Çocuğu piyano dersi alan var mı?

öyle öyle başlıyor işte ,benim kızın da el becerileri çok iyi ve böyle kes yapıştır hala bayılır ,gider birşeyler üretir gelir
maşallah bıdığa ,bence var yeteneği, mutlaka değerlendir
yaptıkça gelişir
ben farkettikten sonra kızımı teşvik ettim , her hafta bir masal anlatıp aklında kalanı çizmesini isterdim mesela
hayal gücü geniş olan insanı teşvik ederek çok iyi şeyler çıkarabilrsin
aklında olsun sürekli çizmeye teşvik et
Evet boya kalemleri var sürekli bir şeyler çiziyor bu dönem okuma yazmaya ağırlık verdiğimiz için kurs düşünmüyorum ama önümüzdeki dönem başlayacağız inşallah 🥰

Evet boya kalemleri var sürekli bir şeyler çiziyor bu dönem okuma yazmaya ağırlık verdiğimiz için kurs düşünmüyorum ama önümüzdeki dönem başlayacağız inşallah 🥰
kurs a gidene kadar sen destekle o zman peşini bırakma:)
ara ara çizsin o bile yeter
bakarak da çizebilir bu yaşta, önemli olan el gelişsin.
benim kız ayaklı ressam gibi:)
piyasadaki bütün renkli ,keçeli,kuru kalem ne varsa benim kızda.
2 tane büyük sırf resim için kalemliği var
hatta geçen okulda müdürün dikkatini çekmiş söyledi bana:)
bazı kadınlar vardırya her yemeğe başka yemek takımı çıkarır,benim kız da kalem konusunda öyle:)
ben de kısmadan alıyorum gönlü olsun diye,onlarla çzip çizip boyuyor:)

Evet İngilizcemi ilerletmeye çalışıyorum birlikte çalışırız diye öyle kötü bir döneme denk geldik ki kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için küçük yaşta bu alışkanlıkları kazandırmak gerekiyor ki ileride de devam etsin inşallah kızıma geçen yıl biraz Arapça dersi de aldırdım onu da öğrensin istiyorum önce Kuranı öğrensin sonra dil olarak 2 dil Arapça ve İngilizceyi öğretmek hedefim
valla ikisi de oldukça global bir dil. ben göçmen olduğum halde ailem bana kendi dilimizi öğretmedi mesela. ama hem amnem hem babam 3 dil konuşuyor. bir de çocuklar enerjisini atamıyor sanırım. eskisi gibi sokakta parkta oynama sosyalleşme kalmadı pek.

Evet İngilizcemi ilerletmeye çalışıyorum birlikte çalışırız diye öyle kötü bir döneme denk geldik ki kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için küçük yaşta bu alışkanlıkları kazandırmak gerekiyor ki ileride de devam etsin inşallah kızıma geçen yıl biraz Arapça dersi de aldırdım onu da öğrensin istiyorum önce Kuranı öğrensin sonra dil olarak 2 dil Arapça ve İngilizceyi öğretmek hedefim
dil için kursa gitmenin anlamı yok
imkanın varsa yurtdışına göndermelisin
ya da birikimini ona göre yapmalısın
ben mesela servetimi çocuklarımı geliştirmek için harcıyrum
ilerde de mutlaka yurtdışına çıkmalarını sağlayacağım
üniv.de giderler belki,maddi imka mutlaka sağlayacağım ,dili yaşayarak öğrensinler diye
bir çok insan 3,5 ev alma derdinde ama aslolan onlara para bırakmak değil ,geliştirmek ,sonra kendileri bu gelişimle zaten para kazanacaklardır
15 tatilde mesela millet otele gidiyor,biz de bu yılakadar öyleydik, bu 15 tatille çocuklar büyüdüğünden ilk yurtdışı deneyimimz olacak inşallah,bu anıların pahası biçilemez mesela ,11 yaşında yurtdışını gezmek.
çocuklara mutlaka böyle anılar ve gelişim odaklı şeyler kazandırmak çok önmli

Merhaba
Enstrümanlara özel ilgim var ve kızımın küçük yaşta bir enstrüman çalmaya başlamasını istiyorum sosyal aktivite amaçlı üstelik de piyano dinlemeyi çok sevdiğim için piyano dersi almasını öngörüyorum. Var mı acaba sitede piyano dersleri alan yaş farketmez zorlanır mıyız yaşı 6.5
biz aldırdık kesinlikle tavsiye ederim.

kurs a gidene kadar sen destekle o zman peşini bırakma:)
ara ara çizsin o bile yeter
bakarak da çizebilir bu yaşta, önemli olan el gelişsin.
benim kız ayaklı ressam gibi:)
piyasadaki bütün renkli ,keçeli,kuru kalem ne varsa benim kızda.
2 tane büyük sırf resim için kalemliği var
hatta geçen okulda müdürün dikkatini çekmiş söyledi bana:)
bazı kadınlar vardırya her yemeğe başka yemek takımı çıkarır,benim kız da kalem konusunda öyle:)
ben de kısmadan alıyorum gönlü olsun diye,onlarla çzip çizip boyuyor:)
Bizim kızda da envai çeşit boya kalemi😂yedekleri bile var😂

dil için kursa gitmenin anlamı yok
imkanın varsa yurtdışına göndermelisin
ya da birikimini ona göre yapmalısın
ben mesela servetimi çocuklarımı geliştirmek için harcıyrum
ilerde de mutlaka yurtdışına çıkmalarını sağlayacağım
üniv.de giderler belki,maddi imka mutlaka sağlayacağım ,dili yaşayarak öğrensinler diye
bir çok insan 3,5 ev alma derdinde ama aslolan onlara para bırakmak değil ,geliştirmek ,sonra kendileri bu gelişimle zaten para kazanacaklardır
15 tatilde mesela millet otele gidiyor,biz de bu yılakadar öyleydik, bu 15 tatille çocuklar büyüdüğünden ilk yurtdışı deneyimimz olacak inşallah,bu anıların pahası biçilemez mesela ,11 yaşında yurtdışını gezmek.
çocuklara mutlaka böyle anılar ve gelişim odaklı şeyler kazandırmak çok önmli
Evet yurtdışına gitmesi de önemli ama şuan için yaşımız küçük evde ben öğretiyorum yayınları İngilizce izliyoruz ama kursa da gitmeli pratiği artsın geliştirsin

valla ikisi de oldukça global bir dil. ben göçmen olduğum halde ailem bana kendi dilimizi öğretmedi mesela. ama hem amnem hem babam 3 dil konuşuyor. bir de çocuklar enerjisini atamıyor sanırım. eskisi gibi sokakta parkta oynama sosyalleşme kalmadı pek.
Aileniz de her şeye karşıymış yani hani bir film var ya Mandıra Filozofundaki gibi karşıyım ben buna da karşıyım 😂

Bizim kızda da envai çeşit boya kalemi😂yedekleri bile var😂
hah işte bu tipler böyle oluyor:)))))
Evet yurtdışına gitmesi de önemli ama şuan için yaşımız küçük evde ben öğretiyorum yayınları İngilizce izliyoruz ama kursa da gitmeli pratiği artsın geliştirsin
tabiki kursa gitsin,ama aslen gidip yaşayınca öğreniliyor dil konusu,onu demek istedim
Aileniz de her şeye karşıymış yani hani bir film var ya Mandıra Filozofundaki gibi karşıyım ben buna da karşıyım 😂
:)) bzim zamanımızda kurs bile yoktu.bir tek tekvando kursu vardı mesela,babacığım hiç kız olmadığı halde beni yollamak istemişti de ben gitmemiştim,piyano kursu filan zaten hiç yoktu :)

Benim kızım geçen sene anasınıfında başladı hocası yönlendirdi bizi. Evde de olması gerekiyor ama piyano yoksa çalışmadan ilerleme katetmek çok zor oluyor aklınızda bulunsun.

X