Bebeğinde Seboreik egzama olanlar

oceanseda

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2011
24
2
Merhaba,bebeğim de son bir aydır kafasında konaklar oluşmaya başladı daha sonra o konaklar yerini sarı kabuklu yaraya çevirdi bi çeşit egzama doktor kadolin şampuan verdi çok keskin kötü bi kokusu var bir damla sürüyorum korkuyorum da içinizde kullanan var mı acaba veya bilgi sahibi olan

Canım benim kızımda da aynı şeyler oldu. Hindistan cevizi yağı sürüp yarım saat beklettim. Sonra duşta yıkayıp iyice durulayıp arkadan gazlı bezle sildim… tek seferde bile inanılmaz fark ediyor… benimkinin kaşında bile vardı. Şu şekildeydi… mustela şampuanla geçti. Geçmezse, mustela stelatopia şampuan dene. Zeytinyağı, masaj yağı tarak falan kullanıyordum bana mısın demiyordu. En güzeli hindistan cevizi yağı+gazlı bez ikilisi
IMG_5805.jpeg

Sacli deride konak cok olasi bir durum, net ve kesin cozumu saci traş ettirmek böylece sacli deri hava aldigi icin rahatlıyor.

Sacina kıyamam diyorsaniz her banyodan once krem, zeytinyağı vb urunlerle nemlendirip banyodan sonrada konak taragıyla konaklari kaziyacaksiniz.

merhaba bebegim bir aylikken egzama oldu ayni sizin bebeginiz gibi kaslari kafasi yuzu ve gosundede bu tip egzama oldu doktora goturdum nemlendirici sur dedi bende gecer zanetim bir ay nemlendirici kulandim aksine alevlendiriyordu sonra doktor cildiyeye yonlendirdi orda bana bir nemlendirici ve jel yazdi ve kortizonlu kirem bir ay kulandim egzamasi gecti ama doktorun bizi cildiyeye yonlendirmesi bes ayi buldu cunku ben kanada yasiyorum burda aile hekimi seni yonledirmeden cildiyeye gidemiyorsun simdi bebegim dokuz aylik egzamasi gecti sadece doktorun onerdigi nemlendiriciyi banyodan sonra kulaniyorum istiyorsan sana resmini atarim orda varsa alirsin

Merhaba,bebeğim de son bir aydır kafasında konaklar oluşmaya başladı daha sonra o konaklar yerini sarı kabuklu yaraya çevirdi bi çeşit egzama doktor kadolin şampuan verdi çok keskin kötü bi kokusu var bir damla sürüyorum korkuyorum da içinizde kullanan var mı acaba veya bilgi sahibi olan
Merhaba, benim kızımda da vardı. Doktorum Bioderma Seboreik önleyici krem kullanmamı önerdi günde 3-4 kez sürdük yönlendirmesi ile.3-4 güne geçti tekrarlamadi (yüzü için). Kafa derisi içinde zeytinyağı sürüp 20 dk bekletip sık bir tarakla alıyorum geçiyor.

X