K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Bademcik ameliyatı acil

Natuurlijk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2011
281
1
Merhaba arkadaşlar,

Büyük ihtimalle bademcik ameliyatı olmak zorunda kalacağım :KK43:
Oldukça büyük sıkıntılar çekiyorum bu konu ile ilgili. Doktoruma sormayı unuttum ama bugün aklıma takıldı. Hastaneler de bu konu hakkında hafta sonu olduğu için bilgi vermiyorlar.

Bademcik ameliyatı fiyatları aşağı yukarı ne kadardır?
Fikri olan varsa lütfen beni bilgilendirsin.

Sevgilerimle.:KK3:

Luckyyyy! Umarım burayı okursun çünkü özel mesaja cevap veremiyorum henüz 100 mesajı tamamlamadığım için.

Merhaba,

Geçen sene Temmuz ayında oldum. Aynı zamanda burnumda deviasyon vardı ve nefes almakta zorlanıyordum, 2 ameliyat aynı anda yapıldı.
Açıkçası yetişkinlerde bademcik ameliyatı biraz daha zor. Ameliyat sonrası oldukça ağrım, acım oldu. Pek birşey yiyemedim, sadece zorla ilaçlarımı içip soğuk su ve dondurma vb şeyler yemeye çalıştım. Kilo kaybettim vs.
Ama tüm bunlara rağmen iyi ki ameliyat yaptırmışım diyorum şimdi. Çünkü ameliyat öncesi sürekli ateşli hasta olan ben şu anda çok şükür hasta olmuyorum. Tavsiye ederim o yüzden :) Sorunuz olursa lütfen çekinmeden sorun.

Sevgiler.

Cook tesekkur ederim.Ne kadar dusuncelisin.
Benim bu sene bademciklerim 7-8 kere sisti.Su an bile sis.3 haftada bir korunma ignesi vuruluyorum.Allahtan bu igneyle yatklara.dismuyorum ve agri olmuyor.Fakat inatla sismeye ve ustu beyazlanmaya devam ediyor.Bu sekilde devam ederse mecbur ameliyat olucam.Ameliyat surecin nasildi?Uzun suren bir ameliyat mi?acinin cok oldugunu biliyorum.,narkozdan cikinca.hemen agri kesici veriyorlar mi.?ve bu iyilesme suresince agri kesici igneler veriliyor mu.,?
Cok soru sordum kusura bakma lutfen

Son düzenleme:
Cook tesekkur ederim.Ne kadar dusuncelisin.
Benim bu sene bademciklerim 7-8 kere sisti.Su an bile sis.3 haftada bir korunma ignesi vuruluyorum.Allahtan bu igneyle yatklara.dismuyorum ve agri olmuyor.Fakat inatla sismeye ve ustu beyazlanmaya devam ediyor.Bu sekilde devam ederse mecbur ameliyat olucam.Ameliyat surecin nasildi?Uzun suren bir ameliyat mi?acinin cok oldugunu biliyorum.,narkozdan cikinca.hemen agri kesici veriyorlar mi.?ve bu iyilesme suresince agri kesici igneler veriliyor mu.,?
Cok soru sordum kusura bakma lutfen

Rica ederim :)

Benim de geçtiğimiz seneler aynı anlattığın gibiydi. Ne kadar zor ve kötü olduğunu tahmin edebiliyorum.
Hep şişlerdi ve sesim kısılıyordu sürekli.
Bence doktor da öneriyorsa eğer mutlaka ol kurtul derim. Ama ameliyattan çıkınca bana küfür etme hehehe :) İlk çıktığında değil ama bir süre sonra ağrısı başlıyor maalesef. Ben ilk neden ameliyat oldum diye kendime küfür ediyordum.
Ameliyat süreci kolaydı, benim iki ameliyat birlikte olduğu için biraz uzun sürdü sanırım 3 saat falandı. Zaten uyutulunca senin için duruyor dünya :)
Odama getirildiğimde rahat rahat konuşuyordum narkozla birlikte. 1 gece hastanede kaldım ve o dönem boyunca serumlu ağrı kesicili bir alet takıldı. Ağrım arttkça düğmeye basıp ağrı kesici verebiliyordum kendime. Ama açıkçası ona rağmen ağrım oluyordu. Hastanedeyken sıvı antibiyotik (bebeklere verilenlerden) ve ağrı kesicilerden verdiler. Hepsi sıvı. Yanlış hatırlamıyorsam 4 saatte 1 alabiliyordum ağrı kesicimi. Eve çıktığım günler biraz kabus gibiydi. Açım ama yemek yiyemiyorum, zorla küçük kaşıklarla dondurma yemeye çalışıyorum, yutkunmak işkence hapşırmak berbat birşey :) Ağrıdan konuşmak bile istemiyorsun. Yaklaşık 10 gün böyleydim. Hepsini açık açık yazıyorum ki benzer süreçten geçersen eğer birşeyler yanlış mı diye düşünme diye. Sonra işime bile kısa sürede geri döndüm, iş yerinde herşeyi püre haline getiriyordum yemek için. Çok katı ekmek gibi birşeyleri bir süre yemek yasak. Sonra hepsinden kurtuldum :)
Zor bir süreç ama sonrası için inan değer, kesinlikle tavsiye ediyorum. Hem bu arada belki senin için daha kolay geçer çünkü kişiye göre değişiyor. Bir diper güzel yanı da baya kilo verdim o dönemde, tüm arkadaşlarım acaba bademcik ameliyatı olsam mı diye düşünüyordu hehehe :)))

Son düzenleme:
Ne kadar ayrintili anlatmissin,supersin.
Tesekkur ederim.
Sonunda rahat ediceksem napalim o agrilara ilacla vs.ile biseklide katlanacagiz.
Hayirli bir hamilelik gecirmeni dilerim.
:KK16:

Son düzenleme:
Ne kadar ayrintili anlatmissin,supersin.
Tesekkur ederim.
Sonunda rahat ediceksem napalim o agrilara ilacla vs.ile biseklide katlanacagiz.
Hayirli bir hamilelik gecirmeni dilerim.
:KK16:

Evet kesinlikle, sürekli çekeceğine bir kere 10 gün kadar çekip kurtulabilirsin bu dertten.
Amerikan Hastanesi'nde oldum ben ameliyatımı. Doktorunu mutlaka dikkatli seç derim, önemli bir ameliyat.
Umarım kısa sürede kurtulur ve sağlığına kavuşursun.
Güzel dileğin için çok teşekkür ederim.

Sevgiler :KK3:

Luckyyy, özel mesajını yeni gördüm tatlım halaözel mesaj gönderemiyorum :KK52:
canım benim 2 ameeliyat birlikte olduğu için biraz uzun sürmüştü. senin sadece bademcik olacak. bence 1,5 saat vs sürer. korkma hiç zaten uyutulacağın için çokk kolay oluyor. ameliyat sonrası sadece biraz sıkıntılı olabilir. o da çok şükür atlatılıyor. sayılı gün çabuk geçer :KK9: hem tamamen iyileşince artık bademcikler şişmeyecek hasta olmayacaksın eskisi kadar ve iyi ki ameliyat olmuşum diyeceksin güven bana
nerede ameliyat olacaksın karar verdin mi?

aklına başka şey takılırsa sor lütfen bana, az kaldı yakında özel mesaj da gönderebileceğim nihayet :KK34:

Yari yil tatilinde ameliyat olmam gerekiyor.Yeni doktordan geldim canim.Ilgine coook teseekur ederim.
Doktor 15 dk. narkoz verip 10 dk. bu isin bitecegini soyledi.Suan nerde olcagima karar vernedim.Bademcikler yine sis bu arada :))))) kafayi yediler iyice.Gelismeleri burdan yazicam sana.Sevgiler.

Yari yil tatilinde ameliyat olmam gerekiyor.Yeni doktordan geldim canim.Ilgine coook teseekur ederim.
Doktor 15 dk. narkoz verip 10 dk. bu isin bitecegini soyledi.Suan nerde olcagima karar vernedim.Bademcikler yine sis bu arada :))))) kafayi yediler iyice.Gelismeleri burdan yazicam sana.Sevgiler.

iyi zamanlama desene :KK34:
süper, yarım saatte bitecek yani
özel sağlık sigortan var mı canım, yoksa ssk mı?

yakında kurtulacaksın onlardan şimdi istedikleri kadar şişsinler
yaz mutlaka canım sevgiler.

iyi zamanlama desene :KK34:
süper, yarım saatte bitecek yani
özel sağlık sigortan var mı canım, yoksa ssk mı?

yakında kurtulacaksın onlardan şimdi istedikleri kadar şişsinler
yaz mutlaka canım sevgiler.

Ozel saglik var canim.Yatarak tedaviyi kapsiyor.Insaallah hayirlisiyla kurtulmak istiyorum.Biktim artik yanii.Hep bitecek bu sefer sismeyecek desemde sonu hayal kirikligi oldu.Mutlaka haber vericem sana.Gorusuruz.

Ozel saglik var canim.Yatarak tedaviyi kapsiyor.Insaallah hayirlisiyla kurtulmak istiyorum.Biktim artik yanii.Hep bitecek bu sefer sismeyecek desemde sonu hayal kirikligi oldu.Mutlaka haber vericem sana.Gorusuruz.

Eğer geçiyorsa ve İstanbul'daysan Amerikan Hastanesi'ni tavsiye ederim canım. Benim doktorum orada. Herşeyi detaylı açıklayan ilgili bir doktor. Bilgiye ihtiyacın olursa yazman yeterli.
Sevgiler.

Selam canim ben luckyyyy

Bugun sabah ameliyatimi oldum.su an evdeyim.Biraz agrim var ama gayet iyiyim:KK16:

Son düzenleme:
X