Bu ay femera ve çatlatma iğnesi kullananlar toplanın birlikte takip edelim süreci

Kızlar selam ben bu ay femera ve çatlatma iğnesi tedavisi başladım 7 gün femera kullandım yumurta takibim yapıldı doktorum tarafından ve dün gittiğimde de doktorum artık catlatalim dedi 4 tane yumurtam oluşmuş tu 22mm 21mm ve geriden gelen 18 mm lik iki yumurta bugün de öğlen saat 12 de iğneyi yaptım buraya kadar iyiydi bakalım bu günden sonra zaman nasıl geçecek geçmek bilmiyor gibi bu benim ikinci çatlatma tedavim ...bu arada kızlar şöyle bir şey daha var ben adetimin 13. Gibi ovulasyon testinde yumurtlama ve çatlamayi gördüm 3 gün boyunca değerlendirdim umarım bu ay güzel sonuçlar alırım alırız benim gibi Nisan ve Mayıs ayı gebelik planlayanlar tecrubelerinize ihtiyacım var...
Canım merhaba birşey sormak istiyorum, yumurtlama mı olmuyordu yoksa yeterince büyümediği için mi doktorun bu tedaviyi uyguladı. Bende özele gitmek istiyorum da nasıl yol alıcam tedavi süreci nasıl ilerliyor merak ediyorum. 8 aydır olmuyor artık ne gerekiyorsa yapmak istiyorum beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Canım merhaba birşey sormak istiyorum, yumurtlama mı olmuyordu yoksa yeterince büyümediği için mi doktorun bu tedaviyi uyguladı. Bende özele gitmek istiyorum da nasıl yol alıcam tedavi süreci nasıl ilerliyor merak ediyorum. 8 aydır olmuyor artık ne gerekiyorsa yapmak istiyorum beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Özelden yazın ben size bilgi verebilirim

Merhabalar , 27 nisan çatlatma iğnesi ovitrelle vurdum. Bugün 14. günüm ama test yapmaya çekiniyorum çünkü doktorum beklenen adet tarihim 14 mayıs olduğu için testi 15 mayısta yap demişti bu da iğnenin 17.gününe denk geliyor. Karar veremedim bir türlü. 14. Günü yapıp hamile olan var mı ??
Güncelleme : 14. Gün öğlen test negatif, doktorumun dediği 18. Gün tekrar yapıcam bakalım ne olacak

Canım yumurtaliklarimda sorun yok şükür oluyor ve catlayabiliyorda yumurtalarım ama uzun zaman olmayinda işte insan bir yakvise destek ihtiyacı duyuyor bu benim 2. Çatlatma tedavimdi sana femera veya klomen veriyor yumurta durumuna göre mesela bende klomen tepki vermiyor kist yapıyor iki defa femera kullandım doktorun gerwk duyduğu sürece kullanıyor sun o hapı sonra seni kontorle istiyor bakıp eğer yumurtan istediği kıvama olgunluğa gelmişse ovitrelle çatlatma iğnesi veriyor ve o iğneyi doktor uygun gördüğü saatte vuruyor sun 36 saat sonra ilişki öneriyor ve gün aşırı olarak bir hafta ilişkiye devam ediyor sun net olarak iğnenin 13. Veya 14. Günde öğreniyor sun sonucu tabi bunyeden bünyeye değişiyor bazen geç döllenme olabiliyor 17. 18. Günü bile öğrenen oluyor sonucu iğne içerisinde HCG içeriyor o HCG tamamen sifirlaninca gebelikte yoksa bir kaç gün içerisinde regli oluyor sun tabi burada iğne gecikme yapabiliyor regli gününü ....umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂
Bu arada malesef ikinci çatlatma tedavimdi benim yine negatif sonuçlandı degli oldum umutlar diğer aya kaldı .

Kızlar merhaba ben de 5 gün klomen kullanımı sonrası adetin 12.günü kontrole gittim 20 mm yumurtam oluşmuş birkaç tane daha var ama onlar yeterli olgunlukta değil demişti doktor dün dü 12 günü. ovitrelle verdi öğlen 12.30'da vuruldum dün. denemek için iğneden sonra ovulasyon testi yaptım pik çıktı bu sabah ve öğlen yine yaptım önce pik çıktı sonra hafif silikleşmeye başladı biraz önce yine yaptım yine pik çıktı size sorum şu : iğneden sonra 24 saat içinde 20 mm olan yumurtam sizce çatladı ve sonrasında da olgunlaşmaya çalışan diğer yumurtalar da çatlayacak kıvama geldiği için mi tekrar pik çıktı. Yani bi pik çıktı Bir silik çıktı sonra yine pik oldu Ben de anlamadım.foto ekliyorum yorumlarsanız sevinirim

Eklentiler

• IMG20240511175144.jpg
    IMG20240511175144.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 3
Canım yumurtaliklarimda sorun yok şükür oluyor ve catlayabiliyorda yumurtalarım ama uzun zaman olmayinda işte insan bir yakvise destek ihtiyacı duyuyor bu benim 2. Çatlatma tedavimdi sana femera veya klomen veriyor yumurta durumuna göre mesela bende klomen tepki vermiyor kist yapıyor iki defa femera kullandım doktorun gerwk duyduğu sürece kullanıyor sun o hapı sonra seni kontorle istiyor bakıp eğer yumurtan istediği kıvama olgunluğa gelmişse ovitrelle çatlatma iğnesi veriyor ve o iğneyi doktor uygun gördüğü saatte vuruyor sun 36 saat sonra ilişki öneriyor ve gün aşırı olarak bir hafta ilişkiye devam ediyor sun net olarak iğnenin 13. Veya 14. Günde öğreniyor sun sonucu tabi bunyeden bünyeye değişiyor bazen geç döllenme olabiliyor 17. 18. Günü bile öğrenen oluyor sonucu iğne içerisinde HCG içeriyor o HCG tamamen sifirlaninca gebelikte yoksa bir kaç gün içerisinde regli oluyor sun tabi burada iğne gecikme yapabiliyor regli gününü ....umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂
Bu arada malesef ikinci çatlatma tedavimdi benim yine negatif sonuçlandı degli oldum umutlar diğer aya kaldı .
Teşekkür ederim canım mutlaka özele gidip tedavi olucam bu ay olmadı Haziran'da başlamak istiyorum artık gereken ne varsa:)

Kızlar selam benimde şuan çatlatma iğnesi sonrası 8. Günüm ovulasyon testim tek çizgi çıktı iğne etkisi geçmiş mi oluyor ?

X