Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bonsai Ağacı

hulyasakal

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2017
6
3
42
Merhaba Hanımlar,

Evde bonsai ağacı bakımı nasıl yapılıyor? Kuruyorlar üzülüyorum. :KK43:

Son düzenleme:
Evet o minik agaclar cok guzel gorunuyor ama bakimi hakkinda bi bilgim yok
Daha once gordugumde keske benim de olsa demistim :)

Kızlar konu sahibi Japon ağaç yetiştirme sanatı olan Bonsai'den bahsediyor, sentetik uyuşturucudan değil :KK48:

Her Bonsai'nin bakımı bir değildir. Elinizdeki Bonsai ağacı, hangi ağacın minyatürüyse ona göre bir bakım lazım. İnternetten türünü yazıp ararsanız, bakımı hakkında bilgiye ulaşırsınız.

Hiç güleceğim yoktu ya. Millet kıblemis :KK70: :KK70:
Bence çiçek bakım sayfalarına bakın. Burdan net bilgi alamazsınız gibi. Çok güzel bir bitkidir. Umarım ölmez

Kızlar konu sahibi Japon ağaç yetiştirme sanatı olan Bonsai'den bahsediyor, sentetik uyuşturucudan değil :KK48:

Her Bonsai'nin bakımı bir değildir. Elinizdeki Bonsai ağacı, hangi ağacın minyatürüyse ona göre bir bakım lazım. İnternetten türünü yazıp ararsanız, bakımı hakkında bilgiye ulaşırsınız.
Çok teşekkür ederim

Her cesidinin farkli bakimi var.budanma zamanlarini atlamamaniz gerekiyor.yakinlarinizda sera varsa detayli anlatirlar size

Valla iki defa hediye geldi fotolarini alip cicekciye sordum anlattigi gibi baktim ettim ama iih ben yasatamadim o dur budur gorunce bir heves ediyorum yaaa alim cok guzel diye sonra uzuyorum yanindan sanirim ev icin cok uygun degil sera ortami istiyor yada ben beceriksizim

Sanırım yanlış anlaşıldı, Bonsai ağacından bahsediliyor yani şu ağaçlardan:

IMG_1470.JPG
IMG_1471.JPG
IMG_1472.JPG

Ben de çok beğeniyorum hatta her Koçtaş bahçe bölümüne girdiğimde görüyorum oldukça da pahalı gerçi bitkilerin hepsi bence gereksiz pahalı ya neyse ,eve sokmama sebebim ise uzakdoğuda bi inanca göre evde bulunmasının pek tercih edilmemesi ( sürekli budanarak gelişimi kısıtlanan bi bitki olduğundan evdeki bereketin enerjinin de kısıtlanıp kısırlaşacağı yönünde gereksiz ve edinilmeyesi bi bilgi edinmiş olmam :) ) ama yukardaki mune nin paylaştığı en alttaki cinsten bulsam alırdım sanırdım çok şeker.Ayrıca mevsimlik hariç diğer çiçekler bozulmadan yaşarken bonsai ler orada da bozuluyor sürekli nerdeyse her perşembe (bahçe reyonu yenilenme günü)gittiğim için görüyorum bakımını hiç araştırmadım ama orası sera ortamı gibi sayılır demek ki ya havalandırmaya ya farklı ısı derecesine ya da kuru havaya ihtiyacı var.

X