Çalışan bayanlar için

rida

بسم الله
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
2.214
4
43
arkaşlar ben bir yıl önce 58 kilo iken ve kendimi beğenmezken (hamilelikle 78 i görmüş ve 68 e inmiş ve hala kilolarından muzdarip biri olarak) vakti zamanında bir diyet uyguluyordum..şu an bebişimi emzirdiğim için bunu kendim uygulayamıyorum..uygun gören kişilere önerebilirim ancak...
bu diyetle 60 kiloyu gördüm bir anda panik oldum ve 54 kiloya indim ve evlendim..
diyetim şu şekildeydi..
sabah
her gün bir simit alıyordum, yarısını şekersiz çay ile yedikten sonra..ara öğünlerde form bisküvi yada meyve (elma, portakal yada şeftali) toplamda 1 lt su içiriyordum. yediklerimi kesinlikle not ediyordum..
öğlen
sabahtan kalan yarım simitimle eve kadar 15 dk yürüyor ve evde hazırladığım bol limonlu yağsız salatamı büyük bir iştahla küçük simit parçalarıyla en az 15 dk yiyordum..lokmaları küçük alarak ve çiğneyerek yemek doygunluk hissi veriyor..sonra evde hazır bulunan avakado yaprağı suyumu içiyordum 250 ml kadar..
sonra 15 dk yürüyerek işe geliyordum..siz öğlen arasında yürüyüş yapabilirsiniz..
aralarda yine grissini çubuklarımdan yada form bisküvilerimden atıştırıyordum ve 1lt daha su içiyordum..akşama kadar..
akşam
bol salata ve bir tavuk butu haşlamasını bazen 3+5 adet köfte salata yada farklı sebze yemeklerini ekmeksiz yiyordum.
ve işte en önemlisi evde olunca hafta sonları sürekli atıştıran ben acıktıkça yoğurt yedim nasıl mı? keten tohumuyla..
bir kase yoğurtun içine 2 çay kaşığı keten tohumu+isteğe bağlı olarak baharat+nane+sarımsak rendesi karıştırıp yiyordum..keten tohumu birçok derde de deva niteliği taşıyor..tok tutuyor..
evdeyken müzik eşliğinde dans ederdim....spor yapardım..işte benim diyetim bu şekildeydi..ama ben memnundum..karar vermek çok önemli..herşey beyinde bitiyor.. tavsiye ederim..

arkadaşlar sanırım buna simit diyeti de deniyor ama benim kurallarım yoktu..haşlanmış tavuk yedim, kimi zaman sebze yemeğimi bol salatayla yedim bazen sadece keten tohumlu yoğurdumu tükettim..ama mutlaka kilo vereceksiniz inanın bana...
avakado yaprağının yağ parçalama özelliği vardır..keten tohumunun metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır ve bol su içmenin de bağırsak sisteminin daha iyi çalıştırdığını artık hepimiz biliyoruz..bunların hepsi bu diyette mevcut..ben bir ayda 6 kilo verdiysem siz de verirsiniz...benim metabolizmam çok yavaştır çünkü..
hiç aç kalmayın ve kendinizi aç hissettiğinizde meyve yada keten tohumlu bir kase yoğurt yiyin..ama yavaş yavaş yiyin..

çok yeme isteğinizin önüne geçmek için kendinize telkinlerde bulunun..örneğin size kilonuz hakkında sinir bozucu birşeyler söylenmişse bunu bir kağıda yazın ve yemek yerken kağıda bakın..gördüğünüz her yere buzdolabınızın kapağına yapıştırın...

diyete başlamadan önce elinize bir mezura alın ve
göğüs :
bel :
göbek:
kalça:
basen:
her hafta tarihle birlikte notlar alın..
verdiğinizi gördükten ve önceki tarihlerle karşılaştırdıkça işin ne kadar zevkli olduğunu göreceksiniz..

Son düzenleme:
X