Uyku Problemi Bebek nasıl odasında uyumaya alıştırılır?

wanderingstar

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
1.027
1.381
Merhaba hanımlar 20 aylık oğlum var yaklaşık 7-8 aylıktan beri beraber uyuyoruz yatağımda. Önceleri eşimle üçümüz uyurduk 5 aydır falan da eşim oğlanın yatağına geçti. Tek kişilik yatak olduğu için (korumalıgı da var gerçi ama) düşer diye korktuk yatırmadık. Geçen ay denemelerimiz oldu ama sürekli uyanıp yanımıza geldi uykusu bölündü uyumadı uyutmadı vs. Biz de eski düzene döndük. Odası olduğunu yatağı olduğunu biliyor aslında ama bana aşırı düştü ve artık eş ilişkisine zarar verecek diye düşünüyorum. Ayrıca kendi bireyselliğine de alışsın istiyorum.Benzer durum yaşayan ya da tavsiyesi olan varsa cevapları bekliyorum şimdiden teşekkürler

Vallaha benim önerebilecegim bir metod yok su an. Iki oglumu aksamlari yataklarina yatiriyorum sabah bi baktim ikisi de yanimda yatiyor. Bir sol tarafimda bir sag tarafimda uyuyorlar mısıl mısıl. Yaşlar 4 ve 6 bu arada 😅 halbuki bir güzel oda yaptim onlara. Simdi olsun istedikleri süre gelsinler diye biraktim

Yaşamadım ama birkaç önerim olabilir.
Odasını sevdiği şeylerle süsleyin, özendirin.
Ve gece uyanmalarında ne olursa olsun onu sizin yatağınıza almayın, siz onun odasına gidin, yanına veya yere yatın. Ama hep o odada👍🏼
Birkaç gün yorucu olur ama alışır

Benim ufaklık da nadir de olsa yanımıza gelir ama keyfi oluyor ben alıyorum yatağa hoşumuza gidiyor 😊
Eğer kendi odasında yatamasaydı ben bunları denerdim.

Ben çok daha erkenden yataklarında yatırdığım için hiç zorlanmamıştım,ne kadar huysuzlansa bile düzene alışınca benimseyecektir kendi yatağını,sizden ayrılmak zor geliyordur ,minik o annesi🥰

Israrla yatağına yatırın, yanınıza gelse bile. Bir süre sonra alışıyor zaten. Mümkünse bir uyku oyuncağı edinip onunla uyutun. Uyandığı zaman onu yanında görünce rahatlar.

Benim çok bilgim yok ama kızkardeşim oğlunun yatağına kendi giydiği bir pijama,kazak,tişört koyuyordu.O şekilde alışmıştı.
Yıkanmış olmasın.Giyilmiş,sizin ten kokunuz sinmiş olmalı.

Neden sonra yaniniza aldinizki yataktan duser falan sacma olmus gerekli onlemi alirdiniz buyudukten sonra ayirmak cok zor alismasi icin her geldiginde geri goturmeniz gerek bize pedagogumuz oyle soylemisti ne olursa olsun yataga almayacaksiniz sabredip orada uyumasi gerektigini anlayana kadar biraz mucadele ve uykusuz geceler ama sonrasi da alisiyor

Neden sonra yaniniza aldinizki yataktan duser falan sacma olmus gerekli onlemi alirdiniz buyudukten sonra ayirmak cok zor alismasi icin her geldiginde geri goturmeniz gerek bize pedagogumuz oyle soylemisti ne olursa olsun yataga almayacaksiniz sabredip orada uyumasi gerektigini anlayana kadar biraz mucadele ve uykusuz geceler ama sonrasi da alisiyor
Teşekkür ederim şöyle oldu aslında korkuluğa güvenemedik gece tırmanır düşer falan diye o zaman tam bilmiyordu yataktan inmeyi vs 15 aylıktı. Korkuluğun üstünde 18 ay üzeri kullanır yazıyordu o yüzden bekleyelim bari dedik . En önemlisi sabır dediğiniz gibi 🙏🏻

Ben çok daha erkenden yataklarında yatırdığım için hiç zorlanmamıştım,ne kadar huysuzlansa bile düzene alışınca benimseyecektir kendi yatağını,sizden ayrılmak zor geliyordur ,minik o annesi🥰
Ah zaten o uykudan uyanıp yanıma gelmiş haline kıyamayıp sarılıp yanıma alıyordum ama yapmamalıyım demek ki :KK43: Israr edeceğiz artık teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

X