Evlat Edinme Aynı anda iki çocuk

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

deserve

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
47
31
35
Merhaba arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum

Aynı anda hem kız hem erkek bebeğin sırasına girebiliyor muyuz? Diyelim ki erkek bebekte 3.sıradayım kız bebekte 5inci sırada. erkek bebek sıram daha önce geldi evlat edindim, kız çocuktaki sıramda devam edebilip sıram gelince de kız bebek evlat edinebiliyor muyum?

Aynı anda iki sıraya da girbiliyorsunuz ama ilk hangi sıra gelirse... çoğunlukla erkek bebek sırası daha az oluyor ve farketmez dediğiniz takdirde erkek gelme ihtimali daha fazla. ama hm kız hem erkek sırasında da olsanız iki sıradan birden evlat edinme şansınız yok. anca biri kı biri erkek kardeş de kabul ediyorum derseniz, biri kız biri erkek 2 evlat sahibi olabilirsiniz. onun dışında ilk evladınızı tamamen nüfusunuza geçirmeden ikinci çocuk için bile başvuramıyorsunuz; bu da bekleme süreleri vs yi de hesaplarsanız ortalama 4-5 sene

bir de alternatif olarak koruyucu aileeye de başvurabilirsiniz aynı anda. evlat edinmede mesela kız tercihi yaparken koruyucu ailede erkek tercihi yapabilirsiniz

X