Ayakları Şişen Ve Terleyenler Yazın Ne Giyiyorsunuz ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
yazın ayaklarım o kadar şişiyor ve terliyor ki...ne tip terlik veya ayakkabılar giyebileceğimi hala tam bulabilmiş değilim..aynı sorunu yaşayıp da doğru yolu bulan arkadaşlardan fikir istiyorum..mümkünse resim koyabilirmisiniz ? bu sorunu nasıl hallettiniz...
mesela demir aksesuarlıları giyemiyorum ayağım şişip terlediği için o demirler falan batıyor...bir de ayak terlemesinden dolayı terlik tabanlarının kaygan olması durumu var..bu durum yüzünden kaç defa terlik kayıp ayağımdan çıkmıştır hatırlamıyorum...

ben yazın üstü yüksek olarak plastik parmakarasılar dışında terlik giyemez oldum o tip olanlarını da her zaman her yerde bulup alamıyorum... başka neler giyebilirim...?
terlik alırken nelere dikkat edersek maksimum rahatlığa ulaşırız ?

kabus gibi birde ayagınız büyükse pek secemiyorsunuz ne bulursanız onu benim ayaklarımda bazen bir iki numara büyüyor sabah giydigim ayakkabı aksam olmuyor kabus gibi allahım su yaz bir an önce gecse

evet ya sırf bu yüzden yaz mevsimi hiç gelmesin istiyorum...utanmasam çıplak ayak gezeceğim ama olmuyor ki :KK43:
plastik parmakarası terlikler rahat oluyor ama her ortama ve kıyafete de olmuyor..daha şık olmak gereken ve ayakkabımsı bir ağırlıkta olan terlikler de gerekebiliyor..
sadece terlese yada şişse iyi..bir de şişip terleyince terliklerin bantları da acıtıp yara yapıyor...ha bir de ayakların terden ıslak olduğu için ayak bir de terliğin içinde kayıyor..bazen insanın ayağından kayıp çıkıyor terlikler...

Aynı sorun bendede var,muhtemelen bu yüzden yazdan nefret ediyorumÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookBen babet giyiyorum artık çünkü terlikler ayağımdan fırlıyor,eğer babetlerin altına teri emen taban koydurmamışsam onlarda kayıyor...Acaba maxim el ve ayakta işe yarar mı? Bu arada parmak arasıda giyemiyorum sanki ayağım öne kayacakta parmaklarımın arasından yırtılacakmış gibi geliyor:mymeka:

Aynı sorun bendede var,muhtemelen bu yüzden yazdan nefret ediyorumÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookBen babet giyiyorum artık çünkü terlikler ayağımdan fırlıyor,eğer babetlerin altına teri emen taban koydurmamışsam onlarda kayıyor...Acaba maxim el ve ayakta işe yarar mı? Bu arada parmak arasıda giyemiyorum sanki ayağım öne kayacakta parmaklarımın arasından yırtılacakmış gibi geliyor:mymeka:

canım hangi tip tabanlar teri emiyor..daha doğrusu hangi malzemeden olanlar..kauçuklar mı ?
canım babetler gibi kapalı ayakkabılarda ayaklarının kaymasını önlemek için ayağına ten rengi file çorap deneyebilirsin...hem ten rengi olduğu için yazın çorap giymiş gibi de gözükmezsin...bana biyerden bedava hediye gelmişti 1 çift file çorap...ve nispeten kaydırmadığına şahit oldum yoksa 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.. ama açık bir terlikle denemiştim..
ben bile babet içine file çorap işini deneyebilirim...hiç fena fikir değil fisfisfis:uhm:

Son düzenleme:
of kızlar bu sorun bendede var. işin kötüsü eşler bunu hiç anlamıyor.eşimle elışverişe gittiğimizde o hep fantazi tarzı terliklere bakıyor.yüksek ve süslü.ama ben onları giyemiyormki. giydim diyelim 5 dakika sonra ayağım şişiyor ve terliğin tüm şekli ayağımda çıkıyor.bide terleyince ayak öne doğru kayıyor.çok rahatsız edici durum.hele bide ev ziyaretine gideceksek rezalet.terliği ayağımdan çıkardığım halde tüm şekli kaldığı için öyle rezil bi durum oluyor

aynı sorun bendede var polarisin tabanı ter emen rahat sandaletleri var ben onlardan kullanıyorun çok rahat tavsiye ederim

sağol canım :) peki polarisin hangi modellerinin teri emip emmediğini nasıl anlayabiliriz..öyle olanların tabanları ne renk oluyor ? yada materyali nedir ?
alırken nasıl anlayabiliriz ?

sandaletlerin babetlerin yada terliklerin içine talk pudrası serpebilir ya da ayaklarınıza talk pudrası uygulayabilirsiniz

Şekerler ben hep içi dışı deri ayakkabı ve terlik alırım, tabanı cok önemli deri olmalı suni deri bile iyi gelmiyor kesinlikle deriye alışıyor bir ikinci günden sonra yumuşak deriden babet de olabilir. Kışlık yazlık farketmıyor hep deri alıyorum spor ayakkabılarım bile deri cunkü bende de aynı sorun var ayaklarım şişiyor kızarıyor su topluyor sonra kanıyor vs. ama deride hiç öyle bir sorun yok, tavsiyem kızlar. Ancak yılda 1-2 gece giyeceginiz terlikler rugan gibi bir suni deri olabilir ancak 1-2 kere giyilinebiliyor, ayaklarımıza günah oluyor kalitesiz ayakkabı giyince hem yürüyemiyoruz bile yaralar içindeykenn.. :teselli:

Şekerler ben hep içi dışı deri ayakkabı ve terlik alırım, tabanı cok önemli deri olmalı suni deri bile iyi gelmiyor kesinlikle deriye alışıyor bir ikinci günden sonra yumuşak deriden babet de olabilir. Kışlık yazlık farketmıyor hep deri alıyorum spor ayakkabılarım bile deri cunkü bende de aynı sorun var ayaklarım şişiyor kızarıyor su topluyor sonra kanıyor vs. ama deride hiç öyle bir sorun yok, tavsiyem kızlar. Ancak yılda 1-2 gece giyeceginiz terlikler rugan gibi bir suni deri olabilir ancak 1-2 kere giyilinebiliyor, ayaklarımıza günah oluyor kalitesiz ayakkabı giyince hem yürüyemiyoruz bile yaralar içindeykenn
aynen katılıyorum.Birde her gün aynı ayakkabıyı giymemek lazım.Ben öyle yapıyorum içinede anti bakteriyal deodorant sıkıyorum :roflol:

of valla son çözüm olarak kendime plaj ayakkabısı buldum..hani şu sulu yerlerde giyilenler...evet çok hoş ve feminen görünmüyorlar ama yazın öbür türlüsü de ayrı rezillik...ayakları terleyen ve şişenler için...

talk pudrasını denemiştim,ama ayak beyaz oluyor,birde çıkarmam gerekirse çok kötü görünüyör.
babetlerle ten rengi babet çorabı giyiyorum çok rahat,

babetlerin arkası topuğu vurmuyor mu ?
ne tip babet giyiyorsun canım..bez olanlardan mı ? yoksa rugan gibiler var onlardan mı

daha çok deri olanları tercih ediyorum,benim son zamanlarda ayak kemiğim de çıktı o yüzden çok zorlanıyorum ayakkabı ve terlik seçiminde ooff ooofff

Valla yazın benim de ayaklarım o kadar çok terliyor ki, önü açık ayakkabı ve terliklerde ayaklarım öne doğru kayıyor, bu yüzden önü kapalı ya da çok hafif ucu açık olanlardan alıyorum mecburen ya da spor ayakkabı giyiyorum :KK43:

ben deniz ayakkabısı giymeye başladım şimdilik rahat gibi...
ama görünüş olarak şehir içinde giymek sizce komik mi kaçar ne dersiniz...pantolonun altına giyilir mi ?
spor ayakkabısına benziyor ama tabanının altı değişik yapıda ve ayakkabı komple esnek

tatlişler mrba.ben 10 yıllık ayakkabıcıyım.ve de hakiki deri ayakkabıdan şaşmam.yazın ayaklarınız çok terliyorsa önerilerim şunlar;spor ayakkabıyı kesinlikle çorapsız kullanmayın,illa spor giymek istiyorsanız piyasada gerçek deri ve iç astarsız ayakkabılar var onları çorapsız rahatlıkla kullanabilirsiniz.tabii deri olmak kaydıyla.deriler vinlekslerden pahalı oluyor haliyle ama bir kere iki kere para verip iyi hem rahat olacaksınız hemde ayak saglıgınız korunacak.daha sonra deri olmayan babetleri uzun süre ayagınızda tutmayın kısa mesafelerde kullanın mesela çalışırken vinleks ürünler tercih etmeyin.gün boyunca ayagınız müthiş bir şekilde havasız kalır ve aşırı koku yapar.çalışan bayanlara önerim yine astarsız deri babetler.sandalet giymek istiyorsanız ayak yapınıza uygun modeller seçin tabi bu bütün ayakkabılar için geçerlidir.ayakkabı ile ayagın yapısı oturmazsa hem rahat olmaz hemde kapalı ayakkabılarda yanlardan açma yapar potluk yani.ayagınız tombul ise asla ince bantlı sandaletler seçmeyin,seçerseniz ayagınızda kaldıgı süre içinde ayaklarınız daha da şişecektir.ince ayaklar ise hemen her modeli kullanabilirler.kızlar şimdilik bukadar yeter.sormak istediginiz birşey olursa seve seve cvplarım.sevgiler

Ayakkabınızı serin, kuru ve hava alacak bir ortam da tutun.
1.Hergün aynı ayakkabıyı giymeyin.
2.Sentetik ve vinlex materyallarden sakının.Nemi emebilecek kumaş veya deri ayakkabıları giyin.
3.Gün içinde çoraplarınızı sık sık değiştirin.
4.Derinizi kuru tutacak spreyler kullanın.

bodrum tipi tamamen deriden yapılmış sandeletler benim tavsiyem.

şişmeler için: Ayaklarınızı fırsat bulduğunuz her an duvara dayayarak kalp hizanızdan yüksekte tutmalısınız. tuzlu yemeyi de azaltsanız fena olmaz. bacaklarınızı sıkan korse tipi şeyler giymeyin.

Son düzenleme:
X