chia tohumu ile neler yapabiliriz

zuuzzeeyyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
7
2
24
Kızlar ben son bir kaç aydır sağlıklı öğünler tüketmeye çalışıyorum. Ama bu son günlerde sanki yapabileceğim tüm tarifleri denemiş gibi hissediyorum yeni bir şeyler yapmak istiyorum. Aklıma chia tohumu geldi ama ne yapabilirim bilmiyorum şuana kadar sadece salatalara kattım onun dışında deneyip memnun kaldığınız tarifler var mıııı

Yulafa katıyorum daha çok. Ama puding de güzel oluyor. Süt, bal, chia karıştırıp dolaba atarsanız akşamdan sabaha puding kıvamını alıyor zaten. Üstüne meyve koyarsınız sonrasında.

Smoothie seviyorsanız içine katabilirsiniz.

Bir de henüz denemesem de aklımda sütlaç var. Şekersiz, çok daha az pirinçle. Pirinç yerine chia konuluyor. Denersem yorumlarım :)

Kızlar ben son bir kaç aydır sağlıklı öğünler tüketmeye çalışıyorum. Ama bu son günlerde sanki yapabileceğim tüm tarifleri denemiş gibi hissediyorum yeni bir şeyler yapmak istiyorum. Aklıma chia tohumu geldi ama ne yapabilirim bilmiyorum şuana kadar sadece salatalara kattım onun dışında deneyip memnun kaldığınız tarifler

Yulafa katıyorum daha çok. Ama puding de güzel oluyor. Süt, bal, chia karıştırıp dolaba atarsanız akşamdan sabaha puding kıvamını alıyor zaten. Üstüne meyve koyarsınız sonrasında.

Smoothie seviyorsanız içine katabilirsiniz.

Bir de henüz denemesem de aklımda sütlaç var. Şekersiz, çok daha az pirinçle. Pirinç yerine chia konuluyor. Denersem yorumlarım :)
Yaptınız mı chialı sütlaç? Beğendiyseniz tarif isterim. Ben de bu ara sağlıklı tatlılar yapmaya çalışıyorum.
Chia yı da hep klasik süt, bal karıştırıp bekleterek yiyorum da, sıktı artık

Ben de bgn şöyle yaptım;
Badem sütü ve chiayı karıştırıp bi kaç saat beklettim.
Yiyeceğim zaman üzerine muz dilimleri, kuru üzüm, fındık, ceviz, tarçın koydum. Güzel ama hep aynı şeyler

X