Berrin1405'in başarı öyküsü...

Berrin1405

07/06/2011
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2008
2.252
5
slm KK üyeleri a.s.,Rahatsızlığım dolayısıyla uzun süre ayrı kaldım sizlerden -ki çoğunuzla direkt olarak paylaşımımız olmadığı halde_hepinizi çok özledim.öncelikle bugüne kadar kilo vermek için denemediğim yöntem kalmadı diyebilirim sizlere.Forumumuzdaki yöntemlerin çoğu da dahil buna.Ama ne yaptıysam kilo veremiyordum.Yaklaşık 25 gündür uyguladığım bir program vardı kendimce hazırladığım.Ve sonunda gördüm ki 2 kilo vermişim:teytey:Ve hemen sizlerle paylaşmak istedim.Uzmanların dediklerini de dikkate alırsak sanırım yaklaşık 1 ay gibi bir zamanda 2 kilo vermem normal ve sağlıksız değil.Üstelik herhangi bir sağlık problemi ile de karşılaşmadım.Şimdi sizlerle uyguladıklarımı paylaşacağım.:dance:

slm KK üyeleri a.s.,Rahatsızlığım dolayısıyla uzun süre ayrı kaldım sizlerden -ki çoğunuzla direkt olarak paylaşımımız olmadığı halde_hepinizi çok özledim.öncelikle bugüne kadar kilo vermek için denemediğim yöntem kalmadı diyebilirim sizlere.Forumumuzdaki yöntemlerin çoğu da dahil buna.Ama ne yaptıysam kilo veremiyordum.Yaklaşık 25 gündür uyguladığım bir program vardı kendimce hazırladığım.Ve sonunda gördüm ki 2 kilo vermişim:teytey:Ve hemen sizlerle paylaşmak istedim.Uzmanların dediklerini de dikkate alırsak sanırım yaklaşık 1 ay gibi bir zamanda 2 kilo vermem normal ve sağlıksız değil.Üstelik herhangi bir sağlık problemi ile de karşılaşmadım.Şimdi sizlerle uyguladıklarımı paylaşacağım.:dance:

SABAH 9.30-11.00
1 kase cornflakes (süt ile birlikte)
Arzuya göre 1meyve yada 1küçük kase meyve salatası

ARA ÖĞÜN 11.00-12.30
1 meyveli yoğurt veya
3-5 adet diyet bisküvisi (1 fincan şekersiz çay ile birlikte) veya
1 adet orta boy salatalık

ÖĞLE 12.30-14.00
1 kase çorba
1 porsiyon salata (az yağlı)
çok acımışsanız 1 dilim kepekli ekmek

ARA ÖĞÜN 14.00-15.30
2-3 haşlanmış patates (üzerine az miktarda pul biber, kekik ve zetyinyağı ekleyebilirsiniz)
Veya 1 avuç beyaz leblebi

İKİNDİ 15.30-17.00
2 top dondurma (ki bunu kilo verene kadar 2 haftada bir yemenizi öneririm)
Veya 1 dilim kek ve bir fincan çay
Veya 1 dilim börek ve bir fincan çay

BURAYA ARA ÖĞÜN KOYMADIM AMA ÇOK ACIKIRSANIZ DİĞER ARA ÖĞÜNDE YEDİKLERİNİZDEN YİYEBİLİRSİNİZ.

AKŞAM 17.00-19.00
Aşırıya kaçmamak kaydıyla herşeyi yiyebilirsiniz.(Tabi kızartma,makarna,pilav hariç)
Benim tavsiyem yaz veya kış olsun bir çorba ile önce midenizi birazcık yemeğe hazırlamanız.Sebze yemeklerini artırmanız ve malesef biliyorum ki hepiniz çok seviyorsunuz makarna ve pilavdan uzak durmanız.Bol salata ile yemeğinizi desteklemeniz.
İlk günler makarna ve pilavı direk hayatınızdan çıkarmak zor gelebilir bunun için 1 veya 2 kaşık yiyebilirsiniz ama yalnızca 1-2 kaşık fazla değil:1no2: Ama gerçekten göreceksiniz sonra kendiniz istemeyeceksiniz o pilav ve makarnayı:lepi:Kızartma da aynı şekilde çok kolay vazgeçemeyeceğiniz birşey.Kızartma kriziniz tuttuğunda da sadece biraz patates kızartmasına izin verebiliriz.alkisalkisalkisAma dediğim gibi aşırıya kaçıp kendimizi kaptırmak yok.

ARA ÖĞÜN 19.00-20.30
1porsiyon meyve
Veya 1 fincan çay ve 2-3 tane bisküvi (yulaflı veya kakaolu olabilir ama kremalı olmasın:KK70: )

YATMADAN
1 Bardak şekersiz süt
Süt sevmeyenler taze sıkılmış meyve suyu içebilir.Ama herkesin böyle bir imkanı olmadığı için marketten aldıklarınızı biraz sulandırıp içebilirsiniz.Şeker oranı biraz azalmış oluyor.

Gün boyunca bol su içemeyi de asla unutmayın.En önemlisi susamadan su içmeyi alışkanlık haline getirin.Su içmek için dilinizin damağınızın kurumasını beklemeyin.Çay,ayran ve su benim bu diyette en çok içtiğim içecekler.

imkanınız varsa hergün 20 dk bile olsa yürüyün.Dışarı çıkmak zor geliyorsa evin içinde dolanın ama lütfen hareketsiz kalmayın.

Umarım güzel bir paylaşım olmuştur.Sormak istediğiniz sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin hepinize...Sevgiyle kalın opuyorumnanaktan

cok güzel cnm diyet listen bende 78l e basladım diyete 6ay oldu ve suan 56kiloyumm yani anlıycagın biraz sabır ve azim le ha-er sey yoluna giriyooo anlıycagın inş.istedigin kiloya saglıklı bişekilde ulasırsın basarılar

cok güzel cnm diyet listen bende 78l e basladım diyete 6ay oldu ve suan 56kiloyumm yani anlıycagın biraz sabır ve azim le ha-er sey yoluna giriyooo anlıycagın inş.istedigin kiloya saglıklı bişekilde ulasırsın basarılar

Çiğdemcim çok teşekkür ederim.Sen de gerçekten iyi kilo vermişsin tebrik ederim.alkisalkisalkisDediğin gibi sabırla ve azimle herşey oluyor.Umarım hepimiz sağlıklı bir şekilde istedğimiz kiloya ulaşırız.öpüyorum canım seni görüşmek üzereopuyorumnanaktan

bende geçen yıl 78 kiloyla başladım 59 kiloya inmiştim ama geri aldım azcııkk:KK43:( 63 kiloyum şuan gene başlıyo diyett....

bende geçen yıl 78 kiloyla başladım 59 kiloya inmiştim ama geri aldım azcııkk:KK43:( 63 kiloyum şuan gene başlıyo diyett....

nagishcim hadi bakalım canım inşallah istediğin kiloya ulaşırsın.Diyetin sırasında uyguladığın ve başarılı sonuç aldığın şeyleri de bizlerle paylaşırsan cok mutlu olurum canım.Allah'a emanet ol.Kolay gelsin.:1hug:

X