Betül'ün Diyet Günlüğü

betulunlifleri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
122
1
Öğrenciyim, eve gitmeme tam 40 gün var, yarın b-fite başlıyorum, ayrıca yürüyüşte yapıcam, yediklerime dikkat edicem.
Buraya sırf vazgeçmemek motive olmak için yazdım:) 20 kilo fazlam var inş verebilirim bu sefer.
Kararlı başlamak için bugün akşam yemeği yemicem:)

evet hergün yazcam buraya yaptıklarımı

Ben de en kısa zamanda b-fite başlamak istiyorum, memnun kalıp kalmadığını haber verirsen sevinirim, umarım hedefine ulaşırsın canım

teşekkür ederim canım,, bu arada b-fit dedim ama aynen onun benzeir bi yer shape ismi. yine 30 sk, istaston şeklinde. bugün başladım. fazla yorulmadım rahat yaptım hareketleri, üstüne 1 saatde yürüyüş yaptım..

79 kilo çıktım, hafta hafta kilomu yazcam

tekrar zayıflama çallışmallarına başlıyorum:)
bu sefer daha kararlıyım, kendimi çok hırpalamadan ama vazgeçmeyerek ayda 100 gram bile olsa vericem!

Bugün 2 öğün yemek yedim, akşam yemeği biraz erken oldu ama bence sorun yok, başka yemicem inş.

yaklaşık 1 litre su içtim şimdiye kadar, uyuyana kadar en az 2 lt reye tamamlicam..

boyum 1.68, kilom 80...

betulcum selam. Gunlugun hayirli olsun.

Oncelikle bir numarali unutmaman gereken sey ASLA VAZGECMEMEN GEREKTIGI.

Bir diyet daha ilerleyemeden son buldu demissin zaten sorun burda. Insanoglu iradesi zayif bir yaratik bu sana ozel degil cinsi boyle insanin. Butun canlilar gibi bulunca yemek istiyor. Su an sismanligin bu kadar yaygin olmasinin sebebi de elimizin altinda ucuza suruyle yiyecek olabilmesi. 1 tencere makarnayi 50 kurusa mal ederken, 1 snickersi 1 tl ye alirken kilo almamak, vermek cok zor.
Bu kdr fast food un, yagli yiyeceklerin, basit karbonhidratlarin oldugu bir dunyada bir diyeti hic bozmadan tamamen kati bir sekilde devam ettirmek coook zor bir is. Eninde sonunda arkadasinin dogum gununde 1 dlm pasta yiyorsun, veya disari cikinca 1 hamburger 1 kola.... Evde annen yapinca 1 pogaca, sabah okula gec kalinca simit....
Sıkıntı bu hatayi yaptiginin ertesi gunu sabah, gayet evde tam bugday ekmegi kibrit kutusu peynir ile kahvaltini yapabilecekken, onceki gun bozmus oldugun icin vazgecip oturup 2 pogaca tereyagi recel falan yemen. Bu donguye bir girersen giderek daha cok kilo aliyorsun.

Sonuc olarak tavsiyem, arada elbette bozdugun dayanamadigin zaman olacaktir ama hemen kaldigin yerden devam et.

Spor da oyle 2 3 gun yapmayinca birakma.

birr de ilk mesajinda bugun aksa yemegi yemicem demissin.

Hata no 2 de budur!

Ac gezemezsin, kan sekerin dusunce sen yememek icin kendini baglasan, oturup aglasan bile vucudun eninde sonunda seni yenecektir. Aksam yemegi yemeden gecirilen bir gun, ertesi sabah acliktan kivranarak uyaninca yenecek simitleri kurabiyeleri beraberinde getirir. Ac kalmana izin verirsen diyeti bozma, kacamak yapma, kendini koca 1 pizza, kocaman cikolata yiyivermis halde bulma ihtimalin 20 katina cikar.

Diyet esit DEGILDIR aC kALMAK.

Diyet esittir saglikli ve dengeli beslenmek

yani tam tahilli ekmekler
yagsiz sut yogurt peynir
firinda pismis haslanmis et
meyveler
cevis findik kuruyemisler zeytinyagi vb..

Bunlardan her gun belli miktar yemen lazim.

Aksa yemegi yemedigin gun 3 4 kofte yanina 1 kase yogurt 2 dilim kepek ekmek yesen daha guzel baslangic yapmis olurdun.

Bu acikinca yeme hadisesine sebep olan bir sey daha var ki bunlar kan sekerini ac kalmiscasina dusurup seni cok ve sık yemeye zorlayan
HOrmonsal HAsTALIKLAR

iNSULIN DIRENCI, PKO, TIROID HASTALIKLARI VB...

Kesinlikle bir ic hstaliklari veya endokrin uzmanina gorunup gerekli testleri yaptirmalisin.

Senin yasindayken senin kilonda idim, keske biri bana bu akillari verseydi. Umarim oturup uzerinde dusunursun, saglikli beslenmeye baslarsin, vazgecmezsin ve sonuca ulasirsin.

çok teşekkür ederim önerilerin için avrasya,

ne kadar yemicem yazdıysam da yinede biraz bişyler atıştırm 7:30 gibi sonradan fazla ymekten korktum.
bugün fena deildi genel olarak çok yemedim.

ben şundna şu kadar yiyim gibi diyet yapamıyorum ama genel olarak herzamanki yediğimden birazcık da olsa az ymeye çalıçıcam. spor.. su.. ile desteklicem.. tartilmicam moralim bozuluyor çünkü.. bakalım nolcak 1 ay sonra..

X