Bu fiyatlar şaka mı?

Miss Marsta mı yaşıyorsun hayatım 😂😂😂 diş için özele gidersen tek bir diş çekimi veya tek bir dolgu bile 2-3 bin liraya mal oluyor. Diş yaptırma, diş temizliği vs hiiiç saymıyorum bile, dişlerin komple gidikse bir araba parası ayır öyle git demek abartı olmaz 😵‍💫

Valla Mune ablamiz, en son yazın Türkiyeye geldiğimde AVMye gittim. Şaştım kaldım o fiyatlar neydi öyle arkadaş:KK57:Valla ilk kez hiçbir şey almadan döndüm .

Ben de şok oldum. Altı üstü dolgu. Ön diş olduğu için beyaz dolgu yapılıyormuş. Ee yani? Ederi ne ki bunun sanki? Devlet kötü olunca kazıkladıkça kazıklıyor fırsatçılar.
Evet, cidden pahalı bir hizmet ücreti olmuş 2 bin tl. Ama kazıkladıklarını sanmıyorum, malzemelerin çoğu ithal, dolgunun da farklı kalitede olanları var, kur-enflasyon vb sabit değil, bugün kullandığımı yarın yerine koyarım diyemiyor insanlar, öyle olunca pahalılaşıyor. Özel yerlerde sgk ödemiyor, sadece malzeme parasına da dişinizi kimse kesip biçip yapmaz yani alınan sorumluluk ve eğitim için, geçim için emeğinin bedelini istiyor insanlar. Pazardaki pahalılığın sorumlusunun pazarcı olmamaması gibi bir şey yani bu, yine da pahalılık üzüyor. İş yerleri de rekabete dayalı çalışıyor, biri kazıklarsa hasta diğerine gider, iş kaybederler, bu nedenle kazıklamıyor olabilirler. Tabi bir de bu devlet değil, bize bir borcu yok ki bizim dişimizi yaptırabileceğimiz fiyat belirlesin, hizmet sunmak istediğimiz kitle daha varlıklı insanlar deseler hiçbir şey diyemeyiz sonuçta insanların kendi emekleriyle açtığı özel iş yeri. Durum komple üzücü yani.

X