ben mi suçluyum karşı taraf mı?

ronniee

bos yapma
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2018
131
38
merhaba iki gun once internet sitesinden bir kedi ilani gordum ilanda ucretsiz sahiplendirme diyor ve aciklama da mama vs herhangi bir sey yazmiyordu ve esimle birlikte teslim alacagimiz eve gittik adam birkac kediye bakiyo vs bilgiler verdi kalktik eve getirdik tüm eşyalarını aldık birkac saat sonra arayip biz ucretsiz dedik fakat gonlunuzden ne kadar koparsa mama alacagiz dediler biz de cuzi bir miktar gonderdik ve bize bu kadar mi gonderdiniz boyle olmaz 10kg mama parasi istediler 3000 kusur yapiyor biz de ilanda boyle bir sey yazmadigini ya da evine gittigimizde bize boyle bir sey denmedigini u yuzden kabul etmedigimizi soyledik fakat taciz eder gibi surekli arayip engelledigim numaralardan arayip tehdit ediyor baska numaralardan arayip 100 kg da alsaniz o kediyi size birakmicam konum aticaksiniz karakola gidecegim yoksa diyor boyle bir durumda hangi taraf hakli sizce elimde tehdit mesajlarinin goruntuleri de var

Dolandırmaya çalışıyorlarmış gibi geldi bana. Mesajlaşmalarınız duruyor mu?

Tabii ki de karşı taraf suçlu hiçbir şey yapamaz rahat olun siz hiç para gondermemeliydiniz alistirmissiniz

Şöyle ki cins kediler maalesef parayla satılıyor. Ücretsiz sahiplendirme yazıyorlar ama başka bir şey parası adı altında o parayı alıyorlar. Karşı taraf bunu bildiğinizi sizin de ücretin üzerine yatmaya çalıştığınızı düşünmüş bence. Yani bu işler böyle. Kimse kimseye ücretsiz babasının hayrına cins kedi vermiyor.

Şöyle ki cins kediler maalesef parayla satılıyor. Ücretsiz sahiplendirme yazıyorlar ama başka bir şey parası adı altında o parayı alıyorlar. Karşı taraf bunu bildiğinizi sizin de ücretin üzerine yatmaya çalıştığınızı düşünmüş bence. Yani bu işler böyle. Kimse kimseye ücretsiz babasının hayrına cins kedi vermiyor.
tabi ki oyle bir niyeti olan ya da olanlar tabi ki var ama dogrusu telefonda konusurken soylemedi evine gittik soylemedi alip gidince soylemesi kabul edilebilir degil

Tabii ki de karşı taraf suçlu hiçbir şey yapamaz rahat olun siz hiç para gondermemeliydiniz alistirmissiniz
evet su an ki aklim olsa onu bile gondermem alisveris bile alip verilen bir sey ilanda yazmıyor eve gidiyorum soylemiyor kendi evime dondugumde kediyi geri verin diyor

tabi ki oyle bir niyeti olan ya da olanlar tabi ki var ama dogrusu telefonda konusurken soylemedi evine gittik soylemedi alip gidince soylemesi kabul edilebilir degil
Sizin teklif edeceğinizi düşünmüş bence. Salağa yatıyorsunuz sanmış. Yani satılması ve bunun kılıfına uydurularak yapılması bence de çok yanlış ama işte ücretsiz al kardeşim büyüt diyen de yok. Keşke sokaktan bir canı sahiplenseydiniz

Sizin teklif edeceğinizi düşünmüş bence. Salağa yatıyorsunuz sanmış. Yani satılması ve bunun kılıfına uydurularak yapılması bence de çok yanlış ama işte ücretsiz al kardeşim büyüt diyen de yok. Keşke sokaktan bir canı sahiplenseydiniz
ben de boyle düşünüyordum fakat kuzenim ablam da dahil bu sekilde sahiplendiler mama ya da baska bisey istemediler sakin verme bisey dediler

X