Çene Estetiği Çene ameliyatından sonra kocaman gıdım oluştu

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

pembecene

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2021
31
2
28
Merhaba arkadaşlar.
Çenem geride olduğu içim çiftçene ameliyatı geçirdim ve cene ucumda öne alındı. Maalesef bu sefer yüzüm önden aşırı büyük olup çene ucum fazla öne alındığı için revizyon ameliyatı geçirdim. Revizyonda çene ucum geriye alınıp yanlar törpülendi. Yüz şeklim şimdi normal büyüklükte şükür ancak hemen çenemin altında kocaman bir şişlik var. Doktorum yardımcı olamıyor ilk defa karşılaştım diyor. Yurtdışında yaşıyorum (ama ameliyatı türkiyede oldum) ve instadan gösterdiğim doktorlar hepsi kendi doktoruna danış dediler. Yani kısacası kimse yardımcı olamıyor gibi. Tükürük bezlerim şişip sarkmış olabilirmi sizce? Boyun germe ameliyatı olmak istemiyorum çünkü 25 yaşındayım derilerim çok sarkık değil hafif sarkıklık var sadece. Gıdımda pek yağ olmadığı için gıdı lipoda fayda etmez.
benimle aynı derdi paylaşan birileri varmı? Aynı durumu yaşıyan? Veya çözüm önerisi olan?

Merhaba arkadaşlar.
Çenem geride olduğu içim çiftçene ameliyatı geçirdim ve cene ucumda öne alındı. Maalesef bu sefer yüzüm önden aşırı büyük olup çene ucum fazla öne alındığı için revizyon ameliyatı geçirdim. Revizyonda çene ucum geriye alınıp yanlar törpülendi. Yüz şeklim şimdi normal büyüklükte şükür ancak hemen çenemin altında kocaman bir şişlik var. Doktorum yardımcı olamıyor ilk defa karşılaştım diyor. Yurtdışında yaşıyorum (ama ameliyatı türkiyede oldum) ve instadan gösterdiğim doktorlar hepsi kendi doktoruna danış dediler. Yani kısacası kimse yardımcı olamıyor gibi. Tükürük bezlerim şişip sarkmış olabilirmi sizce? Boyun germe ameliyatı olmak istemiyorum çünkü 25 yaşındayım derilerim çok sarkık değil hafif sarkıklık var sadece. Gıdımda pek yağ olmadığı için gıdı lipoda fayda etmez.
benimle aynı derdi paylaşan birileri varmı? Aynı durumu yaşıyan? Veya çözüm önerisi olan?
Çene implantı mı taktılar ucuna??

Merhaba arkadaşlar.

Cok gecmis olsun. Ameliyatinizin uzerinden ne kadar zaman gecti acaba? Ciddi ameliyatlar gecirmissiniz ve vucudunuzun, dokularinizin tepki gostermesi yani sismesi vs. normaldir belki de. Oturmasi, vucudu alismasi icin belki zaman gecmesi gerekiyordur. Bir de acaba bu konularda tecrubeli bir dis hekimine veya ortodontiste danissaniz? Doktorunuzun da size daha cok yardimci olmasi ve yonlendirmesi gerekiyor. Sonucta ameliyatlarin neticesi. Deri mi, kikirdak mi, kemik mi yoksa dediginiz gibi tukuruk bezleriniz mi neyin tepki verip o sisligi olusturdugunun incelenmesi ve buna gore cozulmesi gerekiyor. Umarim en kisa zamanda duzelir. Caninizi sikmayin her seyin caresi var. Olume yok care. Eminim size yardimci olacak bir doktor bulacaksiniz. Tekrar cok gecmis olsun.

Çene implantı mı taktılar ucuna??
Hayır çene implantı takılmadı. Kendi çene ucumu kesip, kemiği öne doğru itip vidalarla sabitlediler. Sonra dediğim gibi geriye aldık yine. Çünkü çene ucu fazla öne gelince bu sefer hernekadar Profilden güzel olsada en önemli olan açı yani önden yüz upuzun gözüküyor.

Cok gecmis olsun. Ameliyatinizin uzerinden ne kadar zaman gecti acaba? Ciddi ameliyatlar gecirmissiniz ve vucudunuzun, dokularinizin tepki gostermesi yani sismesi vs. normaldir belki de. Oturmasi, vucudu alismasi icin belki zaman gecmesi gerekiyordur. Bir de acaba bu konularda tecrubeli bir dis hekimine veya ortodontiste danissaniz? Doktorunuzun da size daha cok yardimci olmasi ve yonlendirmesi gerekiyor. Sonucta ameliyatlarin neticesi. Deri mi, kikirdak mi, kemik mi yoksa dediginiz gibi tukuruk bezleriniz mi neyin tepki verip o sisligi olusturdugunun incelenmesi ve buna gore cozulmesi gerekiyor. Umarim en kisa zamanda duzelir. Caninizi sikmayin her seyin caresi var. Olume yok care. Eminim size yardimci olacak bir doktor bulacaksiniz. Tekrar cok gecmis ol

Çok teşekkür ederim. Birinci ameliyatı üzerinden 7,5 ay geçti. Revizyon ameliyatından ise 4,5 ay geçti.
ortodontistim var oda türkiyede cerrahımla beraber çalışıyorlar bu sebebten onunda yardımcı olabilceğini düşünmüyorum.
Tavsiyleriniz ve teselliniz icin gercekten cok tesekkür ederim. Doktorun Ultrason cektirmemi istedi onu yapacagim insaAllah.
en büyük dilegim risksiz bir cözümün bulunmasi cünkü o bölgenin hic kücülüp oturdugu yok pek... :KK43:

Çok teşekkür ederim. Birinci ameliyatı üzerinden 7,5 ay geçti. Revizyon ameliyatından ise 4,5 ay geçti.
ortodontistim var oda türkiyede cerrahımla beraber çalışıyorlar bu sebebten onunda yardımcı olabilceğini düşünmüyorum.
Tavsiyleriniz ve teselliniz icin gercekten cok tesekkür ederim. Doktorun Ultrason cektirmemi istedi onu yapacagim insaAllah.
en büyük dilegim risksiz bir cözümün bulunmasi cünkü o bölgenin hic kücülüp oturdugu yok pek..

en büyük dilegim risksiz bir cözümün bulunmasi cünkü o bölgenin hic kücülüp oturdugu yok pek... :KK43:
geçmiş olsun kim yaptı ameliyatınızı

cok garip bir oneri olacak ama dilinizin resting halinde nerede durdugunu gozlemlediniz mi hic? aceba cene one alindigi icin dil henuz alismamis ve bogazin uzerinde (gidi bolgesinde) siskinlik yapiyor olabilir mi? Ben mesela dilimi hep yer cekimine biraktigimi farkettim halbuki durmasi gereken yer agzin us kismiymis, bilincili olarak kaldirdigimda gidim gozle gorulur sekilde yok oluyor. (roof of mouth) 'mewing' diye yabanci kaynaklarda YouTubedan bakabilirsiniz.

cok garip bir oneri olacak ama dilinizin resting halinde nerede durdugunu gozlemlediniz mi hic? aceba cene one alindigi icin dil henuz alismamis ve bogazin uzerinde (gidi bolgesinde) siskinlik yapiyor olabilir mi? Ben mesela dilimi hep yer cekimine biraktigimi farkettim halbuki durmasi gereken yer agzin us kismiymis, bilincili olarak kaldirdigimda gidim gozle gorulur sekilde yok oluyor. (roof of mouth) 'mewing' diye yabanci kaynaklarda YouTubedan bakabilirsiniz.
Merhaba, öneri için çok teşşekürler enteresan geldi ve araştırcam ancak bende aynısını yapınca sadece çok minimal bir fark oluyor ve bütün gün boyunca dilimizi oradamı tutmaya çalışacağız ozaman:)

X