Buzdolabim buz tutmus

tweetymm89

Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2023
341
80
26
image.jpg
Merhaba kizlar

Buzdolabimin en alt rafi buz tutmus onu nasil cözüp temizliye bilirim.
Dolabimkn derecesini vestel kendisi ayarlamisti -18 / -4 dü suan ben -21. / -2 yaptim

Lütfen yardim edin resmen buz

Fişini çekip çözünce temizlemek en pratiği.çözdükçe düşen kopan parçaları alırsın. En sın siler kurular fişi takarsın.

Ama kapatsam derin donduruncu yerinde bir sürü yicek var onlar bozulur 🙃

Başka türlü hızlıca temizlenmez, bıçakla kazıma bozulur.
benim deep freeze arada buz tutuyor no frostlar buz tutmuyor keşke ondan alsaymışım.
Fişini çekip kapaklarını açık bırakıp içindekileri normal buzdolabıma aktarıyorum.
Isı bir anda değiştiği için buz kütleleri bir iki saate pat küt düşüyorlar. Arada siliyorum 4-5 saat içinde kurutup yeniden yerleştiriyorum.

Güneşe ya da ısıya maruz kalıyorsa daha çabuk buz tutar, içini dışarıya göre kolay soğutamadıkça kolay buz tutar.

Başka türlü hızlıca temizlenmez, bıçakla kazıma bozulur.
benim deep freeze arada buz tutuyor no frostlar buz tutmuyor keşke ondan alsaymışım.
Fişini çekip kapaklarını açık bırakıp içindekileri normal buzdolabıma aktarıyorum.
Isı bir anda değiştiği için buz kütleleri bir iki saate pat küt düşüyorlar. Arada siliyorum 4-5 saat içinde kurutup yeniden yerleştiriyorum.

Güneşe ya da ısıya maruz kalıyorsa daha çabuk buz tutar, içini dışarıya göre kolay soğutamadıkça kolay buz tutar.
Cok tesekür ederim bilgi icin 🙏🏼💜

X