Bıktım 20lik dişlerden

Benim alttaki gömülüydü ve yanındaki dişin köküne zarar veriyormuş. Ameliyat kelimesi gözünüzü korkutmasın normal diş çekimi gibi ama biraz daha uzun sürüyor sadece, cerrahi işlem diye geçiyor. Sonrasında 1 hafta falan antibiyotik kullanmıştım, ağrısı olduğunda ağrı kesici içmiştim, ilk günler buz koymak gerekiyor şişebiliyor yoksa, dikiş atıldığı için o tarafla 2 hafta kadar yiyememiştim sonrasında dikişler alınınca baya iyileşmişti. Geciktirmeden çektirin ben biraz geciktirmiştim yanındaki dişi de kökten doğru çürütmeye başlamıştı ona da kanal yapıldı vs sonrasında başka şeyler çıkmasın yani

Benim alttaki gömülüydü ve yanındaki dişin köküne zarar veriyormuş. Ameliyat kelimesi gözünüzü korkutmasın normal diş çekimi gibi ama biraz daha uzun sürüyor sadece, cerrahi işlem diye geçiyor. Sonrasında 1 hafta falan antibiyotik kullanmıştım, ağrısı olduğunda ağrı kesici içmiştim, ilk günler buz koymak gerekiyor şişebiliyor yoksa, dikiş atıldığı için o tarafla 2 hafta kadar yiyememiştim sonrasında dikişler alınınca baya iyileşmişti. Geciktirmeden çektirin ben biraz geciktirmiştim yanındaki dişi de kökten doğru çürütmeye başlamıştı ona da kanal yapıldı vs sonrasında başka şeyler çıkmasın yani
Teşekkürler devlet mi özelde mi oldunuz peki?

Benim de hepsi gömülü 1 tanesi için operasyon geçirebildim sadece onda da çok travmatik oldu diğer üçünü çektirmiyorum gittiği yere kadar gitsin dedim. Dişleri bozma ihtimali varmış zamanla ama ne diyim

Çıkmadı kökü doktor asılıp durdu çenem çıkacaktı operasyon 4-5 saat sürdü o yüzden bıraktı bir parça en sonunda

Ayy geçmiş olsun 4-5 saat ne demek yarım saat sürüyor normalde diye biliyorum. Ama hepsinde aynı sonucu almazsın doktor da değiştirmekte fayda var bence. Operasyon olan alt diş miydi bir de?

Ayy geçmiş olsun 4-5 saat ne demek yarım saat sürüyor normalde diye biliyorum. Ama hepsinde aynı sonucu almazsın doktor da değiştirmekte fayda var bence. Operasyon olan alt diş miydi bir de?
Alt sağ taraftı. Bence de doktordan kaynaklandı sonrasında görüştüğüm başka doktor genel anestezi ile hepsi birlikte alınmalı senin hata olmuş dedi de ben bi daha göze alamadım

Hiç korkulacak bir şey yok. İğne bile hiç acıtmıyor ki iğne fobisi olan biriyim. En kolay iğneleri hep dişçide yaptırdım. Uyuştuğu için zaten bir şey hissetmiyorsunuz. Çekim yöntemi gömülüyse biraz ilkel geliyor ilk başta :KK70: O görüntü açıkçası korkutucu ama asla acı ağrı yok işlem esnasında. Sonrasında benim hiç şişmedi, şişenler var o sebeple buz uygulanmasını istiyorlar. İlk 3 gün hiç ağrım olmadı. Sonrasında ağrı yaptı açıkçası, ağrı kesici aldım ben. Hatta ağrısı kulağıma falan vurdu, boğazım şişti. İlaç aldım iyi geldi. Zaten düzenli antibiyotik kullanıyorsunuz. Gözde büyütülecek bir operasyon değil yani. Hatta yaptırdıktan 2 gün sonra acil bir iş dolayısıyla yurt dışına bile çıktım :KK70:

Benim 20'lik dişlerim sapasağlam hatta çiğneme dişlerimi çektirdiğim için 20'lik dişlerimle çiğniyorum ama yakın arkadaşım ağrısında her gün sızlıyor.

Şöyle ki 20'lik yaş çektirmiş birisi olarak operasyon normal dolgu, kanal tedavisi gibi değil. Dişin yapısına da göre değişiyor. Diş gömülü ve çekilmesi gerekiyorsa o operasyon biraz uzun sürebiliyor. Acı elbette olmuyor çünkü bütün her yer uyuşmuş oluyor. bazen gömülü dişler sorun yaratmıyorlar ya da hiç oluşmamış oluyorlar o zaman diş hekimi operasyona gerek görmüyor.

Ben alttaki iki disi cektirdim onlar gomuluydu. Birini cektirdigimde lisedeydim 15-16 yasimda… devlette cektirmistim 30-40 dklik bir islemdi. Onu cok hatirlamiyorum. İkincisini de 21 yasimda cektirdim. Onda ozel klinige gittim cok kisa surdu yine. O gun birkac saat buz tuttum. 2-3 gun siviyla beslendim sayilir corba vs. Ama bu benim canimin tatliligindan kaynakliydi😂 ayni yastaki arkadasim cektirdigi gun makarna yiyordu sigara iciyordu… ama yara iyilestikce sorun olmuyor 3-4 gune toparliyor iyice korkulacak bir sey yok. Bence o disin agrisini cekmek cok daha beterdi

20 lik diş derdi çok fenaaa, bir an önce aldır kurtul benimkini sıra ile 2 2 almışlardı toplamda 4 kez gidip aldırdım ve kurtuldum. Çene yapını bozmadan bence aldır kurtul.

Üst 20lik dişleri tamamen gömülü olup ameliyatla aldıran var mı? Zor bir işlem mi ve acıyor mu? 😮‍💨🥺
Canım ben ✋ sağ taraf hem alt hem üst gömülü kocaman diş çıkardılar hemde röntgen de çıkmıştı eğer son derece modern bir praksis doktor bulursan en acısız şekilde atlatırsın ben yaşlı ve eski enstrümanları olan bir doktora denk gelmiştim beni öldürdü zaten iğne yaparken bide dilime getirdi iğneyi beni hepten uyuşturdu ş**fsiz 😂 5 tane iğne yedim ama dediğim gibi modern ve iyi doktor bul enstrümanları eski olursa acı da okadar yüksek olur çünkü benimkini 4 e bölüp bide çıkarmaya çalıştı elindeki malzemeler eski ve paslanmış durumda yani taş devrinden kalan malzemeler ile ameliyat etti salak doktor endişe etme 1 haftaya düzeliyor iyi doktor şart 💕 geçmiş olsun şimdiden

X