Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Cilt Rengine uygun Fondoten!

nurella34

Gülümse Kaderine
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2015
753
879
Merhaba hanımlar. Beyaz tenli biriyim dermo kozmetik ürünleri kullanıyorum. kullandiğim fondoten cildime hiç zarar vermedi ancak renk tonu bana uygun değil.

Cilde zarar vermeyecek sivilce Vs yapmayacak kaliteli mumkunse dermo kozmetik olan fondoten tafsiyesi istiyorum. Bu konudan çok muzdaribim hergün kullanabiliceğim bir ürün olmalı.

Son düzenleme:
merhaba, dermo kozmetik olarak young blood ve bare minerals diye iki markayi onerebilirim. ikisi de mineral makyaj markalari. young blood liquid mineral foundation diye bir urunu var ona iyi diyorlar ama ben hic kullanmadim.

merhaba, dermo kozmetik olarak young blood ve bare minerals diye iki markayi onerebilirim. ikisi de mineral makyaj markalari. young blood liquid mineral foundation diye bir urunu var ona iyi diyorlar ama ben hic kullanmadim.

Çok sevindim cevap bulduğuma hemen bakıcam teşekkürederim :KK15:

Cildinize hiç zarar vermeyen fondotenin markası nedir acaba? 19 yaşındayım da mesajınızı görünce sormak istedim :) Böyle bir ürün arıyorum ben de beyazım

Cildinize hiç zarar vermeyen fondotenin markası nedir acaba? 19 yaşındayım da mesajınızı görünce sormak istedim :) Böyle bir ürün arıyorum ben de beyazım

Cildinine uygun nemlendirici ve yüz yikama jeli mutlaka edinmelisin. Fondoten ozaman sivilce yapmaz . Ama bu kullandıklarınin hepsi dermokozmetik ürünü olmalı ve cilt tipine uygun olmalı.
Yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım sadece fondoten cilt rengime uymadığı için tafsiye ye ihtiyaç duydum.
Senin yerinde olsam daha Küçüksun cildinde sorun yok ise çok fazla bb krem kullan.
Eczane dışı ürün kullanmassan sorun yasammassin.

Cildinine uygun nemlendirici ve yüz yikama jeli mutlaka edinmelisin. Fondoten ozaman sivilce yapmaz . Ama bu kullandıklarınin hepsi dermokozmetik ürünü olmalı ve cilt tipine uygun olmalı.
Yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım sadece fondoten cilt rengime uymadığı için tafsiye ye ihtiyaç duydum.
Senin yerinde olsam daha Küçüksun cildinde sorun yok ise çok fazla bb krem kullan.
Eczane dışı ürün kullanmassan sorun yasammassin.

BB kremlerin yapısı bana fondotenden bile ağır geliyor çoğu zaman, adının kandırmaca olduğunu düşünüyorum :)

BB kremlerin yapısı bana fondotenden bile ağır geliyor çoğu zaman, adının kandırmaca olduğunu düşünüyorum :)

Hangi markaları kullandın?renk olarakmi ağır geliyor yoksa yüzünde ağırlık maske gibi mi hissediyorsun? Bi çok dermokozmetik bb krem kullandım bu dediģini yaşamadım . Ama marketlerde satılanlarda yaşadım .
Küçükken avon orflime gibi ürünler kullanmistim. Sana tafsiyem bunlardan uzak dur.eczane kremleri candir gerisi sonradan hüsran olur.

Merhaba hanımlar. Beyaz tenli biriyim dermo kozmetik ürünleri kullanıyorum. Ancak kullandiğim fondoten cildime hiç zarar vermedi ancak renk tonu bana uygun değil.

Cilde zarar vermeyecek sivilce Vs yapmayacak kaliteli mumkunse dermo kozmetik olan fondoten tafsiyesi istiyorum. Bu konudan çok muzdaribim hergün kullanabiliceğim bir ürün olmalı.

Bende beyaz tenliyim.
Daha once cesitli markalarin bb cc kremlerini denemedim, memnun kaldiklarim oldu tabi ama bir sure sonra ufak tefek cilt problemleri yasadim..

Daha sonra indirimde denk gelip ,Maybelline Affinitone aldım
Suan 3 numarasıni kullaniyorum..
Neredeyse 1 senedir ayni markayi kullaniyorum.
Yaz -kiş cok memnun kaldim..
Ten rengimle cok guzel esitlendigini dusunuyorum.
Cildinize uygularken elleriniz ile degil, firca vs gibi urunlerle cildinize yedirin..
Fondöten kullanmadan once cildinizin temiz oldugundan emin olun, kullandiginiz nemlendiricilerin cilt tipinize uygun sekilde secin..
Mesela cildime uygun nemlendiricim bittiginde farkli bir markanin kremini yuzume surup, fondöten uyguladigimda aksamina bende de sivilce cikmisti..
Makyaj temizligine onem verin..
Temizleme sulari ile temizledikten sonra, arindirici jeller ilede temizleyin cildinizi..

Bende beyaz tenliyim.
Daha once cesitli markalarin bb cc kremlerini denemedim, memnun kaldiklarim oldu tabi ama bir sure sonra ufak tefek cilt problemleri yasadim..

Cildinize uygularken elleriniz ile degil, firca vs gibi urunlerle cildinize yedirin..
Fondöten kullanmadan once cildinizin temiz oldugundan emin olun, kullandiginiz nemlendiricilerin cilt tipinize uygun sekilde secin..
Mesela cildime uygun nemlendiricim bittiginde farkli bir markanin kremini yuzume surup, fondöten uyguladigimda aksamina bende de sivilce cikmisti..
Temizleme sulari ile temizledikten sonra, arindirici jeller ilede temizleyin cildinizi..

Merhaba 1 yıllık kullanım sonucunuzda cildinizde bozulmalar gözlemlediniz mi? Ben 19 yaşındayım önerir misiniz, ağır mı gelir, cildimi bozar mı sizce? :)

Bende beyaz tenliyim.

Cilt nemlendirme temizleme konusuna kesinlikle katılıyorum . Ergen dönemimde sadece temizler nemlendirmezdim ve o bana iyi bir ders olmuştu.
Meybeline bi bakayım hazir anneler günü indirim de Soz konusuyken.
Macmi maybeline mi? Ben hep la roche posay vichy avene vb ürünleri deneyimledim.
Mesela mac beyaz ten fondotenide merak ediyorum ancak cildimi bozar mı diyede korkuyorum .

Merhaba 1 yıllık kullanım sonucunuzda cildinizde bozulmalar gözlemlediniz mi? Ben 19 yaşındayım önerir misiniz, ağır mı gelir, cildimi bozar mı sizce? :)

Merhaba, bende 24 yasindayim.
Cildimde herhangi bir bozulma, sivilcelenme meydana gelmedi cok sukur..
Dedigim gibi, her makyaj sonrasi, cildinize gerekli bakimi ve ozeni gosterdikten sonra sorun cikacagini sanmam..
Diyeceksiniz ki 1 sene icinde hic mi suratinda sivilce cikmadi ?
Adet donemleri oncesinde ufak tefek sivilcelenmelerim oluyor.
Boyle zamanlarda cildimi dinlendiriyorum.
Sivilce ciktigi vakit, hic bir sekilde yuzume degil fondöten nemlendirici dahi surmuyorum ben..
Kendi kendine kurumasini bekliyorum.

Sizin icin resimlerini cektim.
Kullandigim fondoten bu
Makyaj temizleyicilerim ve temizleme süt
Ve nemlendici gece kremim
TMPDOODLE1494343247082.jpg
TMPDOODLE1494343278403.jpg
TMPDOODLE1494343295427.jpg
TMPDOODLE1494343314189.jpg
TMPDOODLE1494343328811.jpg

Cilt nemlendirme temizleme konusuna kesinlikle katılıyorum . Ergen dönemimde sadece temizler nemlendirmezdim ve o bana iyi bir ders olmuştu.
Macmi maybeline mi? Ben hep la roche posay vichy avene vb ürünleri deneyimledim.
Mesela mac beyaz ten fondotenide merak ediyorum ancak cildimi bozar mı diyede korkuyorum .

Evet temizlik onemli, tabi beslenmede onemli.
Kimine cekirdek dokunur kimine yagli kimine cikolata
Bol su icmek onemli

Mac urunu hic kullanmadim.
Maybelline bana yetiyor, insanlar suratimsa var mi yok mu anlamiyor bile..

Zaten fondoteni dogru uygulamak onemli.
Kimisi var dolduruyor suratina. Cok kotu gorunuyor bakildiginda.
Benim bildigim cilt rengini esitlemek icin kullanilir ..

Pudra kullaniyor musunuz hic fondoten uzerine ? Ben kullanmiyorum.
Pudra fena sekilde yuzume agirlik yapiyor.

Dedigim gibi, her makyaj sonrasi, cildinize gerekli bakimi ve ozeni gosterdikten sonra sorun cikacagini sanmam..
Sivilce ciktigi vakit, hic bir sekilde yuzume degil fondöten nemlendirici dahi surmuyorum ben..

Kullandigim fondoten bu
Eki Görüntüle 1993328 Eki Görüntüle 1993329 Eki Görüntüle 1993330 Eki Görüntüle 1993331 Eki Görüntüle 1993332

Bol su icmek onemli

Fondoteni kaydettim deneme yapicam mutlaka.
Bende cilt esitsizliģini kapasin istiyorum aynı zamanda hemen uçup gitmesin . Kulkandiğim fondoten çok iyi hiç sorun yaşamadım. Tek sıkıntım renk. Genelde çoğu renk benim tenimde koyu duruyo. Haliyle fazla geliyo ben de sevmiyorum kalıp gibi duranlari.
Bi kaç renk te ağır lekem olmamasına rağmen lekemi kapatmadi.
Bu fondoten günlük kullanıma uygun sanırım SPF iceriyormu?hangi cilt tipine daha uygun ?
Kaç saaté kadar etkili ?pudra bitislimi? Çizgilere doluyormu?
Çokmu sordum acaba?:silah:

unnamed.jpg
garnier yerine bunu tafsiye ederim çok güzel ve tatmin edici bir ürün . :KK68:

Fondoteni kaydettim deneme yapicam mutlaka.
Bende cilt esitsizliģini kapasin istiyorum aynı zamanda hemen uçup gitmesin . Kulkandiğim fondoten çok iyi hiç sorun yaşamadım. Tek sıkıntım renk. Genelde çoğu renk benim tenimde koyu duruyo. Haliyle fazla geliyo ben de sevmiyorum kalıp gibi duranlari.
Bi kaç renk te ağır lekem olmamasına rağmen lekemi kapatmadi.
Bu fondoten günlük kullanıma uygun sanırım SPF iceriyormu?hangi cilt tipine daha uygun ?
Kaç saaté kadar etkili ?pudra bitislimi? Çizgilere doluyormu?
Çokmu sordum acaba?:silah:

Eki Görüntüle 1993342 garnier yerine bunu tafsiye ederim çok güzel ve tatmin edici bir ürün . :KK68:

Garnier bitmek uzere idi bende bunu en kisa zamanda alıp deneyecegim, iyi temizliyor dimi.. ?

Benim cilt tipim normal, kisin ara sira kuruma yapiyor. Soguktan olsa gerek.
Normal ciltler icin daha uygundur sanirim.
Su aydinlaticilar varya hani, ben bu fondoteni kullaninca cildim paril paril parliyor resmen.
Nasil oyle oluyor anlamiyorum .. =)
Ben pudra kullanmiyorum.
Uzun sure kalici sekilde fondoten suratimda kaliyor..
Kapatilicigi iyi..
En onemliside yuzunuze agirlik yapmamasi.
Yani ben yuzume uyguladigimsa var mi yok mu hic anlamiyorum bileeee

Garnier bitmek uzere idi bende bunu en kisa zamanda alıp deneyecegim, iyi temizliyor dimi.. ?

Benim cilt tipim normal, kisin ara sira kuruma yapiyor. Soguktan olsa gerek.
Normal ciltler icin daha uygundur sanirim.
Su aydinlaticilar varya hani, ben bu fondoteni kullaninca cildim paril paril parliyor resmen.
Nasil oyle oluyor anlamiyorum .. =)
Ben pudra kullanmiyorum.
Uzun sure kalici sekilde fondoten suratimda kaliyor..
Kapatilicigi iyi..
En onemliside yuzunuze agirlik yapmamasi.
Yani ben yuzume uyguladigimsa var mi yok mu hic anlamiyorum bileeee

Vichy olan 3ü bi arada olanı haftada 2 kere kullaniyorum . Pazartesi maske yaparim cuma peeling olarak .
la-roche-posay-toleriane-gel-mousse-150--7743.jpg
yüz yikama jelim yillardir bunu kullaniyorum çok guzel temizliyor.
3cc67958-25e4-4cf7-9862-41809588c9d2.jpg
buda benim biricik canımın taa içi bulduğumdan beri hiç birakmadiğim nemlendiricim . Resmen aşk yasiyoruz kendisi ile çünkü her nemlendirici yüzüme uymaz.
la-roche-posay-toleriane-teint-fluid-corrective-30ml-acik-ton-11-19415-56-O.jpg
buda suan kullandığım fondoten ama işte az renk skalası az var ve bundan dolayı terkedicem kendisini. . Cilt rengi uygun olanlara güzel bi ürün.

Söylediğin fondoten de uygunmus dünya benim oldu bebeğim olmasa gidip alıcam suan :halay:

Kullandigim fondoten bu
Eki Görüntüle 1993328 Eki Görüntüle 1993329 Eki Görüntüle 1993330 Eki Görüntüle 1993331 Eki Görüntüle 1993332

Bol su icmek onemli

Öncelikle çok teşekkürler emek harcamış resim eklemişsiniz bilgilendirmek için, çok sağolun :) Sivilce değil de daha çok fondoten delik deşik yapar derler ya, öyle bir şey olmadı değil mi? Kullandığınız ürünleri kullanıyorum ben de genelde bu arada :) Çok benzerler

Öncelikle çok teşekkürler emek harcamış resim eklemişsiniz bilgilendirmek için, çok sağolun :) Sivilce değil de daha çok fondoten delik deşik yapar derler ya, öyle bir şey olmadı değil mi? Kullandığınız ürünleri kullanıyorum ben de genelde bu arada :) Çok benzerler

Yok kuzum olmadi cok sukur ki ..
Suan kullandigim urunler bunlar, cildime iyi geldiklerini dusunuyorum..

X