çatlatma iğnesi diyor drum sorum var nolur bi bakın

yumyum_84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
454
1
arkadaşlar benim drum aşılama diyodu bu ay için ama bugün sana çatlatma iğnesi yapıldımı dedi bende hayır dedim önce onu yapalım diyo ona karar verdik ama benim zaten klomen kullanınca çatlama oluyo ama geç çatlıyo bende yumurtlama olmasına rağmen neden iğne yapacak onu anlamadım başından gecen birileri varmı yumurta çatlamasına rağmen çatlatma iğnesi yaptıran varmıfisfisfis

canım merhaba klomen yumurtaların oluşması ve büyümesini garantilemek için kullanılan bir yumurta geliştiren ilaç çatlatma iğnesi ise uygun büyüklüğe gelen yumurtaların dahada büyümeden çatlatılması demek.. bende klomen kullandım takiplerim sırasında uygun büyüklüğe gelincede çatlatma iğnesi oluyordum ve doktor bizim için uygun günleri söylüyordu.. sonrasında aşılamaya geçtik yine yumurtaları ilaçla uyardık sonra çatlatma iğnesi yapıldı.. yani bu genelde yapılan bir işlem endişelenme.. yumurtaların kendiliğndende çatlayabilir ama fazla büyüyerek.. benim bir keresinde çatlatma iğnesinden önce kendiliğinden çatlamıştı o ay iğneye gerek kalmamıştı...doktorlar işi garantiye almak istiyorlar..

sağolasın nazcım ya işte benimde catlıyodu ama geç çatlıyodu demekki vaktinde çatlamadığı için dedi yapalım dedi saolasın

iğne olman daha iyi.ama çatlatma iğnesinde tam 36 saat sonra aşılamanın olması gerekiyor.Birazdan ben çatlatma iğnemi vurdurmaya gideceğim.Çarşambayada aşılamam var.Yumurtalıklarımda çok ağrı var şuan neden acaba?off yaa kendimi iyi hissetmiyorum :KK43:(

eser durum cok normal endıselenme benımde agır calısıyo gec catlıyo ama genede ılac kullanıp hızlandırıyorlar vecatlatma ıgnesı yapıyorlar hersey yolunda korkma

benim kader arkadaşlarım saoln allah hepinizin gönlüne göre varsın öpüyorm sizleriŞeniz

arkadaşlar benim drum aşılama diyodu bu ay için ama bugün sana çatlatma iğnesi yapıldımı dedi bende hayır dedim önce onu yapalım diyo ona karar verdik ama benim zaten klomen kullanınca çatlama oluyo ama geç çatlıyo bende yumurtlama olmasına rağmen neden iğne yapacak onu anlamadım başından gecen birileri varmı yumurta çatlamasına rağmen çatlatma iğnesi yaptıran varmıfisfisfis
tatlım sakin ol çatlatma iğnesini doktorun ayarlamış işte korkma daha geç yada erken çatlamalarını önlemek içindir korkma hepimize yapıldı bu sakin ol canım allah yardımcın olsun inşallah:1hug:

çok tşk ederim arkadaşım inanın burası olmasa siz olmasanız naparım bütün kafama takılanları buradan okuyom va rahatlıyorm ilgilendiğiniz için saolun öpüyorm sizleri

bu tedavi aşamasında ilk önce doktorlarımıza tam olarak güvenmemiz lazım.hepimiz aynı aşamalardan geçiyoruz.tedavinin ilk aşamasında yumurta takibi ve çatlatma iğnesi yapılıyor.sonra aşılama veya tüp bebeğe geçiliyıor.inşallah diğer tedavilere gerek kalmadan iğneden sonra hamile kalırsın.

ah ablacım inş ne güzelde söyledin saol inş kalırım allah bütün isteyenlere nasip etsin yavrusuz bırakmasın bizi bu duygudan mahrum bırakmasın inş

canım klomen yumurtanın gerekli olgunluğa gelmesi için veriliyor..
iğnede şansa bırakmamak tam dr kontrolünde olasın die yapılıor.
bende aynı şekilde tedavi görüorum şu an.
inşş yarabbim hepimizin yüzüne güler.amin.

X