Bitlis///13

anamm kimse yokmu bitlisli ben doğma üyüme izmirliyim ama aslım kökenim bitlisli nerdesiniz hemşerielrim nerdesiniz yahuuu aslınızı unutmayın gelin burdan paylaşalım örf ve aderlerimizi

ben varım Ahlatlıyım. 2 kere gittim Ahlata.doğma büyüme istanbuluyum ama..
babam has ve has ahlatın ilk yerleşiklerindendir. yani türkler ortaasyadan anadoluya ilk göç ettiklerinde Ahlat bölgesine yerleşmişler ve dedelerim hep orda büyümüşler. oranın evlerinin mimarisi, kümbetlerin ve van gölünün sodalı suyunun eşi benzeri yoktur. sevgiler.

slm herkese bende yarı bitlisli oldum nişanlım bitlisli evlendikten sonra oraya yerleşmeyi düşünüyoruz çok merak ediyorum bitlisi nişanlım çok güzel olduğunu söylüyo şimdiden bastı heyecanı bakalım:asigim:

slm herkese bende yarı bitlisli oldum nişanlım bitlisli evlendikten sonra oraya yerleşmeyi düşünüyoruz çok merak ediyorum bitlisi nişanlım çok güzel olduğunu söylüyo şimdiden bastı heyecanı bakalım:asigim:

aslen nerelisin liveciğim?

ben aslen bitlisliyim ben 5 yaşındayken ailem istanbula yerleşmiş 20 yaşına kadar hiç görmedim oraları ama eşimde bitlisli olduğu için ve ailesinin orda bulunması sebebiyle 2 defa gittim çokgüzel yerler biz mutki ilçesindeyiz herkese selamlar

Allah mesut etsin
Bitlis merkeze mi yerleşeceksin yoksa ilçelere mi

Amin canım merkeze yerleşicez büyük bi ihtimallen:dance:

canım benim pek iyi anılarım yok orda,yazmıştım zaten.Coğrafi şartlar,sağlık,eğitim gibi konular çok yetersiz,sinema,tiyatro,konser,sergi gibi etkinlikler yok denecek kadar az.Moralini bozmak istemem,yanlış anlaşılmak da istemem.Bu senin nasıl büyüdüğün,hayat stadartlarınla da alakalı.İnşallah çok mutlu olursun orda

eğer imkanlar elveriyorsa tatvana yerleş
miskokulum sinema tiyotro vs yok demiş ama Tatvan da var bunlar
tatvan merkez ve ilçelere göre bayağı iyi

Dikkata alacam önerilerinizi kızlar teşekkür ederim ikinize dea.s

bencede liveangel imkanın varsa tatvan yada ahlata yerleş derim.Tatvan ı pek gezmedim bilmiyorum ama ahlat mükemmel.Bu arada bende sakaryalıyım..

bitlis merkezde eş görevi gereği yaşıyorum:bbo:

bitlis ilçelerine göre daaha geri kalmış en sosyal ilçesi tatvan oranında insanları merkeze göre çok soğuk

ahlat tam bi açıkhava müzesi van gölü ile kıyısı var manzarası müthiş

bitliste yaşam zor sosyal hayat hiç yok çok sıkıcı birde çarşısı var çarşıda gezmek imkansız sanki uzaydan gelmişsin gibi bakışları var çoğunluk erkek oluncalaelaelaelaelae

ama insanları tatvaninsanına göre iyi

adam akıllı kıyafet bulamıyorsun kendi adıma konuşayım memlekete gidince alıyorum ne ihtiyacım varsa

tek isteğim burda gitmek ama son aylarda farkettimde ben buranın sessizliğine baya alışmışım eşime diyorum burda giderken kesin ağlayacam sevmesemde yinede içimde bi sevgisi oluşmuş buranın ama ben yinede gitmek istiyoruuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmm

:dilcikar:

İstanbulda doğdum büyüdüm ama aslen Ahlatlıyım bende.. Şimdi burdan okuyunca gurur duydum memleketimle.

bende gurur duyuyorum ahlatla, oranın insanları ve komşularım bana çok güzel anılar yaşattılar ahlatın bende yeri ayrıdır çok seviyorum hatta ikinci memleketim olarak kabul ediyorum orasını

Kızlar aranızda hiç bitlisli yokmu?Ben aslen sakaryalıyım ama Bitlis'in Ahlat ilçesinde 4 sene kaldım.Oranın insanlarını,komşuluklarını hiç unutamam,çok seviyorum.Benim 2. memleketimde Bitlis oldu.Oranın herşeyini çok özledim,soğuğunu-karını bile özledim.senağlama. Bitlis bi başkadır bende.Bitlisli arkadaşlar sizleri bekliyorum.Yalnız bırakmayın beni.
ben Ahlatliyim görev itibari ile mi kaldınız ilçemde

X