Başka Bir Ülkede Yaşamak

masalak

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2019
302
339
30
Selam arkadaslar,
29yasinda bekarım,üç senedir de bankanin ic kontrol, teftiş, kredi bölümlerinde çalıştım hâlâ da çalışıyorum. Fakat maaşim piyasa ve banka sektörünü düşünürsek iyi bi seviye de fakat son zamanlardaki ülkenin durumu, maaşiniz ne kadar yüksek olsa da yaşam standartlari değişmiyor giderler kira da bi okadr artiyor. Hem kariyer açisindan hem de dil seviyemi yukselkmek icin ve de banka sektörünün insan bünyesinde yarattigi arşırı yüksek stress durumu beni yurtdışında bir iş bulup birkac sene başka bir ülkede yaşamak istiyorum.Bu zaman kadar çok istedim ama cesaretim yoktu ve depresyon zamanlarım oldu. Tabi ailem sıcak bakcaklarini düşünmüyorum.Çünkü onlara göre güzel bi isim var tam evlencek zamanlarım bu nedenle yurtdışında çalışma fikrime karşı çikacaklardir. Tabi iş bulmak, kalcak yer bulmak kolay olmuycak ama bir dönem böyle bir hayalimi gerçekleştirmek de istiyorum. Siz benim yerimde olsaydiniz ne yapardınız?

Ben olsam çalıştığım yerden referans alır giderdim
Eğitiminiz var
Yüksek lisans falan kovalayabilirsiniz.

Yasınız gereği evlen deseler de yurt dışına gitmeniz evlenmeye engel değil ki

Orada daha vasıflı insanlar tanışma ihtimaliniz de artacak

kısacası ; gidebiliyorsanız gidin.

Bu arada konu bdv lik sanki Mune Mune

Ben olsam kesinlikle imkanım varsa giderdim..
Şu an Türkiye şartlarında maaşınız ne kadar iyi olursa olsun, hiç durmayan bir artış söz konusu,
Siz iyi olsanız bile çevrenin iyi olmayışı, kısacası ülkenin durumu yine tüm ülkedeki vatandaşın psikolojisini etkiliyor.
İmkanı olanların canı gönülden gitmelerini isterim.

Hiç düşünmeyin gidin. İçinizde kalmasın. En kötü sevmezsiniz dönersiniz ne olacak ki. Henüz sadece kendinizden sorumlusunuz eş yok çocuk yok. Şimdi denemezseniz ileride pişmanlık duyarsınız

BAna kalsa herkes yurtdisina cikma imkani olsun gitsinlr ve ona gore kiaslama yapabilsinler yani dogru bir kiyaslama. Yanliz sunu da unutmayin. Gideceginiz yerde sizi kimse beklemiyor. Istediginin bir is bulmaniz cok zor hatta imkansiz cunku o ulke de deneyiminizin olup olmadigi soruluyor. Ama diyorsaniz ki ben sadece Ingilizcemi ilerletme icin gitmek istiyorum ve ne is olsa yaparim(genelde garsonluk yapiyorlar ve aldiklari paralarda yetmiyor, yasadigim yere geliyorlar piril piril gencler ama yaptiklari is garsonluk vs) herneyse eger amaciniz Ingilizce ise ve paranizda varsa hic beklemeyin cikin gelin derim. Eger imkaniniz varsa is yerinizden izin alarak gelin ornegin 1 yil ucretsiz izin gibi birsey. En azindan donsugunuzde bir isiniz olur. Sormak istediginiz birsey olursa cevaplarim.

X