K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boyunda sert kitle

malory

Guru
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2009
273
1
Arkadaşlar merhaba;
Sorunumu sizlerle paylaşmak ve deneyimlerinizden faydalanmak ricasındayım.Yaklaşık 3 gün önce boynumda kulağın hemen altında nohut büyüklğününde bi beze keşfettim.daha önceden varmıydı bilmiyorum.hergü boynumu yoklamıyorum çünkü :)işyeri hekimime gittim.lenfadenopati dedi herhangi bi enfeksiyondan kaynaklanmıştır dedi.7 günlük günde tek dozluk bi antibiyotik ve antienflamatuar bi ilaç verdi.
bundan 2 gün sonra bir kbb uzmanına gittim.şişliğin çok sert oldugnu gözleyecegimizi küçülmesse ultrason ve sonrada biyopsi yapacagını söyledi.

açıkçası önemli bişey cıkacagını düşünmüyorum.farkeder farketmez doktora gittigim içinde içim rahat.gereli şeyleri yapacaktır.Ancak doktorun söylediği seyler kafamı karıştırdı.bunın hiç gecmeyebilecegini.yadaa ccooookk uzun zamanlarda gececegini söyledi.güya herkeste varmış.herkes böyle şişliklerle dolaşıyrda benimmi haberim yok anlamadım.

şu an şiş duruyor dışardan bakılıncada gayet belli oluyor.bu beni cok üzüyor.
bu tarz sorunlarla karşılaşan arkadaşlarım lütfen bana yardımcı olurlarmı.geçenler geçmeyenler lütfen bana deneyimlerini anlatsınlar.gercekten buna çok ihtiyacım.var.
hepinize şimdiden teşekkür ederim.

ayrıca internette araştırdım.ve iç açıcı sonuçlarla karşılaşmadım.ayrıca böyle şeylerin geçip gecmedigine dair hiçbirbilgi yok.gözlenecek diyor hepsi.sağımız solumuz şişmi dolaşıcaz yani.çok üzgünüm gercekten.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım
lenf bezlerinde deyince tabiki insanın aklına türlü şeyler geliyor
ama bir yağ bezesi de olabilir bu bir nodül de
umarım böyle bir şeydir

Geçmiş olsun bende geçen arabaya binerken kulağımı fena çarptım ve kualğımın arkasında şişlik oluştu ama sert yani..acile gittik film çekidi bişey yok denildi.KBB gidecektim fırsatım olmadı..

canım sana daha önce cevap yazmışım ama şu an bende aynı yerde bi beze keşfettim önce yoktu bende de sanırım önce sivilce çıkıyor zannetmiştim ama öyle kaldı şimdi bir küçük beze var orda içime bir korku düştü açıkçası.. sen sonuçlandırdın mı umarım kötü bir şey çıkmamıştır
bende korkuyorum

benımde daha once boynumda bı sertlık cıkmıstı hıc onemsemedım bana bı rahatsızlık vermıyodu tam sacımın bıttıgı yerdeydı uzerınde sac oldugu ıcın farkedılmıyodu dısardan neden sonra esıme soyledım sıslık var boynumda dıye o onemsedı ve doktora gıttık bıyopsı yapmak lazım dedı ve yaptı parcayı aldı 10 dklık basıt bı ıslemle sonucunda lenf bezı oldugu ortaya cıktı onemlı bısı dııl dedı ama ben doktora gıtmeden nerdeyse 1 yıl boyunca kımseye bısı dememıstı cahıllık ıste:) onemlıde olabılırde nitekım ecenlerde bı arkadasın kulan memesının arkasında bı sıslık olusmus aldırmıs bu sefere obur kulagının arkasında cıkmıs onunkı cok farklı bısıyms aldırdıkca tekrar cıkarmıs ve bıypsı sonucuda garıp bı hastalıktan bahseetı bundan sonra ıyerı kesıldıgınde bızım gıbı ıyılesmıyomus o kesık yer mınık mınık sıvılcelı gıbı bı cızgı olusuyomus hastalıgın adını bılmıyorum ama genellıkle kulak memesındekı sıslıkle ortaya cıkarmıs alınması kotuymus ama alınmadan da o hastalıktan dolayı m cıktıgını anlayamıyomussun...bı raz kafa karıstrıcı oldu ama kusura bakma...

merhabalar bende uzun zamandır bu konuyu araştırıyodum. benim boynumda sol çenemin hemen altında bi şişlik vardı 3 senedir duruyo bu sene doktora gittim bir kaç test ve ultrason istedi 2 gün önce sonuçları aldım kolloid kist ile uyumlu anekoik kist mevcutmuş. bunun için biopsi istedi doktor... 2 hafta sonra ince şırınga ile parça alınacak. şimdi biopsiyi bekliyorum

X