Card finans hakkında..

arkadaşlar dün beni card finanstan aradılar kredi kartı vermek istediler.bende ilk saflığıma geldi galiba tamam dedim.neyse bilgilerimi aldılar.kart ücreti 35 liraymış ve ilk ekstrede yansıyomuş.
şimdi benim asya kartım ve hsbc kartlarım var.onları kullanıyorum.
card finansı alsam sonra ekstreye yansıdığında itiraz etsem 35 lirayı geri verirlermi
bilgisi olan argkadaşlar lütfen bi akıl verin çok kararsız kaldım.
eğer card finansı alırsam hsbcyi iptal etcem.

arkadaşım bende düştüm aynı hataya aldım ama hiç alışveriş yapmadım, 35 ytl yıl dolunca geliyor .şimdi bana hiç fatura gelmiyor ve faizi çok yüksek.

bizim evrenkentte (üniversitede) masa açmışlardı geleni geçeni ısrar ede ede bıktırıodu cardfinanstakiler
kart ücreti ödemiceksiniz dediler ben de en sonunda kabul ettim
cardfinansla bielikte 2 tanecik kredi kartım var öğrenci olduğum için onların da limiti düşük
ama cardfinanstan memnunum ben taksite fln ihtiyacım olduğuında iyi oluyor
maximuma fln 3-4 taksit yapılan yerlerde bazen cardfinansa 10 taksit yapıyorlar

Beni de aradılar alışveriş yaptığım yerlerden almışlar bilgilerimi. Kapıdan almıycam kartı.Zaten hiç kredi kartım yok, param varsa alrım, yoksa almam. İstemem onların olsun kartları martları.

aman ha arkadaşlar card finansa elini veren kolunu alamıyor benim maaşım finans banktaydı bi baktım her ay eksiliyor hemen bankayla görüştüm bana ne dese beğenirsiniz biz sizin hesabınızı işletiyoruz bu sizin avantajınıza diyor ama hiç karınıda görmedim nalet bi banka sonra yine maaş kartıma 3milyar 50 lira bıraktım sonra çekerim diye birde çekmeye gittim 2milyar 850 ödediler bu nasıl olur dedim hesapta bekleme parası kesiyorlarmış allah kahretsin bir şey ispatlıyamadık sineye çektik eşimle şimdi finansın f sinden nefret ediyorum o bankayı görmek bile istemiyorummmmmmmmm

Ben finansbank da çalışıyorum fakat sizin dediğiniz gibi hesapta bekleme parası diye birşey hiç duymadım böyle bir uygulama kesinlikle yok eğer özelden ulaşırsanız bana yarın hesaplarınıza bakarım ne neden nasıl kesilmiş söylerim..

Birde arkadaşlar kimseye zorla kredi kartı vermiyoruz, aldığınız kartlardada ilk kullanmaya başladığınızda ücret yansıyor kullanmadığınız zaman hiç ücret ödemiyorsunuz.

hesap işletim ücretidir 200ytl kesmişler bazı bankalar yıllık bir kerede alıyor bazı bankalar aylık. ben eskiden finansbankta çalışırdım ama o zamanlar hesap işletim ücreti falan yoktu.
ben bankada çalışmama rağmen bi bu kesintiye birde gariban adamları kandırıp kredi kartı satanlara sinir olurum.

cardfinans'ı geçen sene kullandım,alır almaz 30 ytl kart ücretini geçirdiler.o kadar itiraz ettim en sonunda bu ücret para puanlardan karşılansın diye anlaştık.alır almaz 12 taksit yaptırmıştım aldığım ürünler için,o yüzden geri de veremedim.taksitlerim biter bitmez iade ettim bir daha asla cardfinans kullanmam.1 yıl içinde dünyanın alışverişini yaptım para puanları o kadar az ki.ayrıca taksit konusunda çoğu yerde geçmiyor.2000 ytl ye dizüstü bilgisayar alacaktım taksitle,limitimi yükseltin dedim bana dedilerki size uygun görülen limit 750 ytl dir.benim aylık gelirim 1.800 bana verdikleri maksimum limit 750! kısacası berbat bir kart sakın almayın derim..

canlarım benden size bir tavsiye lütfen dikkate alın...
Nereden ararlarsa arasınlar size ne kadar güven verirse versinler ASLA AMA ASLA TELEFONDA HİÇ BİR BİLGİNİZİ KİMSEYE VERMEYİN...
hele ki doğum yeri baba ismi anne bekarlık soyadı ws ......

gelelim kart finansa......
babacığım kimseye böyle bir talepte bulunmadığı halde , finansbankın yolundan bile geçmediği halde eve 6 milyar limitli gold kredi kartı yollamışlar...
çok şaşırdık tabi, nyse dedi dursun ..sonra bu kart parasının ardı arkası kesilmedi, ortada ne bir imza var ne bir talep!!
ben iş bankası çalışanıyım-babamdan vakıfbank emeklisi..gittim şubeye yakalarına yapıştım adeta ..
siz kimi soyduğunuzu zannediyorsunuz dedim,...
gözlerindeki o korkuyla ne yaptılarsa artık ne oldu bilmiyorum para iade edildi kart kapatıldı..
ama sizin durum farklı biraz konuşmalar kayıt altında ve siz 'tamam'demişsiniz..
Allah yardımcınız olsun.. Hakkınızı bu insanlara yedirmeyin..

Adı geçen banka veya başka banka ,birşey fark etmiyor .Diğer bankalarda yıllık ücret alıyorlar .Kullanılan karta göre de alınan ücretler değişiyor.Diğer bankalarında , kart ücreti çok yüksek .Türkiye koşullarında kredi kartı olmazsa olmaz .O hale getirmişler ki bazı yerlerde peşin ödemelerde indirim yapılmıyor , ancak kredi kartı ile öderseniz indirim var .Kimsede dur demiyor .Yıllık alınan kart ücretleri kalkacaktı , ne oldu ? Hiç birşey .Yani ne söylense boş ...

Son düzenleme:
canım müşteri hizmetlerini arayıp iptal ettiğini söyle
yıllık kart ücreti daha düşük olan ve daha fazla kullanımlı kartlar varken gerek yok üstelik 2 tane kredi kartın varmış 3. çok fazla değil mi sen bilirsin ama arayıp iptal etme hakkın var a.s.

Ben finansbank da çalışıyorum fakat sizin dediğiniz gibi hesapta bekleme parası diye birşey hiç duymadım böyle bir uygulama kesinlikle yok eğer özelden ulaşırsanız bana yarın hesaplarınıza bakarım ne neden nasıl kesilmiş söylerim..

Birde arkadaşlar kimseye zorla kredi kartı vermiyoruz, aldığınız kartlardada ilk kullanmaya başladığınızda ücret yansıyor kullanmadığınız zaman hiç ücret ödemiyorsunuz.

Canım banka senin bankan değil ya, yanlış bi politikası varsa - ki var - sahiplenmek durumunda hissetme. Finansbank bu kart konusunda cidden saçmalıyor. Bana taaaa üniversite 1. sınıfta kredi kartı çıkartmış, malum bankalar bazı üniversitelere yapıyor bunu, kefilsiz uygulaması. Kartı üniversitede okuduğum 5 yıl boyunca 3 kez iptal ettirdim. Mezun oldum, 2 yıl oldu mezun olalı, ve geçen gün posta kutusuna ( DİKKAT EDİN POSTA KUTUSUNA BIRAKILMIŞ) . Nedir tahmin edin kötükedihüso kafamçokkarıştı senağlama Cardfinans. Kendine bu kadar zorla bela okutmamalı bir banka. Aradım müşteri hizmetlerini, ben 3 kez iptal ettirdim dedim, ne dese beğenirsiniz? Şu an adınıza kayıtlı card finans university, cardfnans bilmemne ve card finans abidik gubidik görünüyor. Müşteri numaramı dahi iptal ettirdim.Bi 6 ay oldu, yakınlarda bekliyorum yine bi zarf. Küllerinden dirilen kart, kartfinans.

arkadaşlar hesap işletim ücreti kart aidatı vs bunlar zorunlu değil
ödemek istemiyorsanız itiraz edersiniz olur biter
ben de bankada çalışıyorum bizim bankamızda da bu durum böyle
hsbc ve garanti bonus kartım var ve aradım onu iptal ettirdim 35 YTL aynen geri verdiler

arkadaşlar hesap işletim ücreti kart aidatı vs bunlar zorunlu değil
ödemek istemiyorsanız itiraz edersiniz olur biter
ben de bankada çalışıyorum bizim bankamızda da bu durum böyle
hsbc ve garanti bonus kartım var ve aradım onu iptal ettirdim 35 YTL aynen geri verdiler

Evet aynen, itiraz eden ücretini geri alıyor, etmeyen ödediğiyle kalıyor. Kredi kartı esasında bir hizmettir. Bu işten para kazanmayacaksa banka neden insalrı 1 ay finanse etsin ki, ya da alışverişini taksitlere böldürsün? Kredi kartı ücreti konusunda bir hizmet aldığımı ve karşılığını ödemem gerektiğini düşünüyorum açıkçası. Ha derseniz ki zaten alışveriş ve gecikme faizi ödüyoruz, o faizler sizin temerrüdünüzün faizidir. AmA vadesiz mevduat için kesilen hesap ücreti konusuna gelince ( bildiğiniz faizsiz hesaplardan bahsediyorum) orada bankalar sonuna kadar haksız. Zaten sıfır faizli kaynak demek o para bankalar için. Bir de neden kaydi paraya ücret kesiyor değil mi? 3 kuruşu olan adamdan kesilen para beni de çok sinirlendiriyor. kötükedihüso

Son düzenleyen: Moderatör:
aman ha arkadaşlar card finansa elini veren kolunu alamıyor benim maaşım finans banktaydı bi baktım her ay eksiliyor hemen bankayla görüştüm bana ne dese beğenirsiniz biz sizin hesabınızı işletiyoruz bu sizin avantajınıza diyor ama hiç karınıda görmedim nalet bi banka sonra yine maaş kartıma 3milyar 50 lira bıraktım sonra çekerim diye birde çekmeye gittim 2milyar 850 ödediler bu nasıl olur dedim hesapta bekleme parası kesiyorlarmış allah kahretsin bir şey ispatlıyamadık sineye çektik eşimle şimdi finansın f sinden nefret ediyorum o bankayı görmek bile istemiyorummmmmmmmm

canım ben de bankada çalışıyorum kesinlikle öyle birşey olamaz
hesap işletim ücreti taş çatlasa 40 liradır. Onu da zaten ödemek zorunda değilsin
İtiraz eder geri alırsın baktın alamıyorsun tüketici mahkemesine başvurur hakkını ararsın sineye çekmek zorunda değilsin ki
sonuçta burası banka bakkal dükkanı değil
10 kuruşun dahi hesabı yapılıyor ne eksik olsun ne fazla diye

Ben böyle bir banka görmedim. Bana kartı getiren adama sinir oldum yapışkan. Bundan kaç ay önce başvurmuştum cevap bile vermediler. Bugün işyerine kurye getirdi. Burda yazılanlar iyki öncede okumuşum. Kartı almadım. Adam hesap sorar gibi konuştu. Aylar önce başvurduğumu ayrıca kart ücretinin çok yüksek olduğunu artık almak istemediğimi söyledim. 35 değil 9 milyon dedi. Osyaki geçende kayınvalideme de 35 gelmişti. Bna hayır o başka bankalarda bizde 35 milyon yok diyor. Gözümle gördüm almak istemiyorum artık dedim. Hala bana başkasıyla gene yollasalar bu kartı ondanda almam dedim gene yollala bu kartı size verirler diyor asla almıyorum kim veriyorsa gelsin dedim. Bu kartı almazsanızda kart ücretini ödersiniz diyor almadığım şeyin neyini ödeyeceğim kartıda almıyorum bieşyde ödemiyorum dedim çıktı giti. Ne yapışkan bir inasan bu böyle hayret bişey.

X