chromosomenanalyse 47 xxy ile karsilasan

melissa78

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
616
187
selam arkadaslar benim esimde sperm yok bazilarinin bildigi gibi ve esime hormon test yapildi kadinlik hormonu yüksek cikti,bugün hastanede tam olarak ne oldugunu anlattilar,bazi erkekler sonradan kadin olur ya yani kadin gibi hissederler,onun gibi biseymis ama benim esimde görünürde ve hareketinde icinde öyle bise yok,doktorda illa öyle olmasi gerekmiyor yanliz sperm olmama nedeni bu olabilir dedi,simdi aranizda böyle biseyle karsilasmis arkadaslar varmi,insallah iyi anlatabilmisimdir,almancasi chromosomenanalyse 47 xxy,türkcesi ne demek bilmiyorum arkadaslar,genetik testi dediler,eger tese ile esimde sperm bulunursa cocuktada bunun cikma ihtimali varmis

Canım bahsettiğin durum literatürde Klinefelter sendromu olarak geçiyor. TESE ile sperm bulunabiliyor. Genetik olarak çocuğa geçiş amniyosentez ile anlaşılabiliyor, ancak bu durum sonucu çocuğu aldırmak ise tartışmalı bir durum.

cevabin icin cok tesekkürler canim,doktorda dedi cocuga gecme ihtimalide var diye kafamiz simdi iyice karisti ne yapcamizi sasirdik canim

arkadaslar bunu internetten arastirdim simdi ne yapcagimi bilmiyorum,simdi sasirdim sperm bulunursa ne yapcaz diye,intenette bazi resimler gördüm daynamadim agladim,rabbim cümlemise saglikli sihhatli hayirli evlatlar nasip etsin,en önemliside hayirlisiysa nasip etsin,önce kendi kendimi yiyordum belki istemeden bilmeden isyanda etmis olabilirim rabbim affetsin ama simdi syine agliyorum kendi kendimi yiyorum ama hayirlisiysa nasip et rabbim diyorum

Canım internet her zaman en kötüsünü yazıyor, gerçek okuduklarımız değil. Orada yazanlar %100 olacak diye düşünme...

merhaba bunu genlerden temizleyip temiz spermi spermi çocuğa verme şansı yokmu onu bir araştırsanız belki yapılabilir... Sonuçta anladığım kadarıyla sperm bulununca tüp bebek yada mikroenjeksiyon yaptırcaksınız bunuda bir sorabilirsin...

Melissa, hayatta neyin ne olabileceğini bilemeyiz. Hepimiz sağlıklı bebeklere sahip olmak istiyoruz, ama genetik kodlarımızda kim bilir neler var? Hem ille erkek çocuğun olacak diye bir durum yok ki, kız çocuğunda olabilir.

Ayrıca bu genetik bozukluk senin internette gördüğün resimler gibi değil her zaman. Hem bak kendin yazmışsın ilk yazında eşimde kadınsı bir görünüş yok diye. O resimlerle eşin uyuyor mu hiç? Üzülme lütfen...

melisacım artık genetik araştırmalar yapılarak bir çok hastalık tedavi edilebiliyorçbence sen bu araştırmaları yapan bir hastane ile görüş,hemen umutsuzluğa kapılma.

cevaplariniz icin cok sagolun arkadaslar,doktorda zaten simdi en son düsünmemiz gereken bu durum dedi cünkü önce daha tedavi imkani varmi diye bakilcak sonra daha tese islemi ve en sona eger sperm bulunursa bunu düsünmeliyiz dedi,rabbim cok büyük o herseye kadir hayirlisiyla bu ciktigimiz yolda bizi hayirlara erdirsin diyorum

X