Bağırsak parazitleride kilo alımını etkiliyor !

pitircikkiz

Dalgalan sende şafaklar gibi ey şanlı hilal !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2011
511
161
Kızlar bugün bir yerde okudum çeşitli bağırsak parazitleri varmış.Bunlar
-Askaris
-Oksiyur (kıl kurdu)
-Giardia
-Tenya(şerit)
Belirtiler :
ASKARİS : Belirtiler;
Kolik şeklinde karın ağrısı
Bulantı,kusma
Iştahsızlık
Allerjik döküntü(kurdeşen)
Ağızdan-burundan parazitin çıkması,gaitada görülmesi
Nadiren zatürre (löffler pnömonisi)
Bağırsak tıkanıklığı
KIL KURDU : Belirtiler;
Genelde çok fazla belirti vermez.
En sık görülen belirti anüs etrafında özellikle geceleri artan şiddetli kaşıntı
Burunda kaşıntı,diş gıcırdatma
Ishal,karın ağrısı
Iştahsızlık,kilo kaybı
Dışkıda kan
GİARDİA : Belirtiler;
Hastalık kendini 3 şekilde gösterebilir.
a-Hiç belirti vermeyebilir.
b-Akut ishal şekli: Sık, sulu, açık renkte bazen yağlı görünümde, kötü kokulu dışkılama ile başlar. Buna halsizlik, kolik tarzında karın ağrısı, karında şişkinlik, kusma,hafif ateş, iştahsızlık eklenebilir.
c-Kronik ishal şekli: Uzun süre devam eden yağlı, kötü kokulu dışkılama, karın ağrısı, karın şişliği ve kilo kaybı ile kendini gösterir.
TENYA: Belirtiler;
Genellikle belirti vermezler. Karın ağrısı, iştahsızlık, kilo kaybı gibi yakınmalar olabilir.
-----Bunların olması için dışkınızda kurtların çıkmasına gerek yok herhangi bir belirti varsa doktora gidin.Ben giardia'dan şüpheleniyorum bende belirtileri onlar.Bu konuya özen gösterelim çünkü TENYA lar eğer çok büyürse ilaçla dökülmüyor ve ameliyatla alınması gerekiyor !! 1-2 metreye kadarda uzayabiliyorlarmış

Bende çiğ etten dolayı kıl kurdu vardı annem sağ olsun bana sabah aç karnıma işkembe corbası limonlu ve sarımsaklı ıcırıyordu yüzde yüz care cunku bana ılaclar fayda etmedı :) kurtlardan kurtuldum ama hala işkembe içerken sadece suyunu tercıh edıyorum :)))

Bende çiğ etten dolayı kıl kurdu vardı annem sağ olsun bana sabah aç karnıma işkembe corbası limonlu ve sarımsaklı ıcırıyordu yüzde yüz care cunku bana ılaclar fayda etmedı :) kurtlardan kurtuldum ama hala işkembe içerken sadece suyunu tercıh edıyorum :)))

İskembeyi nasıl ictin canım ya :KK43: Ben hayatta içemem.Diyetisyene yönlendirildim gerçi

yaa bendede kurt olmasından şüpheleniyorm aslında ama belirtileri ne ki ya ?? bi arkadaşmm dışkında görünür demişti canlı canlı oynuyodu bende demişti(ıyyh ksurua bakmayın bu arada) ya ben sadece kilo alamıyorum ve bazen acıkınca feci karnım ağrıyoo midemde değişik şeyler oluyo acaba kurt olabilirmi ne doktoruna gitmem lazım

Ayy ciddi misiniz ben de kurtulamıyorum
Deneyeceğim
İnş bende de işe yarar
Ama hiç umudum yok

Irtabl bagirsak sendromu da yapiyor.. yillardir 49 kiloyum malesef.. arada kabizlik vs onu da kefirle geciriyorum.. bazi insanlarun bunyesi sanirim bende 10 yil once irtabl bagirsak sendtomu yokkende kilo alamiyordum.. diyestisyene gidip ustune kilo verdim.. ustelik tum testlerim temiz cikmisti.. 10 yil sonra bu bagirsak hastaligi cikti ve hala 49..

X