Boşanmaaa davası ve çocuk görüşü

Bence az bile mahkeme kararı. Anne babalık uzun bir maraton. Şimdi herseyi üstlenirsiniz ama yıllar geçtikçe yıpranırsınız.
Çocuğunuzun özel durumu için de bir uzman desteğiyle ya da kendiniz iyice anlatın orada kalacağını. Bebeklerle oyun yapın. Annesiyle değil babasıyla gece kalıyormuş gibi.
Görünmez ip ve avucumdaki öpücük kitaplarını da tavsiye ederim. Sizden uzak vakit geçirmesine hazırlar çocuğunuzu.

Bence az bile mahkeme kararı. Anne babalık uzun bir maraton. Şimdi herseyi üstlenirsiniz ama yıllar geçtikçe yıpranırsınız.
Çocuğunuzun özel durumu için de bir uzman desteğiyle ya da kendiniz iyice anlatın orada kalacağını. Bebeklerle oyun yapın. Annesiyle değil babasıyla gece kalıyormuş gibi.
Görünmez ip ve avucumdaki öpücük kitaplarını da tavsiye ederim. Sizden uzak vakit geçirmesine hazırlar çocuğunuzu.
Bugün aldılar. Akşam babanla uyuyup geleceksin oğlum dediğimde hayır araba sür em ben babayla uyumak istemiyorum dedi. O kadar nefret doluyum ki babasına ilahi adalet umarım en kısa zamanda işler

Bugün aldılar. Akşam babanla uyuyup geleceksin oğlum dediğimde hayır araba sür em ben babayla uyumak istemiyorum dedi. O kadar nefret doluyum ki babasına ilahi adalet umarım en kısa zamanda işler
Zamanla pekişecek araları böyle kalmalarda zaten lütfen sizde biraz dirayetli olun çocuğa da böyle duygusallığı hissettirmeyin

Biraz sakin olmaya çalışın.
Bence bizler babanın çocuk için rolünü ve önemini anımsıyoruz . Biz eşimle ayrılmadık ama bir yıldan fazla ayrı yaşadık iş sebebiyle. Çocuğum 2.5 yaşındaydı babası ülke değiştirdiğinde. 1.5-2 ayda bir birkaç gün görüştüler. Bu süreçte babanın çocuk için önemini çok iyi anladım. Bir baba figürü aradı etrafında hep. Babası yaşındaki adamlara gidip yaklaşıyordu sürekli. Bu yaşlar çocukların kendi cinsiyetindeki ebeveyniyle özdeşim kurma, kişiliklerini oturtma, kendi cinsiyetlerini farketme yaşları. Babayla bağ kurması çok önemli.

Tabi ki çocuğunuz alışma aşamasında biraz zorlanabilir ama büyüklerden kolay adapte oluyorlar farklılıklara. Ben akşam spora giderken bile oğlum mızırdanabiliyor hala. Onu siz destekleyeceksiniz. Sizin rahat olduğunuzu hissederse o da daha kolay alışır.
Sizde de çocuğunuza da kolaylıklar dilerim.
Herşey rayına oturur daha güzel olur umarım sizin için.

Babayi gormek icin protokolde yazan sureler pedagojik acidan gercekten yetersiz. Bizim pedagogumuz babayi mumkunse bir gun arayla gormesi gerektigini, bu aranın 3 günü gecmemesi gerektigini soylemisti.
Ayda 2 gun babayi goren cocuk babasinda kalmak istemez normal olarak. Baba siddete meyilli, alkolik, uyusturucu bagimlisi vs degilse daha sık görüşebilir cocukla. Tabi daha saglikli olani sizin anne-baba olarak gidip ebeveyn danismanligi almaniz

Ben sizle empati kurdum valla. Gerçi benim bebeğim çok küçük, 3 yaşına geldiğinde ne düşünürüm bilemiyorum ama bir rahatsızlığı olduğu için gözünüzün önünden bir an ayırmama isteğinizi ve endişenizi anladım.

Ama boşandığınıza göre bu duruma da alışmak zorundasınız, bu da gerçek. Endişenizi evladınıza çok belli etmeyin ki etkilenmesin. Eski eşinizle inatlaşmayın, işbirliği yapın ki içiniz rahat etsin. Babası o da, ikisinin de birbiriyle yakın olmaya hakkı var.

Allahım hiç ayırmasın, evladınıza sağlık versin inşallah.

Teşekkür ederim umarım alışırım ne biliyim ama çok zormuş ben kime ne yaptım da bunu yaşadım diye sabahtan beri ağlıyorum 🤦🏻‍♀️
Babasına öfkenizi anlıyorum ben.Ofkenizi kenara koyup çocuğunuz için artılarını düşünün.Cocuk için baba özgüven sağlayıcı bir faktör.Babadan da beslenmesi gerek.Siz anlasamadiniz ama çocukla aralarında bir sorun yok şimdilik.Cocugun orada aglamamasi sizin de elinizde.Bu konudaki tedirginliginizi gönülsüzlüğünüzü hissederse zaten gitmek istemez.
Çocuklar babaları hakkındaki düşüncelerimizi öğrenmeye çalışırlar.Benim oğlum 5 yaşında.Babasiyla ilgili konularda yorumumu sorar nefret de etsem hep olumlu söylerim.Bunu çocuğum ne biçim babam varmış demesin üzülmesin diye yaparım.

Benim oğlum babasıyla hiç uyumadı uyku arasında gördüğü zaman korkan bir çocuk ve ani duygu değişimleri ne yazık ki yasak yoksa tabi ki görecek ve bende şu an zor gelse de çalışacağımı biliyorum hayırlısı olsun sizin içinde her şey 🙏
Çocuk durmaz ağlarsa getirir geri

Çocuğun zaten 2 yılı kalmış sonra hiç sorun olmaz kalması falan.özel durumundan dolayı endişeleniyorsanız söylersiniz çok sıkıntı yaşarsa adam getirir yani yatılıda almaz.sakin olup çocuğa durumu açıklayın çocukta korkmasın.babasının alması iyi birşey bence hem siz dinlenirsiniz kendi hayatınız ayıracak bir zaman olur hemde çocuk babasıyla görüşür bağları daha kuvvetli olur.şu devirde hem analı hem babalı büyümek o kadar önemli ki hem maddi hem manevi tek başına yetişmek çok zor bırakın adam ilgileniyor işte ne güzel.

Kimseyi babasından koparmaya niyetim yok. Benim evlilik süreci boyunca amacım zaten bu çocuk bu durumu yaşamasın ailesiyle büyüsündü. Sanırım yanlış yere yanlış soru sordum şu bir gerçek ki anladığım kadarıyla illa ki bazı şeyleri yaşamak gerek ki bazı insanları anlamamız için
Aynı duruma düşmemiş olsam da sizi çok iyi anlıyorum, maalesef burada çok sayıda olumsuz ve beklenmedik şekilde acımasızca eleştiri yapan insanlar var.. 18-19 sene önce çok farklıydı profil, şimdi bakıyorum da hayretler içindeyim..

Aynı duruma düşmemiş olsam da sizi çok iyi anlıyorum, maalesef burada çok sayıda olumsuz ve beklenmedik şekilde acımasızca eleştiri yapan insanlar var.. 18-19 sene önce çok farklıydı profil, şimdi bakıyorum da hayretler içindeyim..
Aynı duruma kimse düşmesin ama malesef evet herkes acımasızca yorum yapar olmuş haklısınız çok şaşkınım sanki babasından koparmaya çalışıyorum gibi davranıyorlar. Önceden hep diyordum ki düşmanıma vermesin bazı şeyler için ama artık diyorum versin beni böyle anlayacaksalar çok şaşkınım yorumlara başlık açmaya korkar oldum bilgi almaya korkar oldum

X