Bebeğime bir şey oldu

Hepinize teşekkür ederim. Hiç kendimde değilim. Toparlanamıyorum. Omuriliğinde tümör tespit edildi. Doktor sinirlere zarar vermediğini büyük ihtimalle ağrı yaptığından dolayı öyle oturduğunu ve bebeğimin hipotenik olmadığını söyledi. Ameliyatla tamamen kurtulacağından fakat asıl sorunumuzun da bu olmadığından bunun genetik kökenli bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için genetik test yaptırmamız gerektiğini ve bu testin de 1 ay sonra çıkacağını söyledi. 😔 Ayrıca erken fark edip müdahale etmemiz de ayrı bir şans. 😔 3 hafta sonra ameliyat tarihi😔 Bol bol dua edin bana. Ne olur genetiği temiz çıksın ne olur ameliyatı iyi geçsin bebeğime dua edin 😭😔 Allah rızası için duaaaaa 😭
Cok cok gecmis olsun ne iyi yapmissiniz da turkiye'ye gitmissiniz hemen. Sayenizde insallah zamaninda teshisle hicbir sey olmayacak. Hipotonik olmamasi iyiye isaret, hipotoni cogunlukla genetik hastaliklarla birlikte goruluyor. Bizleri gelismelerden haberdar edin lutfen. Dualarimiz sizinle allah yardimciniz olsun.

Gördünüz mü doktor Allah'ın belası mıymış değil miymiş? Bebeğin omuriliğinde tümör tespit edilmiş. O doktora güvenseydi geç tanı alacaktı.
Siizn gibilerin sorunu bu işte.Begenmezsin ,guvenmezsin başkasına gidersin.Hemen bela okuma,beddua etme...Ben doğru yanlış demiyorum zaten .Sanki biz de sürekli doğru teşhis alıyoruz.Ama soylemimiz bu degil.Konu sahibinin de bebeğine geçmiş olsun

Siizn gibilerin sorunu bu işte.Begenmezsin ,guvenmezsin başkasına gidersin.Hemen bela okuma,beddua etme...Ben doğru yanlış demiyorum zaten .Sanki biz de sürekli doğru teşhis alıyoruz.Ama soylemimiz bu degil.Konu sahibinin de bebeğine geçmiş olsun
Herkes her doğruyu yapamıyor bu kadar da kasmayın bence bu da iç ses gibi bir şey sadece buraya yazdı gidip de yüzüne söylemedi ya gerçekten de bela olacaktı başka yere gitmeseydi

Hepinize teşekkür ederim. Hiç kendimde değilim. Toparlanamıyorum. Omuriliğinde tümör tespit edildi. Doktor sinirlere zarar vermediğini büyük ihtimalle ağrı yaptığından dolayı öyle oturduğunu ve bebeğimin hipotenik olmadığını söyledi. Ameliyatla tamamen kurtulacağından fakat asıl sorunumuzun da bu olmadığından bunun genetik kökenli bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için genetik test yaptırmamız gerektiğini ve bu testin de 1 ay sonra çıkacağını söyledi. 😔 Ayrıca erken fark edip müdahale etmemiz de ayrı bir şans. 😔 3 hafta sonra ameliyat tarihi😔 Bol bol dua edin bana. Ne olur genetiği temiz çıksın ne olur ameliyatı iyi geçsin bebeğime dua edin 😭😔 Allah rızası için duaaaaa 😭
Çok geçmiş olsun. Doktor olumsuz konuşmamış bence buna sevinmeliyiz. Iyi ki tek doktorla kalmayıp buralara kadar gelip baktırmışsınız bebeğinize.

Genetik kaynaklı çıkarsa ne olacakmış peki? Önemli olan şey hastalığına erken tanı konarak tedavi edilecek olmasi değil mi?

Kızlar 8.5 aylık bebeğime bir şey oldu bir kaç haftadır oturunca bacaklarını iki yana kocaman açarak oturuyordu son bir haftadır oturunca beli kambur öne eğik oturuyor. Düz oturtunca dizini kırıyor elleriyle destek alıyor 😓😣 doktorlar hiç bir şey anlamadılar hiç bir şey yapmadılar. Sadece doktorun bana dediği bebeğin bacakları ve eklemleri esnek fizyoterapi gerekeblir. Yani bunu söyleyip gönderdiler çok çaresizim. Başka doktora da götüreceğim. Ne oldu bebeğime birden bire 🤧 (Dünyanın en mükemmel insanı değilseniz beni yargılamaya gram hakkınız yok!)
Bulunduğunuz ülkedeki doktora/doktorlara güvenmiyorsanız Türkiye’den en azından online randevu talep edebilirsiniz. En azından içiniz rahatlar diyecektim ki
Çok geçmiş olsun son yorumu sonradan okudum. Çok şükür ki ameliyatı var dualarım sizinle 🙏🏻

Herkes her doğruyu yapamıyor bu kadar da kasmayın bence bu da iç ses gibi bir şey sadece buraya yazdı gidip de yüzüne söylemedi ya gerçekten de bela olacaktı başka yere gitmeseydi
Bir yanınızla haklısınız.Ortada canı yanmış bir anne var.Ama sanırım ben bu tür platformlarda doktor , hemşire ve öğretmenlere hakaret veya bu tür sözler soylenmesinden bıktım. Geçen de bir konu da öğretmen için o da kendini sevdirseymis hıyar yazmış bir üye.Bunyene fazla geliyor artık bazı şeyler.Yojsa Kendi ailesiyle, arkadaşıyla,eşiyle konuşurken söylenip geçmiş bişey olsa neyse dersin....

Böyle durumlarda kişinin yerinde olmadan yorum yapmamak lazım. Söz konusu evladının sağlığı olunca insan her şeyi yapabilir. Ki kadın doktorun kasıtlı ihmalkarlığı konusunda da haklı çıkmış. Sağlık bu hafife alınmaz.

Ahhh yüreğim acıdı, sizi hiç düşünemiyorum bile.. inşallah ameliyatla kurtulursunuz herseyiniz tertemiz çıkar acil şifalar diliyorum

Çok geçmiş olsun, bebeğinizin durumuna çok üzüldüm. İyi ki buraya yazmışsınız ve üye yorumlarını dikkate alıp gelmişsiniz Türkiye'ye🙏 İnşallah sonuçlarınız temizdir ve ameliyatı da kolayca geçer gider. Bebeğinize acil şifa, sizin de kalbinize ferahlık diliyorum 🌸

Çok geçmiş olsun. Doktor olumsuz konuşmamış bence buna sevinmeliyiz. Iyi ki tek doktorla kalmayıp buralara kadar gelip baktırmışsınız bebeğinize.

Genetik kaynaklı çıkarsa ne olacakmış peki? Önemli olan şey hastalığına erken tanı konarak tedavi edilecek olmasi değil mi?
Genetik kaynakli ise cogunlukla bir sendrom beraberinde geliyor ve baska sonuclari da oluyor maalesef. Tam tedavisi ise mumkun olmayabiliyor.

Genetik kaynakli ise cogunlukla bir sendrom beraberinde geliyor ve baska sonuclari da oluyor maalesef. Tam tedavisi ise mumkun olmayabiliyor.
Genetik hastalıkların maalesef ki şu anda uygulanabilir bi tedavisi yok. Ama aslında tedavi bulundu ama yaygın uygulanmıyor. CRISPR-Cas9 tekniği kesin kullanıma geçse diye dua ediyorum. Muhteşem bir buluş. Genetik anlamda sorunlu kromozoma dışardan direkt müdahale ediliyor ve o kromozomda eksiklik varsa makas gibi bir teknikle eksik gen tamamlanıyor. Fazlalık varsa da fazla geni kesip alıyorlar bu teknikle.

X