Bel oyuntusu nasıl oluşur

Mavikelebenk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2021
1.023
863
Selam arkadaşlar. Bir süredir spora gidiyorum fakat bel kısmımda hiçbir değişiklik göremedim. Dümdüz kalas gibi. Yağ oranım kas oramına göre daha yüksek. Bel oyuntusu oluşturmak için spesifik bir hareket mi yapmak gerekiyor? Yoksa genetik mi bilemedim 🫠 şuanki halini yükledim

Selam arkadaşlar. Bir süredir spora gidiyorum fakat bel kısmımda hiçbir değişiklik göremedim. Dümdüz kalas gibi. Yağ oranım kas oramına göre daha yüksek. Bel oyuntusu oluşturmak için spesifik bir hareket mi yapmak gerekiyor? Yoksa genetik mi bilemedim 🫠 şuanki halini yükledim
Biraz genetik ama twist hareketi etkili diye biliyorum

Bel çalışırken ağırlık kullanmayın, oblikler ağırlıkla beraber kalınlaşır. Side plank, russian twist, bicycle crunch gibi egzersizler bel oyuntunuzu ortaya çıkarır. Bir de bu biraz genetiktir, mesela Adriana Lima’nın beli kütük gibi dümdüz. Turunc chemist Turunc chemist Mavikelebenk Mavikelebenk

Bel çalışırken ağırlık kullanmayın, oblikler ağırlıkla beraber kalınlaşır. Side plank, russian twist, bicycle crunch gibi egzersizler bel oyuntunuzu ortaya çıkarır. Bir de bu biraz genetiktir, mesela Adriana Lima’nın beli kütük gibi dümdüz. Turunc chemist Turunc chemist Mavikelebenk Mavikelebenk
Yaa genetikse pek uğraşmaya değmez gibi geldi:)

Gayet de o oyuntu oluşuyor ben dumbell ve direnç lastiği çalışıyorum 1 kg lık dumbel ile başladım şuan 2 şer kglıklara çıktım Ergin Kırbaç'ın 40 dk lık videosunu yapıyorum şuan düzenli oldukça inceldi daha çok oyuntu için kg artırmam gerekiyor sanırım biraz daha çalıştıktan sonra 3 kglık ile bele çalışacağım inşallah genetiklikle alakası yok yağ oranınız yüksekse haliyle olmaz o yağı eritmeniz lazım ki şekillenmeye başlasın göbeğimdeki yağ oldukça gitti kıvrım ortaya çıkmaya başladı

Nerden yağ yaktığınız önemli, bünye meselesi. Ben insülin direnci olanlara göre bir beslenme uygulamıştım bir kaç yıl önce, o zaman bel oyuntum oluşmuştu sporsuz

theblackswan theblackswan bana da bi el atsanız :) 38 yaşındayım, yıllardır bazen ara versem de düzeli spor yaparım. 51 kiloyum. Boyum 1,59. Pantolon bedenim 32-34. Tartılarda yağ oranım %20-21 arası bir rakamda çıkıyor. Spor eğitmenim normal diyor yağ oranım için. Ancak gel gör ki belim 68 cm :))) Kavisli, güzel bir oyuntusu yok. Ben vücudum böyle deyip peşini bıraktım ama var mıdır bi yolu yöntemi ?

Genetik maalesef bel oyuntusu .
Ama egsersizle daha iyi gözükebilir.
Bel ve karın için antrenman yapman gerekiyor düzenli

X