bir haftada 3 kilo- Dr. Murat Topoğlu

zynmhm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
527
417
34
selamlar kızlar bugün bir programda Murat Topoğlu nun verdiği diyet listesini sizinle paylaşmak istedim. çünkü ben de buna benzer bir diyetle pazartesiden beri 93.8 den 91.1 e düştüm. 4 günde yani. ama artık bu diyet listesiyle devam edeceğim. uygulamak isteyen bana katılabilir.

sabah: 1 dilim tam buğday ekmeği , 2 dilim peynir yani 60 gr kadar (yarım yağlı beyaz peynir ya da lor peyniri) , 4 zeytin (2 siyah 2 yeşil olabilir ya da hepsi yeşil) sınırsız domates salatalık yeşillik

öğlen: 1 kase çorba (yagsız ve suyu fazla olacak ) , sınırsız salata ya da 1 kase yogurt, sınırsız salata (salatada limon nar ekşisi sirke olabilir ama yag kesinlikle olmayacak )

akşam: bir gün 150 gr kadar et ( kırmızı et,tavuk,balık farketmez.derisiz olacak ve kızartma olmayacak) salata ya da 2 yumurta , sınırsız salata (yagsız)
ertesi gün sebze ( ızgara, haşlanmış yani yagsız olacak yine yogurtlayıp yenebilir) yanında salata

günde 2 meyve mutlaka yenecek. tam hangi saatlerde söyledi mi hatırlamıyorum ama ben ara öğünlerde birinde portakal birinde yeşil elma yemeyi planlıyorum.

benim yaptığım diyette sabah 2 dilim tam bugday ekmeği ile peynir domates marullu sandviç. haşlanmış yumurta ve 5 zeytin yiyordum. öğlen ton balıklı ya da ızgara tavuklu salata akşam da çorba yogurt yiyordum. ve sabah aç karna yarım limon suyu ve yarım litre ılık suyla hazırlanmış suyumu içioyorum.ara öğünlerde birinde portakal birinde elma yiyordum. bundan sonra bu listedeki gibi kahvaltı yapacagım. öğlen sanırım yine salata et öğünü yapar akşam da yine çorba salata ya da yogurt devam ederim. öğünler yer değiştirebilirmiş çünkü. her iki diyeti de paylaşmak istedim. eğer bu diyetle devam edip kilo vermeye devam edersem yine bildiririm. veremezsem de bildiririm. bana katılmak isteyen olursa bu başlıkta paylaşalım deneyimlerimizi isterseniz.

X