Bölgesel İncelme Ben ve göbeğim!!!

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

magicat

tam zamanlı anne
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
5.099
18.169
Hayatım boyunca zayıf bir insandım, hala da öyleyim. 61 kilo ile doğuma girmiş insanım. Tek sorunum can simidi bölgem. Hep 36 bedendim, bu hafta 36 beden pantolon sıktı ama aldım yine de eriyecek bu göbek diye.

Şimdi hiç spor yapmayan bir insandım kas falan yok bende. Mekik çekemiyorum karın kası olmadığı için. Youtube da karın eritme hareketlerine baktım. Kızların çatır çatır yaptığı hareketleri yapamıyorum. Önce 15 dakikalık aletsiz programlar var bir ay kadar onları yapıp sonra mı karın ve bel hareketlerine geçsem? Bir de göbek zor erir yazıyor her yerde. Ne kadar sürer, nasıl eritilir, bilen var mı?

Soracaklar için şimdiden yazayım, 160 boy, 51 kiloyum.

maşallah kilonuz aslinda fazla degilde leslie var youtubede hem cok eglenceli hemde yapılabilir hareketler benim hoşuma gitti basladim bakalim sizde bir deneyin isterseniz

Başta kendini zorlamadan mekik çek. Günde 15 kere mesela. Sonra 1 haftaa öyle devam et, diğer hafta 20'ye çıkar. Böyle böyle kasların güçlerin.

spor yanında diyet de yapmak lazım bence.

bende de simit oluşmaya başladı. hafif bi çıkıntı var, eskiden dümdüzdü belim ve karnım. erkek arkadaşım karbonhidrat diyetine başla deedi. işlenmemiş şeker yemiyorsunuz yani ve her şeyde var bu karbonhidrat. ben ise tam bir karbonhidrat canavarıymışım. :KK70:

spor bilemiyorum maalesef ama ben asla evde başarılı olamazdım bu tembellikle. imkan varsa bi salona gidin derim.

spor olmadan sekilli karin cok zor maalesef. baslangic seviyelerinden baslarsiniz ama duzenli yapinca cidden alisiliyor. ilk spor denemelerimde nefes nefese bitiremedigim workoutlari terlemeden yapar hale geldim.
sadece karin calisacaksaniz bile isinma yapin mutlaka. kondisyonunuz da artar.

bir de yoga tavsiye ederim. hem eglenceli hem de faydali.

yavaş yavaş alışın dizinizi karnınıza çekin mekik yapamıyorsanız
3-5 derken bir süre sonra o hareketler size yetmeyecek ve daha çok isteyeceksiniz :kahve:

Başta kendini zorlamadan mekik çek. Günde 15 kere mesela. Sonra 1 haftaa öyle devam et, diğer hafta 20'ye çıkar. Böyle böyle kasların güçlerin.

Mekik imkansız, sıfır kas var önce güçlenmeli kaslarım. Boynumu incittim denememde.

spor yanında diyet de yapmak lazım bence.

bende de simit oluşmaya başladı. hafif bi çıkıntı var, eskiden dümdüzdü belim ve karnım. erkek arkadaşım karbonhidrat diyetine başla deedi. işlenmemiş şeker yemiyorsunuz yani ve her şeyde var bu karbonhidrat. ben ise tam bir karbonhidrat canavarıymışım. :KK70:

spor bilemiyorum maalesef ama ben asla evde başarılı olamazdım bu tembellikle. imkan varsa bi salona gidin derim.

Salona gidemem. İşe eşim bırakıyor, akşam eşim alıyor, evim de işim de dağın başında. Bir de 3.5 yaşında çocuk varken zor.
spor olmadan sekilli karin cok zor maalesef. baslangic seviyelerinden baslarsiniz ama duzenli yapinca cidden alisiliyor. ilk spor denemelerimde nefes nefese bitiremedigim workoutlari terlemeden yapar hale geldim.
sadece karin calisacaksaniz bile isinma yapin mutlaka. kondisyonunuz da artar.

bir de yoga tavsiye ederim. hem eglenceli hem de faydali.
Şekilden geçtim düz yeterli. Yoga için de salon lazım sanırım...

Salona gidemem. İşe eşim bırakıyor, akşam eşim alıyor, evim de işim de dağın başında. Bir de 3.5 yaşında çocuk varken zor.

siz de haklısınız valla bilemedim. aslında boya göre kilonuz normal. ben 155 boyum, kilo 49 oldu bu sene.

kısa sürede verirsiniz umarım. :))

Doğumdan mı kaldı göbişiniz yoksa ergenliğinizden beri hep var mıydı?
Eğer normalde de varsa; çok zor gidiyor ve tekrar geri geliyor. :KK43:
Ama Doğumdan sonraysa; biraz sabır ve sporla rahat gider.
En güzeli spor ve mekik. Ama hemen öyle ilk gün 15 tane çekemezsiniz zaten. Yavaş yavaş gün gün arttıracaksınız sonrası çok kolay gelir.
Bir de plank hareketi var, çok faydası var. İnternetten araştırabilirsiniz.

Hayatım boyunca zayıf bir insandım, hala da öyleyim. 61 kilo ile doğuma girmiş insanım. Tek sorunum can simidi bölgem. Hep 36 bedendim, bu hafta 36 beden pantolon sıktı ama aldım yine de eriyecek bu göbek diye.

Şimdi hiç spor yapmayan bir insandım kas falan yok bende. Mekik çekemiyorum karın kası olmadığı için. Youtube da karın eritme hareketlerine baktım. Kızların çatır çatır yaptığı hareketleri yapamıyorum. Önce 15 dakikalık aletsiz programlar var bir ay kadar onları yapıp sonra mı karın ve bel hareketlerine geçsem? Bir de göbek zor erir yazıyor her yerde. Ne kadar sürer, nasıl eritilir, bilen var mı?

Soracaklar için şimdiden yazayım, 160 boy, 51 kiloyum.
O bölgede yağ varsa fazla kilonuz var muhtemelen önce iki üç kilo yağ vermeniz lazım bence,o bölgedeki yağı eritmeden oradaki kasları kuvvetlendiremezsiniz. Kas oranınızı artırıp yağ oranını azaltın.

Doğumdan mı kaldı göbişiniz yoksa ergenliğinizden beri hep var mıydı?
Eğer normalde de varsa; çok zor gidiyor ve tekrar geri geliyor. :KK43:
Ama Doğumdan sonraysa; biraz sabır ve sporla rahat gider.
En güzeli spor ve mekik. Ama hemen öyle ilk gün 15 tane çekemezsiniz zaten. Yavaş yavaş gün gün arttıracaksınız sonrası çok kolay gelir.
Bir de plank hareketi var, çok faydası var. İnternetten araştırabilirsiniz.
Malesef hep vardı :bicak:

Karın kası için mekik değil, yarım mekik daha iyi diye biliyorum, yanılıyor muyum? Yarım mekiği de herkes yapar aslında ciddi bir karın kası lazım değil.

Bir de plank yaparsanız çok faydasını görürsünüz

O bölgede yağ varsa fazla kilonuz var muhtemelen önce iki üç kilo yağ vermeniz lazım bence,o bölgedeki yağı eritmeden oradaki kasları kuvvetlendiremezsiniz. Kas oranınızı artırıp yağ oranını azaltın.
Asıl işe başlayınca 53 oldum, 2 kilo verdim, sorun şu ki hep oturarak çalışıyorum. Yerimden kalkıp tuvalete gitmem bile sorun oluyor bazen, memur Nerede diye ortalığı birbirine katıyor tatlı insanlar :kızgın:

Malesef hep vardı :bicak:
Vücut şeklinizin ötesine pek gidemezsiniz aslına bakarsanız ama yoğun çalışmayla bi ihtimal düzeltilebilir diye düşünüyorum.. 160 boya 51 kilo çok da az bi kilo sayılmaz aslında bi 3 kilo falan yağdan verseniz gider diye düşünüyorum..

X