Bana uygun film tavsiyeleriniz var mı???

merhaba çok güzel filmler tavsiye edilmiş en kısa zamanda tüm başlığı inceleyip baştan sona izlemek istemiyorum.

ve 2 tavsiyem var . (daha önce tavsiye edildi mi bilmiyorum )
I'm Sam : Çok güzel bir filmdi
Lagaan: Bollywood filmleri severler için iyi bir film . Sevmeyenler ise bu filmle başlayabilirler. :nazar:

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar,

Ben cinsel içerik olmayan film tavsiyesi istiyorum ama lütfen deşmeyelim neden diye:) Dinle alakalı falan da değil. Sadece hoşlanmıyorum. Dolayısıyla sevişme sahnesi olmayan, açık saçık kıyafetlerin giyilmediği, striptiz sahnelerinden arındırılmış, SİYASİ TOPLUMSAL EĞİTİCİ filmler izlemek istiyorum. Aşk da olabilir.

Mesela AŞK VE GURUR (pride and prejudice)
BABAM VE OĞLUM
VİZONTELE
UTANÇ ( Afganistan'da okumak için uğraşan küçük bir kızın hikayesi)

bu tarz filmler tam benlik...örnek çoğaltabilecek olan arkadaşlarımız var mı?

Bu mesajimin üzerine tam 28 sayfa ilerledik ve tavsiye edilen edilmeyen begendigim filmlerin listesini size sunuyorum:
(en begendigimden en az begendigime dogru bir siralama degildir karisik yazdim. Sadece ilk 5 olmazsa olmazlardan.)

Hayat Güzeldir (life is beautiful)
Hotel Rwanda
Barfi (Hint Filmi)
Pride and Prejudice (2005)
The First Grader
Babam ve Oglum
Dedemin Insanlari
Persepolis
Ölü Ozanlar Dernegi
Yesil Yol
Esaretin Bedeli
English Vinglish
Black (Hint Filmi)
one flew over the cuckoo's nest ( bana biraz agir geldi )
Jane Eyre
Cennetin Cocuklari
3 Idiots
Yüzüklerin Efendisi Serisi
Loving Leah
Gandhi
Tess
Fiddler on the Roof
Oliver Twist
Slumdog Millionaire
Chocolat
Finding Neverland
Danes with Wolves
Cesur (Anime)
How to Train Your Dragon (en sevdigim anime)
Cilgin Hirsiz
Mary and Max
The Pursuit of Happyness
Her cocuk ozeldir
Once
Saving Private Ryan
Kizim Olmadan Asla
The Iron Giant
Bella
Wreck-it Ralp
Ratatouille
A Seperation (ben bunu cok asiri begenmedim, psikolojik acidan fena degil de, daha degisik bitebilirdi.)
benim listeme çok yakın :) güzel zevkiniz varmış beyan :)

Konu sahibi zevklerimiz uyuyor. Afganistanlı kızın o tatlı hali beni de çok etkilemiştir .
Seveceginizi umuyorum.
Bajrangi bhaijaan
Sessiz kizlar bagirmaz filmlerine bakın derim.
İlki hint filmi. Pakistanlı konusamayan bir kızın Hindistan'da kaybolmasini anlatıyor. Selman Khan onu ailesine kavuşturmaya çalışıcak. Sıcacık ve sevgi dolu
Sessiz kizlar bagirmaz ise iran yapımı bir fim. Çocuk istirmarini eleştiriyor. İran yapımı olduğu için zaten sahneler çok dikkatli. Cinsellik içeren bir şey yok.
Film de istismara karşı toplumun umursamazliği, ailelerin sanim daha önemlidir diye kızlara nasıl sessiz kalmalari gerektiğini öğrettiği eleştiriliyor. İçime çok işlemistir bu film

Teşekkür ederim!:) Evet senin dediğini yapıyorum bir yandan google'a yazdım bu daha önce niye aklıma gelmedi, ama bazen çok abuk sabuk filmler de ödül alabiliyor ya ondan olabilir:):):)

Bir zamanlar Anadolu'da filmini haberlerde duymuştum, baktım biraz ürpertici gibi...Şimdi diceksiniz AMANN SEN DEEE, o yok bu yokkk amaaa KORKUNÇ GİZLİ SAKLI TÜYLER ÜRPERTEN ŞEYLER DE BİR SÜRE AKLIMDA KALIYOR ÇIKMIYOR:):):):)

Bir zamanlar Anadolu'da insanı korku derecesinde ürperten şeyler var mı?
Filmin sonunda iğrenç bi otopsi sahnesi var, 20 dk sürüyor

bende senin gibiyim artık midem kalkıyor cinsellik içeren herseyden. Sana tavsiyem anne with an e. Mutlaka izlemelisin seni baska diyarlara götürüyor.:emir_bebek::KK16:

X