Beyin damarında kalınlaşma

şu an hayatımızı büyük ölçüde etkileyen bişi yok, ajitasyon yapmak istemem.ufak unutkanlıkları var.kendi işinde gücünde annem
ama ilersi için acaba alzaymer gibi ilerliyor süreç.o hastalık çok kötü.ananem alazaymerdi.son 7 sene bizi hiç hatırlamamıştı birden o geldi aklıma da.
Benim annemde şuan hayatını etkileyen köklü bişey yok ama teşhis ortada ve ben fark ediyorum eşim de fark ediyo annemin durumunu bazı bitki çayları yeni ilgi alanları vs onun kendini daha iyi hissetmesini sağlar kesinlikle hasta muamelesi yapmayın

Annenizin hastalığı için endişe duyup üzüleceğinize size kızmasına kızıyorsunuz ve yok genetik falan bahaneler sıralıyorsunuz kalp ve kangren ile beynin ne gibi bir bağlantısı var? şu an alttan almalı ve moralini yüksek tutmalısınız alınganlık yapan sizsiniz anneniz hastalıpı mı kabullensin sizi mi hoş etsin siz olsanız moraliniz iyi olur mu? hayati risk olabilir alzheimer olabilir buna takılmanız gerekmez mi kendi dertlerinizi düşünüuorsunuz hala pes
başta üzüldüm ama onun tavrı o kadar cesurcaydı ki o bana moral oldu.sabretmeyi öğrenmeliyim dedim.sonuçta yapmamız gerekeni yapıyoruz.doktora gidiyoruz.benim hayatım şu an zaten sorunlu.dolayısıyla şu son dönemde o kadar üzüldüm ki bilemezsiniz.

usg de damarda kalınlaşma diyor.ica ve icr de.profesör anneme beyin damarı tıkanıklığı demiş ama bence annemin anlayabilmesi için demiş sanırım.kalınlaşma var.pıhtıyı nasıl açtılar annenizde, ilaçla mı operasyonla mı?operasyon %70 tıkanıklık ve sonrası için yapılıyormuş sanırsam
Soyle bizde tikaniklik tam oldu sonra acildi simdi ne kadari tikali bu ay ki kontrolde ogrenecegiz . Kan sulandirici kullaniuoruz su an. Acil ilacli tomo cekilince benim annem rahatladi ama bizim tikaniklik emboli sonuci oldu sizin ki muhtemel aterosiklerotik bir durumdan dolayi tikali

Üç sene önce annemde görme kaybı başladı.göz doktoru gözünde bişi bulamadı, nörolojiye git dedi.annem nöroloğa gitti herşey normal çıktı ama görme kaynının sebebi bulunamadı.ara sıra başım dönüyor diyordu, gözlerim kararıyor diyordu.O aralar parmağında morluk oldu acile gittik, o dönemde pıhtı atmış olabilir dediler.bir süre sonra parmağı düzeldi, sonra da hiç doktora gitmedi.
bu aralar unutkanlık başladığını söylüyor annem, ben farkına varmadım ama komşu çocuklarının adlarını unuttuğunu vs söyledi.nöroloğa gitti ve usg ve mr çekildi.ica ve icr de kalınlaşma varmış.beyin damarlarında tıkanma olduğu ortaya çıktı.
O kadar sorunun ortasında bir bu eksikti.Annem de bu aralar bayağı bir alınganlaştı vs.Hatta hastalığı ile ilgili beni bile sorumlu tuttu.aldırmadım.benim babamla tartışmama üzülmüş de olmuş vs.
Hadi oradan dedim, benim hayatım şu an gerçekten kötü, evlilik bitti, iş hayatı sallantıda ve kendimi çok yalnız hissediyorum ve bir de beni suçluyor ya.benim bir suçum yok.ailesinde genetik yatkınlığı var.dayım 65 yaşlarında kalp krizi geçirdi, dedem kangrenden vefat etti.Ve bunların sorumlusu ben olamam.
Bu hastalığı bilen var mı, ilaçlarla hallolur mu, beyin damarları ilaçla açılır mı?Teşhisi de amnezi...Muayenede doktor üç kelime söylemiş'araba, elma, çiçek', bunu hemen tekrar et demiş tekrar edebilmiş.ama beş dakika sonra unutmuş annem.
Öyle işte kızlar.Allahtan gelen bişi.Kafama da fazla takmıyorum ama bunun için benim suçlanmam canımı sıktı
Merhaba aynısı annem dede var unutkanlık şikayetiyle gittik nöroloji ye amnezi dedi doktor annenizin şimdiki durumu nedir acaba düzeldi mi kötüleşti mi ne olur bilen biri bana yardımcı olsun lütfen

X