Benim şaşırtıcı ve güzel diyet günlüğüm :)

bursalikadifeligelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2011
22
0
Merhaba kızlar :)
Çok kilom olmamasına rağmen hep balıketli biriyim ve bugüne kadar denemediğim zayıflama yöntemi kalmamıştı. Ne spor salonları, ne listeler hiçbir şey kar etmedi.
Ta ki 1.5 ay önce 2 günde 1 kilo aldığımı farkedene ve sadece akşamları yemek yemeyi keserek zayıflayan bir arkadaşımı görene kadar...
İnanır mısınız kızlar her şeyi yiyorum (ekmek hariç), sadece biraz şekeri azalttım ve akşam 7'den sonra çok ekstra bir durum çıkmazsa bir şey yemeyerek (çok dayanamadığımda ya biraz meyve ya da bir iki tane form bisküvi dışında ) 1.5 ayda tam 4 kilo verdim.

Belki hayatımda ilk defa böyle sindire sindire kilo veriyorum. Çok fazla spor yapamıyorum çünkü spor yapamayacak kadar yoğun bir programım var. Sadece bir ihtimal haftada 2 gün falan spora gitmeyi planlıyorum. Çünkü gram gram da olsa kilo vermeye devam ediyorum ve bu durumdan o kadar memnunum ki.

67 kilodan 63 kiloya düştüm ve halimden, gidişatımdan çok memnunum. Diyeceğim o ki gerçekten biraz boğazı tutmak gerekiyormuş. Ben ki geceleri acıkan ve yemekten geri kalmayan bir insanken şimdi bu duruma o kadar alıştım ki midem bile küçüldü istesem de yiyemiyorum.

Siz de benimle kilo vermek isterseniz her gün ne yediğimizi burda paylaşabiliriz :)

merhabalar hoşgeldin :))

tecrübelerini ve yediklerini bizimle paylaşırsan hem sana yorumlar yaparız hem biz de bir şeyler öğrenmiş oluruz di mi ama :))

bu arada 4 kilo çok iyi! tebrik ederim. devamı gelir inşallah...

Teşekkür ederiiim :)
Tabi bu süreçte benim de yemeyi abarttığım günler oldu ama ertesi günü birazcık daha az yiyerek günü kurtarmaya çalıştım.
Sıradan bir günde yediklerim:
Sabah bazen bir kase Nesfit, bazen 1 - 1,5 dilim etimekle peynir, zeytin vs.
Öğle mutlaka sıkı bir yemek yiyorum (ekmeksiz) çorbası, yemeği, pilavıyla. Hatta bazen peşine tatlı bile yiyorum :)
Akşam daha hafif yemeye özen gösteriyorum tek çeşit yemek, biraz salata veya kocaman bir tavuklu salata yapıyorum kendime. Göğüs etini yağ koymadan tavada pişiriyorum, güzel bir salata hazırlıyorum marul, domates vs. biraz zeytinyağı gezdiriyorum limon veya nar ekşisi, üstüne de tavuklarımı attım mı süper doyurucu bir yemek oluyor.
Gece her zaman acıkmıyorum ama dayanamadığım yerde iki dilim falan elma yiyorum meyveyle pek aram yok malesef.

Şimdilik iyi gidiyor bakalım pazartesi yine tartılacağım kilo vermişsem yazarım :)
Bu arada sadece pazartesileri tartılıyorum çünkü gün içinde bile kilom değişebiliyor. Sabah 63.4 falanken akşama doğru 65.1 gördüğüm olmuştu bu durum tabi sinir bozucu o yüzden sadece pazartesi sabahları kalkıp, tuvalete girip çıktıktan sonra tartılıyorum :)

X