Nişan bohca fıkırlerıne ihtiyacım var

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
39
kızlar ya bız bu aralar bohca goturecez ama ben sole degısık bır sekılde sunmak ıstıyorum bole farklı olsun ama maddı acıdan bu aralar sıkıntılıyız sole degısık bır sunum nasıl yapabılırım yanı ole dısardan parayla deılde kendım yapmak ıstıyorum nasıl yapsam kı

erdeme aldıklarım:

parfuım
koltuk altı deo
sprey
tras kopugu
tras bıcagı
dus jelı
sampuan
tras balsamı
nemlendırıcı
lıf
havlu
gomlek
ıc camasır
corap
pıjama gunluk
saten pıjama
cuzdan
kemer

aılesınede yaptık ama erdemınkını nasıl ozel bır sunum yapabılırz annem bır bohca aldı ama farklı olsun dıyorum akıl verın kızlar:uhm:

canım biz bohçayı kurdalelerle süslemiştik
sen ayrıca tüllerle süsleyebilirsin ve kalın renkli kurdaleler yapabilirsin

yapma çiçek takabilirsin üstüne aklıma bu kadar geldi

hayırlı olsun bu arada

canım ben güzel şık bir saten bohça üstüne kurdele bağlamıştım ve içine ufak nazar boncukları serpiştirmiştim.Hoş oluyor istersen içini öyle süsleyebilirsin.Benim kayınvalidemin çok hoşuna gitmişti.

ben çok şık bir sandık aldıp bu ahşap boyamalar varya ordan alıp orda hocalar var...nişan fotomuzdan seçip sandığın üzerine yapıştırıp fotodaki renklerle uygun boyama yaptırmıştım..çokda gzl oldu hem ilerde sizin içinde hatıra...sandığın içine eşyaları yine saten süslü bohçayla koydum tabiki

mutluluklar dilerim

canım kıyafetleri saten bir bohçada kurdeleyle süsledik parfümeri ürünlerinide kına sepetlerinden almıştım süslü püslü onun içine yerleştirdim. İstersen bi düşün

biz, pijama kutusunu açtık her birini iki tane paketin tabanına koyduk, beyaz kap kağıdı ile güzelce kapladık; (siz yayvan sepetle sapını çıkarıp da yapabilirsiniz, tülle kaplayıp falan) sonra eşyaları dizdik, bohçalar pullu boncuklu falandı birine onu kuyduk, bizde adettir damat bohçasına çörekotu serpilir (az tabi) ve adını şu an hatırlayamadığım beyaz bir bitki konur (lavanta gibi güzel kokar) birkaç nazar boncuğu koyduk küçüklerden sonra jelatin ile yüksekçe kapladık, düğüne kadar açmamıştı kayınvalidem, eve geldi yerleştiğinde hem mis gibi kokuyordu, hem göstermek isterlerse şeffaf kaplı old. için içi görünüyordu, çamaşırlar süslü bir bohçadaydı..
herkes hayran olmuştu..
resim istersen ne yazık ki yok,
ama basit birşeyler istersen kaliteli bir bohçaya sar bohçanın tam kavuştuğu noktaya organza güller koy, altlarından çok uzun olmayan kırdeleler sarksın aynı kalınlıkta ama değişik meteryallerden kurdeleler (saten-mat gibi) ister güllerin ister bohçanın renginde yap; çok şık olur ya da ince beyaz kurdele ile yap nazar boncuğu tak ve aralıklı olarak düğümle (boncuk düşmesin, güllerin altından o sarksın..

ya arkadaşlar keşke fotoğraf koyabilseniz ben pek anlayamadım bunları kulağa hoş geliyor ama pek anlaşılmıyor lütfen :):)

canım biz de kalp şeklinde siyah deri kaplı kocaman bir kutu aldık. kutunun içi satendi ve üst tarafında kalbin sağında parlayan bir beyaz taş vardı. onu içine koyduk nişanlıma aldığımız tüm eşyaları. ben de ileride bu kalp kutuyu resimliik olarak kullanıcam. nişan ve düğün albümlerimizi ve çekilen resimleri koyucam içine. hoş bir hatıra işte.

Gümüş rengi makyaj çantaları var ya kilitli sert bişey oluyo onlardan iki tane aldık.Ben eşimin bohçasında traş takımlarını onun içine koydum o da benim makyaj malzemelerimi ona koyarak getirmişti.diğer şeylerini de bohçalayıp sonra bohçaları kırmızı jelatin kağıdına sarıp kurdelayla bağladık.Bir de Migros'ta çanta gibi ayakkabı boya setleri var.ayakkabı boyası cilası fırçası falan küçük çok hoş.Şimdi portmantomun üstüne koydum.Süs gibi de duruyor.Bulabilirsen bi bakın

Bizde triko takım ta alınıyor ama siz bilirsiniz.Biz eşime fermuarlı önü süet bir triko almıştık.Baharda mont gibi giyiyor.Bir de kadife pantolonla gömlek almıştık

walla canım bizde öyle ıvır zıvırlar tepsiye konur..diğer eşofmandır bilmemnedir bohçalanır..resmi olacaktı biryerlerde bulursam ekliyim, fikir olsun..

buda bana yapılan

buda bızım hazırladıgımız

Son düzenleyen: Moderatör:
canım uzulme sanada hazırlanır dugunde belkıde
nısanlıma ben kendı ellerımle hazırladım susunu falan kendım yaptım
benımkıde esyalar ıcıne duzeltmıs halde geldı acık seklıde var .

amcamın nişanında gümüş kondol wardı içinde çikolata onu tülle paketleyip küçük küçük bi yığın nazar boncuğu takmışlardı tüle bizimkiler çok güzle olmuştuu..aklında bulunsun:KK66:

X