Carnivore Beslenme Günlüğüm

monetinbahcesi

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
232
761
31
Merhabalar,
Bu beslenme düzeni ile ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum. Türkiye de pek bilinen bir diyet şekli değil, ben covid döneminin büyük kısmını Amerika'da geçirmiştim;o dönem bayağı bayağı patlamıştı orada bu beslenme düzeni.
Bu beslenme düzeni adından da anlaşılacağı üzere hayvansal ürün bazlı beslenme.Salt hayvansal ürünler tüketiliyor, bazı yapılış çeşitleri mevcut ; süt ürünlerini hiç tüketmeyenler var , salt kırmızı et yiyenler var , organ eti tüketenler var vs vs
ben karbı az\yağlı peynirler, krema ,et ,tavuk , deniz ürünleri ve bazı şarküteri ürünlerini tüketeceğim.Çok çok az sütte tüketebilirim.
Bu beslenme stilini biraz kilo vermek ve geri kalan etkilerini hissetmek için yapacağım, çok fazla araştırma yaptım çok fazla video izledim ve yapan insanların anlattığı şeyler beni çok etkiledi.
Günlük yiyeceklerimi yazacağım , bu beslenme de tuz ve magnezyum takviyesi çok çok değerli ..
Bana eşlik etmek isteyen olursa mutlu olurum

henüz kahvaltı yapmadım şimdi magnezyumumu alıp kahvaltıya ineceğim.
kahvaltıda sucuk ve sıfır karbonhidratlı ve bol yağlı beyaz peynir tüketeceğim.
muhtemelen akşam yemeğinde de tavuk kanat yerim.

Bazı işle ilgili sorunlardan dolayı adapte olup başlayamamistim.
bugün tam anlamıyla başladım.
sabah sucuk /üzerine biraz cheddar peynir tükettim.
şu an iki dal pirzola yiyeceğim

Magnezyumu hangisini tercih ediyorsunuz peki ve ne zaman alıyorsunuz? Birde öğün sayısı kaç acaba? Benimde diyet yapmam lazım. 🫤 benim Mg değerim iyi yinede kullanılıyor mı?

Magnezyumu hangisini tercih ediyorsunuz peki ve ne zaman alıyorsunuz? Birde öğün sayısı kaç acaba? Benimde diyet yapmam lazım. 🫤 benim Mg değerim iyi yinede kullanılıyor mı?
mg bana çok iyi geliyor, şeker ihtiyacımi açlığimi çok dengeliyor tavsiye ederim açıkçası.
marka vermek doğru mu bilmiyorum ama uzun zamandır magnimore kullanıyordum çokta iyiydi ama şimdi magni5 aldım daha deneyimlemedim.
magnimore da magnezyumun 3 formu var ,
magni5 te ise 5 formu.
aldım ama kargoda henüz denemedim.

bugünkü yeme listem
sabah çok erken saatte 6 olmamıştı,
biraz kasap sucuğu ve karbi 0 olan yağlı peynir .
11 gibi 5 köfte ve çok az yine aynı peynirden.

şimdiye kadar da 2 porsiyon ızgara.
tavuk
ve karışık ızgara.sadece et kısımları en ufacık bir sebze yok.
yarısını yedim yarisi kapta duruyor .
gece yerim

birde gün içinde çok az sütlü (60mg filan) bir latte

sabah yine kasap sucuğu ve karbi sıfır yağlı peynir yedim.
akşam da annemlerle tavuk kanadı yiyeceğim
gece acikirsam muhtemelen ızgara hellim tüketirim / yarın güncelleme yaparım.

X