Bir bakar mısınız?

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.898
1.378
33
Arkadaşlar öğretmen olarak İstanbulda ikamet etmeye başladım.Bir aracım var.Şu an 150.000 TL ye satabilirim.40000 TL borcu var ve ayda 2000 TL ödüyorum.İki senesi kaldı.Ben aracımı çok seviyorum ve satmak istemiyorum ama mecbur kalırsam da bunu yapacak gibiyim.
İstanbul geçinilmeli çok zor bir yer.Ailemle kalıyordum ama aileyle yaşamak (özel problemler) çok zor.Mecburen evimi ayıracağım. 1 artı 1 ev kiraları 2000 den başlıyor.Esenyurtta çok sıkıntılı bölge olduğu İÇİN ve bayan olduğum İÇİN daha düşük kiralı yerlere bakamıyorum,korkuyorum.Eşyam filan da yok.
Eşya ve kiralar İÇİN de 20000 TL kredi çekmek zorunda kaldım.Onu da ayda 780 TL olarak ödeyeceğim.Daha az taksitlendirmedim çünkü ev kirası ,kredi, derken maaş tamamen gidecek.
Arkadaşlar kafayı yiyeceğim.Bana bir akıl verin.Ne yapayım?Arabayı mı satayım son çare?Okullar geç açılırsa ek dersler de olmayacak.

Eşyalı ev tutun arabanızı satmayın Esenyurttan başka semtte baksanız evi okula yakın olsun diyorsunuz belki ama

Eşyalı ev tutun arabanızı satmayın Esenyurttan başka semtte baksanız evi okula yakın olsun diyorsunuz belki ama
Eşyalı ev bakıyorum.Hesaplarıma göre maaşım komple gidiyor.Baktığım ev okula yakın.Ek dersle filan geçineceğim inşallah.Esenyurtin içi çok kötü.Yolda yürürken çarpıyorlar adama.erkek olsam bi nebze katlanırım ama bayan olduğum İÇİN korkuyorum.
Fi life sitesi hakkımda bilginiz var mı ,muhitleri biliyorsanız?

hiç bilgim yok ama esenyurtun pek yaşanılır bir yer olmadığını biliyorum çok dikkat etmelisiniz aracınızı otopark ta muhafaza edin okullar açılır inşallah çocuklarda okullarına kavuşur sizde

Esenyurtta rezidans tarzi değil de aile apartmanı gibi bir apartman dairesi belki daha uygun gelir ve daha güvenli olabilir.
Çünkü diğer sitelerin çoğunda 1+1 tipinde ev olanlar çok tekin ve güvenli değil.
Eşyalar için de spotcular yada 2.el gibi temiz ve uyguna getirebilirsiniz. Özelden yazarsanız yardımcı olurum o çıkarlara sayilirim

Esenyurtta rezidans tarzi değil de aile apartmanı gibi bir apartman dairesi belki daha uygun gelir ve daha güvenli olabilir.
Çünkü diğer sitelerin çoğunda 1+1 tipinde ev olanlar çok tekin ve güvenli değil.
Eşyalar için de spotcular yada 2.el gibi temiz ve uyguna getirebilirsiniz. Özelden yazarsanız yardımcı olurum o çıkarlara sayilirim
Merhabalar,yarın bir rezidansa bakacağım bir artı bir..Aile apartmanı tarzı mı bilmiyorum.Site değil ama.Okul civarındaki apartmanlarda boş daire bulamadım.

Beylikdüzü tarafindan bakın bence ,aracinizda varmış, gidip gelirsiniz. Gerci o tarafta da kiralar cok yüksek.

X