K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Çene altında ağrılı beze !

lili88

Guru
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2013
2.808
1.309
Merhaba acil bir sorum olacaktı. bugün hissettiğim çenemin yan tarafında içeride nohut büyüklüğünde bir beze var ve acıyor ağrıyor . açıkcası lenf kanseri türü şeylerden çok korkuyorum
geçmezse pazartesi doktora gideceğim mutlaka . ve 1 haftadır çok halsizim uyuyorum uyuyorum ama halen halsizim hiç dermanım yok. fikri olan var mı?:KK43::KK43::KK43::KK43:

Merhaba acil bir sorum olacaktı. bugün hissettiğim çenemin yan tarafında içeride nohut büyüklüğünde bir beze var ve acıyor ağrıyor . açıkcası lenf kanseri türü şeylerden çok korkuyorum
geçmezse pazartesi doktora gideceğim mutlaka . ve 1 haftadır çok halsizim uyuyorum uyuyorum ama halen halsizim hiç dermanım yok. fikri olan var mı?:KK43::KK43::KK43::KK43:

aynısı kız kardeşimede olmustu canım cene altında agrılı beze halsizlik ates baya kotu olmustu doktora gitti lenf bezi sismesi dedi sadece ates dusurucu grip ilaci verdi sonra kendi kendine gecti ciddi birsey degildir bozma moralini

çok teşekkür ederim bugün bir kaç kişi daha dedi ağrılı yumuşak olandan korkma diye bende kaç gündür halsizim kötü birşey oldu sandım. sağol teşekkür ederim

geçmiş olsun canım, aynısı bende de oldu yeni fark ettim bende merak ediyorum, senin yazını görünce sormak istedim şuan aynımı şikayetin dr. ne dedi? bende 2 gün sonra KBB randevu aldım gidicem aynı çene altında bastırınca ağrı olduğunu fark ettim bide elle kontrol edince ufak bir şişlik var. inşlh önemli bişe değildir.

Son düzenleme:

canım öncelikle geçmiş olsun. çene altındaki lenf bezeleri genelde dişlerde bi problem olduğunda şişer. eğer dişlerinde çürük, abse yada diş etlerinde falan bi sorun varsa o yüzden şişmiş olabilir. bi enfeksiyonun belirtisi de olabilir çünkü halsizim de diyosun. kanser türü şeyler daha çok ağrısız büyüyen kitleler şeklinde belli eder ama yine de ihmal etmemek gerek . bence doktora git korkma. tahlil yapar antibiyotik verir geçer. dişlerinde problem varsa dişçiye de gitmelisin

geçmiş olsun canım, aynısı bende de oldu yeni fark ettim bende merak ediyorum, senin yazını görünce sormak istedim şuan aynımı şikayetin dr. ne dedi? bende 2 gün sonra KBB randevu aldım gidicem aynı çene altında bastırınca ağrı olduğunu fark ettim bide elle kontrol edince ufak bir şişlik var. inşlh önemli bişe değildir.

merhaba benim 1 hafta içinde geçti çok şükür. genelde vücut hastalığa direnişe geçince lenf bezlerinde böyle şişlikler oluşuyormuş . geçmiş olsun sizede

canım öncelikle geçmiş olsun. çene altındaki lenf bezeleri genelde dişlerde bi problem olduğunda şişer. eğer dişlerinde çürük, abse yada diş etlerinde falan bi sorun varsa o yüzden şişmiş olabilir. bi enfeksiyonun belirtisi de olabilir çünkü halsizim de diyosun. kanser türü şeyler daha çok ağrısız büyüyen kitleler şeklinde belli eder ama yine de ihmal etmemek gerek . bence doktora git korkma. tahlil yapar antibiyotik verir geçer. dişlerinde problem varsa dişçiye de gitmelisin
çok sağolun geçti çooook şükür :KK70: dediğiniz gibiymiş

merhaba benim 1 hafta içinde geçti çok şükür. genelde vücut hastalığa direnişe geçince lenf bezlerinde böyle şişlikler oluşuyormuş . geçmiş olsun sizede

evet benimde çok şükür Allahıma geçti bi kaç güne. 20'lik dişimde apse yaptı ondan dolayı olmuş.

http://saglik.milliyet.com.tr/yuzun...tip/haberdetay/04.06.2012/1549089/default.htm

Bu haberi okumaya üşenenler için açıklayayım ;

Şayet belli bölgelerde bi sivilce ya da beze oluşuyorsa bu kişinin belli iç organlarında oluşan rahatsızlık iltihap gibi durumların dışa verdiği sinyal ya da sonucu adına ne derseniz

Misal benim çenemde beze çıkıyor bu haberi okudğumda anladım .Rahimde iltihaplanma oluyor çok dikkat etmiyorum kendime ince giyiniyorum soğuk alıyorum ve o da çeneme atıp duruyor.

Haberi okuyun..
(benzer bi konuda da paylaştım bilinçlendirmek için umarım faydalı olur)

Bu bezeler boyun kasık koltuk altında olanlar biraz riskli böyle bi durumda geçiştirmemenizi öneririm netten arama motoruna yazıp bu sayfaya gelenlere yardımcı olsun istedim geçmiş olsun

Son düzenleme:

benzer bişi benim başımada gelmişti yıllar önce.doktora gittiğimde tükürük bezlerinin şiştiğini öğrenmiştim.çok acır ve ağrırdı.bi ilaç verdi bi haftada geçti.seninde öyle bişe belli ki.üzülme tatlım.

ohooo çok eski konnuymuş ya la..

Son düzenleme:
X