Premature Bebekler Bir buçuk aydır entübe :(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Edaa11

Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2021
25
28
29
Kızlar merhaba, eltim 35 haftalık suyunun gelmesiyle sezaryen doğum yaptı. Bebeği bir buçuk aydır yenidoğan yoğun bakımda çok üzülüyorlar ağlıyorlar haliyle bizler de öyle, çok zor bir durum yaşıyoruz... Doktoru çok az bilgi veriyor ilk başlarda her şey yolunda iyi gidiyor diyordu sonra sağlık ocağından bir telefon geldi bebeğin topuk kanından bakılan tsh değeri aşırı yüksek yeniden baksınlar diye bunun üzerine eltimler doktorla konuştu bizi bilgilendirmediniz dedi doktor ben tedaviye başladım hallediyorum demiş. Aradan iki hafta geçti şimdi de bir kere nöbet geçirdiğini öğrenmişler ve akciğer gelişimi iyi değilmiş doktor akciğerleri yavaş ilerliyor istediğim gibi gelişmiyor onun dışında bir sıkıntısı yok demiş. Bunları yaşayan ya da bilgisi olan varsa lütfen paylaşıp yardımcı olur musunuz ?

Kızlar merhaba, eltim 35 haftalık suyunun gelmesiyle sezaryen doğum yaptı. Bebeği bir buçuk aydır yenidoğan yoğun bakımda çok üzülüyorlar ağlıyorlar haliyle bizler de öyle, çok zor bir durum yaşıyoruz... Doktoru çok az bilgi veriyor ilk başlarda her şey yolunda iyi gidiyor diyordu sonra sağlık ocağından bir telefon geldi bebeğin topuk kanından bakılan tsh değeri aşırı yüksek yeniden baksınlar diye bunun üzerine eltimler doktorla konuştu bizi bilgilendirmediniz dedi doktor ben tedaviye başladım hallediyorum demiş. Aradan iki hafta geçti şimdi de bir kere nöbet geçirdiğini öğrenmişler ve akciğer gelişimi iyi değilmiş doktor akciğerleri yavaş ilerliyor istediğim gibi gelişmiyor onun dışında bir sıkıntısı yok demiş. Bunları yaşayan ya da bilgisi olan varsa lütfen paylaşıp yardımcı olur musunuz ?
Bizde de ciğer problemi çok oldu 3 ay yoğun bakımda kaldı bebeğim. Kafein vs kullanıyorlardı ilaç ciğer gelişsin diye 28 gün full entube sonrasında burundan oksijen desteği aldı devamlı sonra tekrar bi ilaca başladılar 9 günlük ondan sonra oda oksijenine geçti şuan taburcu yaklaşık 2 haftadır evde yanımda. Çok zorlu bi süreç eltin hastane tipi pompa kiralayıp gelse de gelmese de süt sagsin sürekli son dönem iyice sütüm azaldı 10 günlük bi anne bebek uyumu için bende hast3de kaldım yorgunluktan uykusuzluktan tamamen çekildi sütüm şuan stokladiklarimi kullanıyorum. Bu arada ben 27 haftalık doğum yaptım. Bebek ozel de mi devlette mi

X