Büyük gözenek sorunu

shyly111

Guru
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2009
17
0
54
Burnum alnım ve yanaklarımda gözenekler büyüdü ve nasıl küçültürüm bilmiyorum bunu başaran var mı

Burnum alnım ve yanaklarımda gözenekler büyüdü ve nasıl küçültürüm bilmiyorum bunu başaran var mı
Bendede aynı sorun vardı baya küçüldüler düzenli yıkama niacinamide aha/bha tonikler serumlar çok işe yarıyor ama dikkatli kullanılmalı en başta haftada bir kere sonra alışınca en fazla haftada 3 kere benim yaptığım hatayı yapmayın ben üst üste kullanıp cilt bariyerimi bozmuştum cilt bariyerimide onarmak zorunda kaldım :)))

Bendede aynı sorun vardı baya küçüldüler düzenli yıkama niacinamide aha/bha tonikler serumlar çok işe yarıyor ama dikkatli kullanılmalı en başta haftada bir kere sonra alışınca en fazla haftada 3 kere benim yaptığım hatayı yapmayın ben üst üste kullanıp cilt bariyerimi bozmuştum cilt bariyerimide onarmak zorunda kaldım :)))
marka önerir misiniz

marka önerir misiniz
the purest markasının salisilik asit içeren sadece BHA olanı önermiyorum çok agrasif tahriş ediyor ama mavi renk olan AHA/BHA olarak birleşik olanı iyi herbaderm markasının da birçok ürününü kullanıyorum memnunum ondada gözenek karşıtı serumu var ondanda memnun kalmıştım birde the purest b kompleks serumu var o da muhteşem bütün b vtaminleri var içinde gözenekleri büyük ölçüde küçülttüyor parlatıyor besliyor
her aksam yüzümü yıkayıp ardından serum (her akşam farklı serum kullanıyorum birgün gözenek için bir gün yaşlanma karşıtı bir gün besleyici serumlar) essence ve nemlendirici uyguluyorum cildim misss leke sorunu varsa da en güzel içerik arbutin serumlar cilt bakımında tek markaya bağlı kalmıyorum ama içeriğini beğendiğim belli markalar var
havaların soğumasını bekliyorum retinol başlayacağım
umarım bilgiler yardımcı olur size sevgiler

Karma cilt tipine sahibim. Ergenlikte hiç sivilce sorunu yaşamamama rağmen özellikle 2 senedir cildim çok fazla yağlanıyor (yine sivilce yok) ama yüzüm delikli görünüyor. Gözeneklerim çok genişlemiş. Youtube' de bir dermatolog' un tavsiyesine denk geldim.

Akşam Niacinamid serum gece hyaluronik asitli serum, retinol ve nemlendirici.

Sabah salisilik asitli bir temizleyici ile yıkama ve tonik ve nemlendirici uyguluyorum.

Niacinamidi sabah ve akşam olarak ta kullanabilirmişiz ayrıca.

Şuan rutinim bu şekilde. Ayrıca haftada 1-2 kez kil maskesi ve her akşam yüzüme buz uygulaması yapıyorum.

Umarım faydasını görürüm.

X