Balgamı olan 8 aylık bebeğe ne iyi gelir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

civciv annesii

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
215
212
23
Kızlar ilaca karşı bir anneyim. Balgam ve hırıltı problemimiz var. Nefes alamıyor. Buhar tutuyorum ama sanırım yeterli gelmedi. Yok mu şöyle balgamı söküp atan ciğerlere iyi gelen bir tarif

(Sıcak kekikli suda duş,Buharlı banyo, nane yağlı buhar,pekmez tereyağı gayet iyi geldi. Ateşimdüştü hırıltısı temizlendi. Tam bir iyileşme denemez tabiki de devaö edeceğim düzelene kadar)

Son düzenleme:
Cigerlerine inmiş balgam olduguna göre Bronşit daha kötü zatüre olabilir 8 aylık bebeğe hangi tarif uygun olur bilemedim doktora götürün

Kızlar ilaca karşı bir anneyim. Balgam ve hırıltı problemimiz var. Nefes alamıyor. Buhar tutuyorum ama sanırım yeterli gelmedi. Yok mu şöyle balgamı söküp atan ciğerlere iyi gelen bir tarif

Bu tarifler dediğiniz şeylerde geçmişin ilaçları 😬

8 aylık bebeğin neye nasıl tepki vereceğini bilemeyeceğiniz için hiç girişmeyin. Bende en ufak şeyde ilaç vermeyi uygun bulmuyorum ama günde 3 kere 5 ml serum fizyolojik tutuyorum böyle durumlarda. Baktım olmuyor doktor kontrolüne giderdim. Yemeli içmeli tarif uygulamayın lütfen.

Cigerlerine inmiş balgam olduguna göre Bronşit daha kötü zatüre olabilir 8 aylık bebeğe hangi tarif uygun olur bilemedim doktora götürün
Yurt dışında yaşıyorum. Randevu aldım 1 ay sonraya verdi zaten 1 ay sonra beneğim iyileşir. Eczaneler de zaten ateş düşürücüden başka bir şey vermiyor

Çocuğu zatürre yapmaya mı niyetlendiniz?
Kaldı ki kocakarı ilaçları bebeklere verilmez.
Kocakarı ilaçları dediğiniz şey alternatif tıp oluyor. Çaresiz kalınca yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bugün burda saçma bir bayram olduğu için acile bile gitsem doktor bulamam. Ayrıca zaten ölmeyene kadar da antibiyotik vermiyorlar. Balgam sökücü de hiç bir yerde bulamadık. Zaten her şeyde de çocuklara şak diye ilaç dayanmaz. Pekmez tereyağ bir tatlı kaşığı tavsiye etti bir yakınım. Şimdilik bunu da deneyeceğim. Buhar da veriyorum zaten. Ateşi çok yok 37 derece benim için emdişe edilecek bir seviye değil bu yüzden parestemol tarzı bir ilaç boşu boşuna vermeye gerek yok.Buharlı bir banyoda ılık bir duş aldırdım. Belki de bebeklerini alternatif tıpla büyüten ve bebeklere özel tarifleri ya da sağlam çorbaları olan anneler vardır diye düşündüm. Bu kadar linç yiyeceğim bir mevzu da değil.

Hastahaneye gitmelisiniz cok hizli ilerliyor ve cok zor geciyor.
Merhaba tekrardan güzel bir banyo yaptırdım pekmez tereyağının bu kadar iyi geleceğini düşünmemiştim. Bir de şu bebeklere sürülen nefes açıcı nane yağını kullandım. Mışıl mışıl uyudu. Umarım tekrardan kötülşmez bakalım

Merhaba tekrardan güzel bir banyo yaptırdım pekmez tereyağının bu kadar iyi geleceğini düşünmemiştim. Bir de şu bebeklere sürülen nefes açıcı nane yağını kullandım. Mışıl mışıl uyudu. Umarım tekrardan kötülşmez bakalım

Pekmez tereyagi o mikrobu cozmez hanimefendi siz yine de dikkatli olun. Kendim de denedigim birsey, ne kdr etkili oldugunu biliyorum o aciyi yok etmiyor dili yok derdini anlatamiyor yapmayin nolur

Madem doktora erişiminiz kolay değil şu sarımsaklı yağ tarifini önereceğim.
Ayak altına sürüyorsunuz. Kalın çorap giydirip yatırıyorsunuz. Balgamı attığını söylüyor deneyenler. Benim oğlum da sık bronşit oluyor ama ilaç da kullandığımız için eş zamanlı bilemiyorum ne kadar etkisi oluyor.

Ek olarak doktor randevu gününüz geldiğinde iyileşmiş bile olsa mutlaka gidip bebeğinizin bu halini anlatın. Acil durumda doktora gidemiyorsanız ne yapacağınızı size öğretmesi gerekiyor. Evinize bir nebülizatör cihazı alıp ilaçları bulundurabilirsiniz belki.
Bizim her gittiğimiz tatil ve yolculuk sonrası oğlum bronşit oluyor ve yabancı yerlerde doktora da gidemiyoruz. Hemen tedavisine kendim başlıyorum.

(Sıcak kekikli suda duş,Buharlı banyo, nane yağlı buhar,pekmez tereyağı gayet iyi geldi. Ateşimdüştü hırıltısı temizlendi. Tam bir iyileşme denemez tabiki de devaö edeceğim düzelene kadar)
Vaktınde goturup kucuk bır vensolım tarzı ılacla atlatmak varken bu gıdısle azro tarzı antıbıyotık almak zorunda kalırsınız. 7 yasındakı herseyı yıyebılem oglum bıle ılacsız sokemedı cıgere ınmedıgı halde.
Ilaca karsı olmak hıc ılac vermemek degıl aksıne luzumu olmadan herseye ılac vermektır.

Ayak altına sürüyorsunuz. Kalın çorap giydirip yatırıyorsunuz. Balgamı attığını söylüyor deneyenler. Benim oğlum da sık bronşit oluyor ama ilaç da kullandığımız için eş zamanlı bilemiyorum ne kadar etkisi oluyor.

Ek olarak doktor randevu gününüz geldiğinde iyileşmiş bile olsa mutlaka gidip bebeğinizin bu halini anlatın. Acil durumda doktora gidemiyorsanız ne yapacağınızı size öğretmesi gerekiyor. Evinize bir nebülizatör cihazı alıp ilaçları bulundurabilirsiniz belki.
Bizim her gittiğimiz tatil ve yolculuk sonrası oğlum bronşit oluyor ve yabancı yerlerde doktora da gidemiyoruz. Hemen tedavisine kendim başlıyorum.

Kesınlıkle. Bır nebulizatör, serum fizyolojık ve vensolın tarzı ılac sart evde. Doktor tavsıyesı ıle biz hep bu skeıl yaparız. Önce serum tutulur, ıyılesme gozukmesse vensolın serumşa karıstırılıp verılır

Vaktınde goturup kucuk bır vensolım tarzı ılacla atlatmak varken bu gıdısle azro tarzı antıbıyotık almak zorunda kalırsınız. 7 yasındakı herseyı yıyebılem oglum bıle ılacsız sokemedı cıgere ınmedıgı halde.
Ilaca karsı olmak hıc ılac vermemek degıl aksıne luzumu olmadan herseye ılac
Kesınlıkle. Bır nebulizatör, serum fizyolojık ve vensolın tarzı ılac sart evde. Doktor tavsıyesı ıle biz hep bu skeıl yaparız. Önce serum tutulur, ıyılesme gozukmesse vensolın serumşa karıstırılıp verılır

Pekmez tereyagi o mikrobu cozmez hanimefendi siz yine de dikkatli olun. Kendim de denedigim birsey, ne kdr etkili oldugunu biliyorum o aciyi yok etmiyor dili yok derdini anlatamiyor yapmayin nolur
Kızlar o kadar şaşırdım ki yazdıklarınıza. Sakin olun ❤️ Ben evladımı tabiki de hepinizden çok düşünüyorum❤️ Cevap verip düşündüğünüz ve endişelendiğiniz için çok teşekkür ediyorum 🌸 Bebeğim bugün gayet iyi. Her şeyi ilaçla kurtarmaya omkadar alışmışız ki 😨 Ben sizi çok iyi anlıyorum Türkiyedeyken hastalandığımda asla iyileşemiyordum hastaneye gitmeden. Ama merak etmeyin burada gerçekten öyle değil ☺️ Kimse evime gelip gitmiyor eşim insanlarla iç içe bir işte değil ve ben pek misafirliğe de gitmiyorum en fazla parka giderim bu yüzden beneğim sadece rüzgardan biraz üşüttü. Kötü bir virüs asla değil. Yani bu demek oluyor ki biraz da bebeğimizin bağışıklığının güçlenmesi için ona şans vermeliyiz. Evet ben de endişelendim ilk aklıma hastane geldi ama inanın bana hastaneye gitmek tam bir işkence ki zaten bahsettiğiniz ilaçları burada bebeklere vermiyorlar. Yalnızca buhar veriyorlar ki benim zaten buhar makinem var. Güzel bir duş sağlıklı yiyecekler tereyağı ve pekmez. İnanın bana bebeğim şuan çok iyi. Düne göre iyileştiğini görebiliyorum ateşi hiç kalmadı ve öksürüğü de geçti çok arada hafif bir hırıltı var ve o da geçecek. ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X