Deri ve Cilt Hastalıkları Bu Alerji Beni mahvetti :(

Benim ilk çıktığı zamana göre yıllar içinde azaldı.
Başta iğneler olmadan kendime gelemiyordum. Şimdi ihtiyaç duymuyorum. Burun akintim falan da eskiye göre çok çok az.
Şimdi sıkı durun, kaç yıl içinde azaldı peki? 7-8 yılda :KK70: Yani bunu cekeceksiniz başka yolu yok. İlaçları düzenli alın. Bir de farklı ürünler gördüm burna takılan vs. ama kullanmadığım için bir şey diyemem. Yine de bir bakın isterseniz.
Burna takılan ürünü araştırıcam canım çok sağolll

Kimyasallara karsi alerjiniz var muhtemelen. Cok alerjik bunyeler icin igne yapiliyor sanirim. Ama doktora gitmenizde fayda var. Neye alerjiniz oldugunu bulmalisiniz ve ondan uzak durmalisiniz.

Parfüm, sabun, oda kokuları vs mahvediyor
Koku veren kimyasallara alerjiniz var o zaman. Mumkunse dogal sabun kullanacaksiniz. Parfum, kolonya, oda kokularindan uzak durmaniz gerekiyor. Alerji ilaci kullanin. Bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek icin beslenmeye dikkat etmek gerekiyor.
Alerji dogustan olmuyor. Sonradan olur. Bir kez oldu mu hep de devam eder.

Koku veren kimyasallara alerjiniz var o zaman. Mumkunse dogal sabun kullanacaksiniz. Parfum, kolonya, oda kokularindan uzak durmaniz gerekiyor. Alerji ilaci kullanin. Bagisiklik sistemini kuvvetlendirmek icin beslenmeye dikkat etmek gerekiyor.
Alerji dogustan olmuyor. Sonradan olur. Bir kez oldu mu hep de devam eder.
O zaman açıcıya da alerjim bu sebeple mi oluyor? :işsiz:

aynı durum bende de var. Yaz kış burnum akıyor, gözlerim yaşarıyor. Kendimi sümüklü diye tanıtıyorum insanlara😂😂😂😂 kronik geniz akıntısı varmış, ameliyat olmayı düşünüyorum. Alerjinin sebebine baktırın, benimki sinüzit kaynaklıymış

Kızlar selam 30 yaşından sonra alerji derdiyle uğraşmaya başladım. İlk önce bu kadar değildi ama şu an inanın elimi kokulu bir sabunla bile yıkasam o gün iptal olabiliyorum. Hapşırma, burun akıntısı, baş ağrısı.. Çocuğum olmasa umursamam ama berbat bir halde burnumdan sular akarken bir de o minnoşla oyun oynamak zorunda kalıyorum :):) Alerji hapı ve yine tedavi edici alerji burun spreyi kullanıyorum ama pek faydası yok. Bu arada normalde saçım sarı yıllardır böyle kullanıyorum ama doğumdan sonra açıcıya da alerjim çıktı, astım da birleşti ohhhhhhh tam oldu :halay:En çok parfüm kullanamıyorum ona üzülüyorum. Bir bilginiz var mı? Başka yöntem bu durumu minimuma indirmek için :KK43:

Çok geçmiş olsun alerjı testlerini en kısa zamanda yaptırın her neye alerjınız varsa hayatınızdan çıkarın , yıllar önce 3 yıla yakın aşı tedavisi oldum ve şuan iyiyim hee hala sokağa çıkınca burnum akıyor :KK43: öksüğüm hala var ama eskisinden çok az hatta yok denecek kadar az

Kendimi bildim bileli; mütamadiyen, hiç aralıksız burnum akar.
Peçete yanımdan hiç eksik olmazdı, sınıfta da sümüklü diye dalga geçerlerdi.
Bir gün annem gayet kolay bir karışım yapıp belki bir faydası olur diye bana verdi, o güne kadar internette yazan bütün formülleri denemiş, birçok doktora gitmiştim ve bunun da işe yaramayacağından emindim ama bir ümit işe yarar diye denedim.
Sonrasında ilk defa bu kadar rahat bir nefes aldığımı hatırlıyorum. Şimdi anneme hergün Allah senden razı olsun diyorum.
Olur da eğer bir gün bu illetten kurtulurdam bu durumdan mustarip insanlarla paylaşacağıma söz vermiştim kendime.
Umarım sizin de işinize yarar.
Karışımı detaylarıyla buraya bırakıyorum

•Bir su bardağına; burnunuza çektiğiniz zaman yakmayacak kadar sıcaklıkta su koyun. (Suyun sıcak olması çok önemli)

• suya 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat atın
• karıştırın
•lavobada karışımı elinize dökün ve çekebildiğiniz kadar burnunuza çekin ve hömkürün.
Bunu sürekli olarak yapmaya devam edin.
Uyguladıktan 5 dk sonra burnunuzdan beyaz bir sıvı gelecek.
Bu akıntıyı peçeteyle silin.
Eğer işe yararsa bana dua etmeyi unutmayın lütfen.

Kendimi bildim bileli; mütamadiyen, hiç aralıksız burnum akar.
Peçete yanımdan hiç eksik olmazdı, sınıfta da sümüklü diye dalga geçerlerdi.
Bir gün annem gayet kolay bir karışım yapıp belki bir faydası olur diye bana verdi, o güne kadar internette yazan bütün formülleri denemiş, birçok doktora gitmiştim ve bunun da işe yaramayacağından emindim ama bir ümit işe yarar diye denedim.
Sonrasında ilk defa bu kadar rahat bir nefes aldığımı hatırlıyorum. Şimdi anneme hergün Allah senden razı olsun diyorum.
Olur da eğer bir gün bu illetten kurtulurdam bu durumdan mustarip insanlarla paylaşacağıma söz vermiştim kendime.
Umarım sizin de işinize yarar.
Karışımı detaylarıyla buraya bırakıyorum

•Bir su bardağına; burnunuza çektiğiniz zaman yakmayacak kadar sıcaklıkta su koyun. (Suyun sıcak olması çok önemli)

• suya 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat atın
• karıştırın
•lavobada karışımı elinize dökün ve çekebildiğiniz kadar burnunuza çekin ve hömkürün.
Bunu sürekli olarak yapmaya devam edin.
Uyguladıktan 5 dk sonra burnunuzdan beyaz bir sıvı gelecek.
Bu akıntıyı peçeteyle silin.
Eğer işe yararsa bana dua etmeyi unutmayın lütfen.
karbonatın bi zararı olmasın? denemeyi çok istedim şuan ama korktum🙈

X