Bahçe Bakımı ve Çiçekler bunlarda benim çiçeklerimmm :)

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
kızlar öncelikle maşallah deyin ne olur :KK43:
çünkü çiçekler çok çabuk nazara gelir... ve çiçeğin sahinindeki çiçk yetiştirme isteğini de öldürür... annem bu nazar yüzünden çok arzu etmesine rağmen senelerdir evinde bir saksı bile çiçek yetiştiremiyor... ektiği anda ölüyor çiçeği :KK43:
oysa eskiden envai çeşit çiçeği vardı...
önce maşallah... bakalım beğenecekmisiniz?? :KK66::KK66:

2015-01-22 12.07.24.jpg 2015-01-22 12.07.48.jpg 2015-01-22 12.12.48.jpg 2015-01-22 12.15.31.jpg 2015-01-22 12.19.05.jpg 2015-01-22 12.19.18.jpg 2015-01-27 21.51.34.jpg 2015-01-27 21.51.47.jpg

sıklemen çiçeğimi son anda ölmekten kurtardım çok şükür... epey zarar gördü ama sanırım ölmeyecek artık :)
bardakta gördüğünüz de menekşelerden kopardığım çelik yapraklar... iki haftadır suda bekliyorlar... henüz kök vermediler ama biraz daha bekleyip ekmeyi düşünüyorum bakalım tutturabilecekmiyim...
ilk iki resimdeki salon çiçeklerini de dalından yeni ektim ama isimlerini bilmiyorum, bilen varsa yazarsa sevinirim...
bu arada sormak istediğiniz veya tavsiyeleriniz olursa çekinmeyin kızlar :)

sıklemen çiçeğimi son anda ölmekten kurtardım çok şükür... epey zarar gördü ama sanırım ölmeyecek artık :)
bardakta gördüğünüz de menekşelerden kopardığım çelik yapraklar... iki haftadır suda bekliyorlar... henüz kök vermediler ama biraz daha bekleyip ekmeyi düşünüyorum bakalım tutturabilecekmiyim...
ilk iki resimdeki salon çiçeklerini de dalından yeni ektim ama isimlerini bilmiyorum, bilen varsa yazarsa sevinirim...
Kalansoya bayiliyorum bende de 3 rengi var ama herkesin ki gibi cok fazla tomurcuğu olmuyor. İlk defa çiçek yetistiriyorum o yüzden bilmediğim şeyler mi var acaba

Kalansoya bayiliyorum bende de 3 rengi var ama herkesin ki gibi cok fazla tomurcuğu olmuyor. İlk defa çiçek yetistiriyorum o yüzden bilmediğim şeyler mi var acaba

kalanşo çok arsız bir çiçektir canım, korkma hiç.. kolay kolay ölmez solmaz... dayanıklıdır..
kenarlarında dallar varsa birleşme yerinden koparıp başka saksılarda üretebilirsin çoğalır...
hemen tutar.. kolaydır bakımı tutması...

masallah cok guzeller:nazar::nazar: insanin cocugu gibi oluyor cicekleri:KK68:

teşekkür ederim canım :KK60:
aynen öyle hergün çocuk bakar gibi bakıyorum seviyorum... :) terapi gibi...

kalanşo çok arsız bir çiçektir canım, korkma hiç.. kolay kolay ölmez solmaz... dayanıklıdır..
kenarlarında dallar varsa birleşme yerinden koparıp başka saksılarda üretebilirsin çoğalır...
hemen tutar.. kolaydır bakımı tutması...

teşekkür ederim canım :KK60:
aynen öyle hergün çocuk bakar gibi bakıyorum seviyorum... :) terapi gibi...
Cok teşekkürler inşallah çoğaltabiliriz. Dali suda bekletmek gerekiyor mu

Konu baya eski ama inşallah görüp cevap verirsiniz.
Bu sene ilk defa sıklamen yetiştiriyorum.
Bütün çiçeklerini açtı bitirdi,yaprak çiçek açmıyo artık.
Üstündeki yaprakları sarardı yumuşamaya başladı ve döktü. 3veya 4 tane tohumluğu kaldı.
Dinlenme dönemi bu şekilde mi oluyo yoksa çiçeğim çürüdü ölüyo mu

X