Çocuksu görünen biri nasıl olgun gözükebilir? (Yaş: 24)

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba hanımlar.

Uzun zamandır girmemişim foruma... Ama lafı uzatmadan direkt soruma geçeyim:

Çocuksu görünen, 24 yaşındaki bir kız, nasıl daha olgun gözükebilir? En azından sosyal hayatında ve iş hayatında...

Sorumu sorma nedenim ise, kendimle ilgili.

Normalde kiloluyum, ama bugüne kadar yaklaşık 17 kg verdim. Bir kilo verme sürecine girdim, halen de vermeye devam ediyorum.

Bu süreçle ilgilenirseniz, işte linki (en yakın zamanda güncelleyeceğim);

Yüzüm çocuksu gösteriyor. Tombik ve fazlasıyla 'sevimli' denilen bir yüzüm var. Bunu ben, kendimi övmek için söylemiyorum, çevremdekilerin, arkadaşlarımın fikri bu yönde... Boyum ise 1.67 .

Normalde spor giyiniyorum, en şık giydiğim şey şu güne kadar, bot ve kumaş pantolon :KK43: Genelde eşofmanla geziyorum, bazense kot giyiyorum. Üzerime ise kış ayları olduğu için kazak veya sweat giyiyorum...

Makyaja gelecek olursak... Normalde hiç makyaj yapmıyorum, yapsam bile bir rimel, parlatıcı ve BB krem bile bende fazlasıyla abartılı duruyor... Bu yüzden abartılı, koyu veya mat renkleri sürmeye şu ana kadar hiç yeltenemedim.

Bazen etrafta boya küpü gibi dolanan, kokoş arkadaşlarıma özenmiyor değilim.

Bu yüzden, nasıl olgun gözükebileceğimi bilmeye ihtiyacım var. Bunlar, her türlü tavsiye olabilir... Mesela, nasıl giyinirsem, nasıl makyaj yaparsam olgun gözükürüm? Makyaj taktikleri, stil ipuçları verebilir misiniz?

Mesela saçımı boyamalı mıyım? (Bugüne kadar bir boya bile sürmedim. Saçım siyaha yakın kahverengi. Kabarik, cansız biraz. Ten rengim ise beyaz.) Ombre veya gölge attırmalı mıyım?

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Not: Lütfen ''olgun gözüküp ne yapacaksın, bu senin için bir avantaj'' gibi şeyler yazmayın. Zaten çevremde bu tip şeyleri çok sık duyuyorum, o yüzden nasıl olgun gözükeceğimi öğrenmek, benim daha çok işime yarar. Anlayışınız için teşekkür ederim. 🌹🌹🌹

Not 2: Olgun gözükmek, stilden tutun, makyaja, bakıma veyahut hal ve hareketlere kadar her şeyi kapsayabilir. O yüzden her alanda tavsiyenizi alabilirim 😇😇😇

Yok mu yardımcı olabilecek bir Allah'ın kulu kızlar 🤔🤔🤔

Öncelikle fazla kilolarından kurtulmalısin. Zor ama imkansız değil. Bana göre 1.67 boya max. 60 kilo. Daha fazlası kötü duruyor. Kilo verince giydillerin yakışacaktir. Ondan sonra nasıl giyinebikirim diye konu açabilirsin

kaç kilosunuz acaba 1 67 boy gayet iyi aslında kilo da yüz hatlarını iyice yuvarlaştırdığı için bebeksi tatliş bir görüntü verebiliyor kilo verince daha ovalleşiyo yüz biraz zayıflayınca fark edecektir diye düşünüyorum

Öncelikle fazla kilolarından kurtulmalısin. Zor ama imkansız değil. Bana göre 1.67 boya max. 60 kilo. Daha fazlası kötü duruyor. Kilo verince giydillerin yakışacaktir. Ondan sonra nasıl giyinebikirim diye konu açabilirsin
Haklısınız. Ben de farkındayım gayet, olmam gereken kilonun...
Aslında bu kiloları alma sebebim, klasik "ergen psikolojisini bozan nedenler"den çok daha fazlası.
Ben 14 yaşımdan beri psikolojik ilaçlar kullanıyorum, o dönemki ilaçlarım daha farklı olduğu için aşırı iştah artışı yapmıştı o dönemde 😞😞
Allah'tan sonradan ilaçlarım değişti de kesildi bu... İlaçlar gitti, ama sonradan kiloları kaldı tabii...
Şu anda bir kilo verme sürecine girdim, onu da postu açtığım ilk gönderimdeki linkte verdim zaten. "Nasıl motive oluyorsunuz" başlığı altındaki yazı.

kaç kilosunuz acaba 1 67 boy gayet iyi aslında kilo da yüz hatlarını iyice yuvarlaştırdığı için bebeksi tatliş bir görüntü verebiliyor kilo verince daha ovalleşiyo yüz biraz zayıflayınca fark edecektir diye düşünüyorum
Merhaba. Şu anda 93 kiloyum, 2019 Mayıs ayından beri 17 kilo verdim, 110 kiloyla bu kilo verme serüvenine çıktım.
İşte, beni en çok rahatsız eden de o "bebiş tatlış surat" 😂😂😂sizden öneri istiyorum mesela, ama bir yandan da korkum bu sefer yaşımdan çok büyük görünmek, sadece yaşımı veya yaşımdan birkaç yaş büyük görünmek kafi benim için. En fazla 28-30.
40-50 yaşında da görünmek, kimse istemez yoksa.

Makyaj oldukça olgun gösteriyor bir de üstüne açık sarı saç, yaklaşık 5 yaş olgun gösterir.

Makyaj derken biraz açar mısınız. Mesela sari-beyaz ten rengine hangi renk makyaj malzemeleri iyi olabilir sizce? Nude tonlarını mı, yoksa daha koyu renkleri mı tercih etmeliyim?

Benim bugüne kadar sürdüğüm makyaj malzemesi, yazık ki 1- parlatıcı lipgloss, 2- rimel, 3- BB krem. 😞😞😞

Böyle birine yapılan detaylı bir makyajın abarti olabileceğini düşündüğüm için bugüne kadar hiç deneyemedim diğer ürünleri...

Ten rengimi tarif etmek gerekirse, Garnier'ın açık BB krem tonu bana tam uyuyor (Karma- yağlı ciltler için olanı).
Bir de, bir keresinde bir arkadaşım bana Farmasi'nin Açıktan ortaya BB krem tonunun uyacağını söylemişti. (İpucu vermek açısından)

Bir de, ben aslında saçımı sarıya boyamayı değil de sarı ombre yaptırmayı düşünüyordum, bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Ombre de sizce aynı etkiyi yaratabilir mi?

Evet sarı ombre biraz daha olgun gösterebilir sizi, ayrıca eyeliner sürmenizde işe yarayabilir. Aslında giyim tarzın çok kötü değil mesela kot ,kazak topuklu bot üstüne deri ceket bu kombinleri de yapabilirsin. Ama en önemlisi biraz daha kilo vermeniz. Görünüş açısından değil ama sağlık açısından yaşın küçük ileride sağlık sorunları yaşayabilirsin. Ve şunu söylemeden geçemeyeceğim her yaşın bir güzelliği var zaten 5 yıl sonra istemesende olgun görüneceksin. Olguluk dış görünüşle değilde yaşanmışlıklarla alakalı. Mesela kişisel olarak kendini geliştirirsen,dış görünüşünden sana daha faydalı olabilir.

Makyaj derken biraz açar mısınız. Mesela sari-beyaz ten rengine hangi renk makyaj malzemeleri iyi olabilir sizce? Nude tonlarını mı, yoksa daha koyu renkleri mı tercih etmeliyim?

Benim bugüne kadar sürdüğüm makyaj malzemesi, yazık ki 1- parlatıcı lipgloss, 2- rimel, 3- BB krem. 😞😞😞

Böyle birine yapılan detaylı bir makyajın abarti olabileceğini düşündüğüm için bugüne kadar hiç deneyemedim diğer ürünleri...

Ten rengimi tarif etmek gerekirse, Garnier'ın açık BB krem tonu bana tam uyuyor (Karma- yağlı ciltler için olanı).
Bir de, bir keresinde bir arkadaşım bana Farmasi'nin Açıktan ortaya BB krem tonunun uyacağını söylemişti. (İpucu vermek açısından)

Bir de, ben aslında saçımı sarıya boyamayı değil de sarı ombre yaptırmayı düşünüyordum, bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Ombre de sizce aynı etkiyi yaratabilir mi?
Ombre için bir şey diyemem ama dediğim gibi çok açık sarı tonları olgun gösteriyor. Bb ya da pudra, highlighter, eyeliner, rimel yeterli. Yani varolan rutine highligter ve eyeliner eklerseniz yeter.

Selam aynı yaş ve boydayız. Ben de üniversite hayatım boyunca ortamın rahatlığından falan hep salaş giyindim. erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz diye kendime de çok özen göstermedim. Bu süre içinde 4-5 kilo aldım, stresten vs. Ama geçen yıl tartıda gördüğüm 64 kilo beni kendime getirdi. Şubat ayından beri düzenli spor yapıyorum ve beslenme şeklimi degistirdim: paketli gıda sıfır, rafine şeker ise sıfıra yakın tüketiyorum. Şimdi 36 bedenim, sporla hem zihnim hem vücudum arınıyor. 8 kilo verdim, %5 yağ oranımı azalttım. Bunların hepsini aynaya bakınca kendimi daha iyi hissetmek için yaptım, iyiki de yaptım. Şimdi çok daha özgüvenliyim ve denediğim her kıyafeti üstüme yakistiriyorum. Bence olgun, çekici olmak öncelikle özgüvenle geliyor... Tabi bunların yanında giyim tarzımı da değiştirdim. Mesela renk seçimlerim önceden hep rengarenk olurdu şuan kafamda bir renk paleti var ve ona göre alışveriş yapıyorum; beyaz, krem, kahve tonlarına yoğunlaşıyorum. Yazın saçlarımı kısacık kestirip kahkul yapmıştım mesela onu da çok beğeniyordum şimdi tekrar kestirmeyi planlıyorum. Bot olarak caterpillar tarzı değil mesela az topuklu hafif sivri burunlu bootie tarzı ayakkabılar tercih etmek de daha iyi hissettiriyor. Ben de fazla makyaj yapmam ama eyeliner kesinlikle etkili.

X