Atiye Dizisi ve Dünyanın Uyanışı Kitabı

gokcecnr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
8
7
30
Sürekli reklamları dönüp duruyor. İnternet dışında sokakta billboardlarda bile görüyorum. Henüz izlemedim ama sanırım izleyeceğim. Dizi hakkında düşünceleriniz neler? :)

Bu arada dizi Dünyanın Uyanışı diye bir kitaptan uyarlanmış. Kitabın yazarı Şengül Boybaş'ın youtube'da birkaç videosuna denk geldim. İnanılmaz rahatlatıcı konuşuyor. Diziyi izlemeden kitabı mı okusam diye düşünüyorum. Uyarlama nasıl yapıldı acaba.

Ben diziyi 2 günde bitirdim. Şöyle söyliyim açıkcası izlemeden önce böyle araştırma yapmadık yerli yapım diye direk izledik. Ben çok beğendim derin bir konusu var bence ve ucu açık bir şekilde bitti. "A nasıl yani" dedik ve bitti. Şu an 2. Sezon ne zaman gelir diye bekliyorum :KK37:

aynen ben de 2 günde 7 bölümü bitiridim.. bayılldım.. berenizaten çok seviyorum aşkı memnudan hastasıyım valla
dizi gerçekten aa peki şimdi ne olacak diye bitti ben de.. ve sabırsızlıkla yeni bölümlerini bekliyorum.. çok güzel aaa aaaa diye diye izledim ay :cool:

aynen ben de 2 günde 7 bölümü bitiridim.. bayılldım.. berenizaten çok seviyorum aşkı memnudan hastasıyım valla
dizi gerçekten aa peki şimdi ne olacak diye bitti ben de.. ve sabırsızlıkla yeni bölümlerini bekliyorum.. çok güzel aaa aaaa diye diye izledim ay :cool:
Evet gerçekten beren saat özletmişti kendisini bu diziyle yeniden hatırlattı. Yeni sezon için çok bekletmezler umarım 🙄

Diziyi soluksuz bir çırpıda izledim. Kitapla, dizi aynı değil. Baş karakterlerin bazıları var ama bazıları değişik.
Konu bakımından çok nefis, izlerken "kesin gidip görmem gereken yerler." diye içimden geçirdim sürekli.

Yorumlarınızdan sonra diziyi izledim. Bölümler kısa olduğundan 3 günde falan bitti. Herkesin söylediği kadar var. Ben de beğendim, izlemeyenlere tavsiye edeyim. Bu arada sonu gerçekten tuhaf bitti. Spoiler vermek istemiyorum ama cidden merak ediyorum devamında ne olacağını :)

1 günde bitirdim diziyi bana gore surukleyici bir dizi
Biran once 2. Sezonu gelsin diye bekliyorum

Bir ben mi sıkıldım hiç izleyemedim

Sürekli reklamları dönüp duruyor. İnternet dışında sokakta billboardlarda bile görüyorum. Henüz izlemedim ama sanırım izleyeceğim. Dizi hakkında düşünceleriniz neler? :)

Bu arada dizi Dünyanın Uyanışı diye bir kitaptan uyarlanmış. Kitabın yazarı Şengül Boybaş'ın youtube'da birkaç videosuna denk geldim. İnanılmaz rahatlatıcı konuşuyor. Diziyi izlemeden kitabı mı okusam diye düşünüyorum. Uyarlama nasıl yapıldı acaba.
Ben 4. Bölüme kadar heyecanla izledim sonrası sarmadı ve bana gore saçma bilim kurgu modunda da değil .Ben anlatıldığı kadar başarılı bulmadım.

Beren olmamış. Gerisi güzel. Yabancılara yaranmak için de fazla sevişme sahnesi koymuşlar bence. O kadarına gerek var mıydı bilmiyorum.

Yeni sezonu 5 Eylül'de başlıyor yanılmıyorsam. Bence çok da güzel bir diziydi. Ben ilk 3 4 bölümde baya ürpererek izlemiştim. Geceleri izliyordum.🤭 Dağa çıkıp da Atiye'yi aradıkları kısımlar çok sıkıcıydı ama genel olarak güzeldi. Ve ilk sezon çok merakta bırakarak bitti.

X