerji dendi Allerset surup veriyorum sabah aksam atesinide dolven calpol donusumlu verdim sukur daha iyi igne etki edicektir sizin kizinizada insallah toparlanirlar biran önce yavrucaklar da perisan oluyor hastanelerde 🤲

Merhaba, 21 aylık oğlumun ayakları da aynen böyle dün gece farkettim. Ateşi yok. Doktoru alerji olabilir Zaditen damla verin dedi. Gidip tahlil yaptırmamız iyi olur mu? antibiyotik kullanımı gerekmez mi? Sizin süreç nasıl sonuçlandı?

Merhaba, 21 aylık oğlumun ayakları da aynen böyle dün gece farkettim. Ateşi yok. Doktoru alerji olabilir Zaditen damla verin dedi. Gidip tahlil yaptırmamız iyi olur mu? antibiyotik kullanımı gerekmez mi? Sizin süreç nasıl sonuçlandı?
Merhaba mesajinizi yeni gordüm bizim 3 kere oldu bu bir suru test yapildi hic birsey cikmadi alerji dendi hep martta alerji testi yapilacak burda bir arkadasin kizida ayni sekildeydi onada alerji demislerdi. Gecmisti kizimin ayaklari bugun yedigi ufacik farkli bir seker yuzunden sanirim yine oldu artik emin oldum alerji olduguna bazi urunlerin icindeki bir kimyasaldan kaynaklandigini dusunuyorum cok takip ediyorum cunku bogaz enfeksiyonuda yapabilir diyorlar bogaz enfeksiyonundansa antibiyotik basliyorlar ben allerset suruo veriyorum bugun icirdim gorur gormez söndü kizariklilar.kasintida yapiyor ovadril krem kullaniyorum ozamanda yatistirsin kasintiyi diye

Merhaba mesajinizi yeni gordüm bizim 3 kere oldu bu bir suru test yapildi hic birsey cikmadi alerji dendi hep martta alerji testi yapilacak burda bir arkadasin kizida ayni sekildeydi onada alerji demislerdi. Gecmisti kizimin ayaklari bugun yedigi ufacik farkli bir seker yuzunden sanirim yine oldu artik emin oldum alerji olduguna bazi urunlerin icindeki bir kimyasaldan kaynaklandigini dusunuyorum cok takip ediyorum cunku bogaz enfeksiyonuda yapabilir diyorlar bogaz enfeksiyonundansa antibiyotik basliyorlar ben allerset suruo veriyorum bugun icirdim gorur gormez söndü kizariklilar.kasintida yapiyor ovadril krem kullaniyorum ozamanda yatistirsin kasintiyi diye
Cevap yazmayı atlamışım, çok teşekkürler. Panik yapmaya gerek yokmuş alerji ilacını kullandık, 2-3 güne tamamen kayboldu.

Öeehabala
Sizede cok gecmis olsun enfeksiyon var büyük ihtimalle korkmayin ilac tedavisiyle duzelecektir
Merhaba benim de kızımın ayaklarında var sert gibi kaşıntı yok ama acıyor diyor ve basamıyor sizin de öyle miydi doktor anlamadı

Merhaba benim oğlumda sürekli oluyor ayda bir olmaya başladı alerji testi yaptırdınız mı ne çıktı

Merhaba benim oğlumda sürekli oluyor ayda bir olmaya başladı alerji testi yaptırdınız mı ne çıktı
Merhaba alerji testi yaptirdik ancak genel alerji testi kedi kili cikolata falana alerjisi cikmadi hic birseye. Kizimin alerjisini biz kesfettik bazi paketli gidalar bazı markalar mesela ozmo nutella bu lardaki katki maddeleri bazi ilaçlardaki maddeler artik biliyoruz neyin alerji yapip neyin yapmayacagini deneme yanilmayla ogrendik baktim biraz kasinti kizariklik var dagilmadan allerset iciriyorum geciyor

Benim kızımda da daha bir sene olmadı ama 4. Kez tekrarladı. İlk farketmemiz ayağının baş parmağı şişti dolama gibi sonra ayaklarının yanlarına ve altına doğru şişlik ve kızarıklık olarak yayıldı. Antibiyotik ve krem verildi ancak çözüm olmadı. Alerji ilacı Zyrtec sayesinde geçti. Bizim şüpemiz ilk olarak acaba ayağını ayakkabı mı sıktı, ya da o aralar ayağını sağa sola vuruyordu oyun amacıyla o mu yaptı diye düşündük. Diğer bir şüphemiz o zaman Çin’deydik arkadaşının verdiği bir hazır yoğurt vardı, onun içindeki alerjik bir ürün mü yaptı diye düşündük. İkinci tekrarlaması yine arkadaşının verdiği yoğurt sonrası olunca yoğurttan kaynaklı dedik kendimizce. Çünkü doktorlar alerjik olabilir ya da romatizmal olabilir dediler. Alerji testi yaptıramadık damar yolunu bulamadılar bıraktık. Şimdi tekrar oluştu. Dün markasını bilmediğimiz bir çikolata yedi misafirlikte ondan şüpheleniyoruz. Doktora gidiyoruz bugün size detayları paylaşacağım.

Eklentiler

• IMG_5803.jpeg
    IMG_5803.jpeg
    63,1 KB · Görüntüleme: 58
Çocuk doktoruna gittik, romatolojiye yönlendirdi. Romatolog viral enfeksiyonun sebep olduğu bir alerjik reaksiyon olmuşa benziyor dedi. Vücudun bağışıklık sistemi viral enfeksiyonla mücadele ederken fazla çalışmış ve alerjik bir reaksiyon gerçekleşmiştir dedi. Zaten son 1 haftadır da hastaydı. Ya da yediği ve içinde alerjik bir madde bulunan paketli hazır gıdalar alerjiye sebep olmuş olabilir dedi. Sadece bir ilaç yazdı. Birkaç güne geçer dedi. Kan testleri istedi. Sonucu bekliyoruz. Ancak şu an gözlemlediğimiz ilk gün şişlik ve kızarıklık tabana doğruyken şimdi orada bir şey yok bu kızarıklık ve şişlik tam ayak parmaklarının olduğu yere doğru ilerlemiş. Böyle kızımdaki gibi bir süreç yaşayan var mı?

X